Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Cytryna kopci 1.4i  (Przeczytany 1963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kajetan Lasiowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: Rajdy, Akwarystyka
Cytryna kopci 1.4i
« dnia: Październik 16, 2009, 23:51:46 »
Kupiłem właśnie zx 1.4i coupe '93. I teraz zauważyłem że z wydechu przy dodaniu gazu, kopci jak diesel. Mało tego jak wymieniałem filtry zaglądnołem do gaźnika i wygląda na to że go zalewa.

Co ciekawe silnik ma te moc i wkręca się na obroty jak honda. Tylko nie wiem czy z tym kopceniem to coś poważnego czy ten typ tak ma?

crprog

  • Gość
Re: Cytryna kopci 1.4i
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2009, 20:42:20 »
ten typ jak jest wszystko ok tak nie ma :-) sprawdź ile pali, jeśli spalanie w normie to go nie zalewa i oznacza to że spala olej, prawdopodobnie przez uszczelniacze zaworów. Natomiast jak spalanie będzie zawyżone sporo oznacza to że masz walnięta albo sondę albo jakiś czujnik i dostaje zbyt bogata mieszankę ( za dużo paliwa) stąd to kopcenie :-)

Offline Kajetan Lasiowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: Rajdy, Akwarystyka
Re: Cytryna kopci 1.4i
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 29, 2009, 18:56:08 »
Średnie spalanie wyszło 7.2 l/ 100km. To dużo czy akurat? Dodam że nie daje mu aż takiego ognia nie przekraczam 3 tys./obr. No może ze 3 przy wyprzedzaniach ale tak to spokojna jazda jak dieslem.

crprog

  • Gość
Re: Cytryna kopci 1.4i
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 29, 2009, 20:35:30 »
heh zacznijmy od tego ze benzyniakiem nie jeździ się jak dieslem:-) jak będziesz go mulił na niskich obrotach( wysokich biegach) to wcale malo nie spali, tymbardziej ze 1.4 nie jest dość elastyczny. 7,2/100 to myśle że dobry wynik jak na 1.4 w ZX'ie tylko pytanie czy więcej to miasto czy trasa :)

Offline Kajetan Lasiowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 13
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: Rajdy, Akwarystyka
Re: Cytryna kopci 1.4i
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 29, 2009, 20:59:07 »
No cóż taki styl jazdy mam, może dlatego, że większośc jakimi autami smigam to ropniaki.
 A co do tego spalania to przewaga trasy ok 80 %. Nie wiem mnie się wydaje ze powinien palic 6- 6,5 l /100km no ale cóż.

Wojciech_Siwek

  • Gość
Re: Cytryna kopci 1.4i
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2009, 17:44:22 »
Cytuj

Kajetan Lasiowski napisał:
No cóż taki styl jazdy mam, może dlatego, że większość jakimi autami śmigam to ropniaki.
 A co do tego spalania to przewaga trasy ok 80 %. Nie wiem mnie się wydaje ze powinien palic 6- 6,5 l /100km no ale cóż.

To zmień styl. Daj mu troche w palnik, jak mówi mój syn trzeba wypalić pajączki w wydechu. Mój tyle pali ile byś chciał ale mu nie żałuję. Jak będziesz nim jeździł mułowato to i będzie kopcił i więcej spalał.

Offline Marcin Błaszczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 745
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: ZX 1,4 gaźnik Aura 92r
  • Zainteresowania: car audio, motoryzacja, fotografia, sport
  • Miejscowość: Turek
Re: Cytryna kopci 1.4i
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 30, 2009, 19:15:28 »
Jazda jak dieselkiem mówisz, a ciepły diesel lubi obroty :)