Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: silnik sie dławi  (Przeczytany 2196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek olszewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: bydgoszcz
  • Posiadany samochód: citroen zx
  • Miejscowość: bydgoszcz
silnik sie dławi
« dnia: Październik 01, 2009, 16:06:22 »
witam od niedawna mam zx 91r,mam taki problem gdy juz silnik sie rozgrzeje dławi sie pozno reaguje na gaz co moze byc przyczyna?

[color=000099]Bardzo prosze na przyszłosc w temacie aby był zawarty opis problemu. K.Musielak[/color]

Offline Jacek Welz

  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 2 101
  • Skąd: Stavanger/Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Ford SMax 2.0TDCI '14; MB A160 '01
  • Zainteresowania: komp, foto, citro, kayako, grajko i inne
  • Miejscowość: Stavanger/Bydgoszcz
Re: zx
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 02, 2009, 12:08:57 »
przyczyny moga byc rozne, od slawetnego silnika krokowego, przez brudne filtry. Moze po prostu podjedz do ktoregos klubowego mechanika typu Jezdzik, i ktos obejrzy to auto dokladniej. Bo tak troche ciezko stwierdzic...
Ford S-Max 2.0TDCI '14
dawniej: Xsara Picasso 1.6i SX '10
ZX 1.4i SX Break '96/97, ZX 1.4i Avantage '91
i jakies niecytryny
GG: 4635213 (i inne ;)

Offline Dawid Kuśmierz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Bilgoraj
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Bilgoraj
Re: silnik sie dławi
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2009, 20:51:17 »
Witam ja mam podobny problem a mianowicie. Jak silnik jest zimny to ładnie pracuje dopóki się nie nagrzeje. Objawy ma następujące:
1) podczas ruszania daje gazu a on jak by się dławił nie chce jechać czasami szarpie wrażenie jest jak by paliwo nie  dochodziło
2)obroty falują 500 do 1000
Silnik ma przebieg 158 tys jest to pojemność 1.6 93r Nie znam się na mechanice. Coś było wspomniane o jakiś filtrach tzn jakie filtry wymienić. Ostatnio wymieniłem filtr paliwa i tyle. Byłem na komputerze który pokazał że wszystko ze strony elektroniki jest OK

Offline Łukasz Dziedzic

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 36
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: Citroen zx
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Szczecin
Re: silnik sie dławi
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2009, 21:02:42 »
Przyczyn moze byc wiele, nawet zly luz zaworowy bedzie sprawial ze silnik po rozgrzaniu bedzie dlawil sie a w skrajnych przypadkach zgasnie i nie ma szans na urchomienie, dopuki nie ostygnie. Sprawdz swiece zaplonowe, przewody wysokiego napiecia, weze od podcisnien (moze dostawac lewego powietrza), filtr powietrza.

Offline Grzegorz Pietryka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Sanok
  • Posiadany samochód: brak
  • Miejscowość: Sanok
Re: silnik sie dławi
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2009, 19:28:22 »
Cytuj

Dawid Kuśmierz napisał:
Witam ja mam podobny problem a mianowicie. Jak silnik jest zimny to ładnie pracuje dopóki się nie nagrzeje. Objawy ma następujące:
1) podczas ruszania daje gazu a on jak by się dławił nie chce jechać czasami szarpie wrażenie jest jak by paliwo nie  dochodziło
2)obroty falują 500 do 1000
Silnik ma przebieg 158 tys jest to pojemność 1.6 93r Nie znam się na mechanice. Coś było wspomniane o jakiś filtrach tzn jakie filtry wymienić. Ostatnio wymieniłem filtr paliwa i tyle. Byłem na komputerze który pokazał że wszystko ze strony elektroniki jest OK


przyczyna moze byc silniczek krokowy jest juz wyrobiony i nie moze sie ustawic prawidlowo i dlatego faluje tak ja mialem w swoim tylko ze ja mam silnik 1,4 ale takie same objawy i na komputerze tez nic nie pokazalo wymienilem go i jak reka odja

Offline Dawid Kuśmierz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Bilgoraj
  • Posiadany samochód: ZX
  • Miejscowość: Bilgoraj
Re: silnik sie dławi
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2009, 19:08:05 »
Dziękuje wszystkim za odpowiedz wymieniłem świece i przewody jest duża poprawa zostały mi jeszcze przewody podciśnieniowe. Silnik nie faluje czasami go zamułka złapie. :)

Offline Marcin Siódmiak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 103
  • Skąd: Wągrowiec
  • Posiadany samochód: zx 1.4i 94r. Reflex
  • Miejscowość: Wągrowiec
Re: silnik sie dławi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:03:55 »
Cytuj

Łukasz Dziedzic napisał:
Przyczyn moze byc wiele, nawet zly luz zaworowy bedzie sprawial ze silnik po rozgrzaniu bedzie dlawil sie a w skrajnych przypadkach zgasnie i nie ma szans na urchomienie, dopuki nie ostygnie. Sprawdz swiece zaplonowe, przewody wysokiego napiecia, weze od podcisnien (moze dostawac lewego powietrza), filtr powietrza.


Potwierdzam, że zły luz zaworowy bedzie sprawial, że auto się dlawi. Dziś wyregulowalwm luzy i po przejachaniu ok 60 km auto ani razu sie nie dlawilo.
Odliczam czas do przesiadki na 16V :-)