Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jaki akumulator ?  (Przeczytany 22668 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Mączyński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Kunta-Kinte
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2002
  • Miejscowość: Kunta-Kinte
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 25, 2010, 12:36:37 »
Cytuj

Adam Skoczylas napisał:
Rafał. Po zdjęciu plastikowej osłony, faktycznie widać metalową obejmę. Jednak ma ona dwa mocowania. Jedno od przodu samochodu: nakrętka, którą nakręca się na długą śrubę. Po drugiej stronie obejma przykręcona jest do podłogi śrubą. Trzeba się tylko nachylić. Z góry jej nie widać.

Dzięki serdeczne za podpowiedź. Był juz wieczór jak się przymierzyłem do demontażu aku i rzeczywiście nie widziałem śruby z drugiej strony. Zastanawiam się tylko teraz jak jest z dostępem do tej drugiej śruby? Bo tam jest bardzo wąska szczelina pomiędzy aku i ścianką.

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:27:34 »
Ja odkręcałem małymi kombinerkami w scyzoryku i dalej tak robię.
A odnośnie akumulatora to kupiłem centre future 77ah. Ale i tak nie odpalił na tych ponad -20 mrozach. Może to przyczyna nie wymienionego filtra paliwa. Przy wymianie oleju nie zrobiłem tego bo nie wiedziałem jak otworzyć obudowę filtra.
Pozdr.....

Offline Agnieszka Wierzbicka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2010, 13:34:42 »
No dobra to teraz kawę na ławę : jak mam kupować akumulator to o takich parametrach?  12V 77Ah 680 A.

rozumiem że 77Ah to moc rozruchowa akumulatora tak?

do akumulatora się dostałam i wiem jak go wyjąć - potwierdźcie mi tylko te wartości i spadam do sklepu . Mam nadzieję, że poradzę sobie z wymianą...

Offline Marek Meier

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 210
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Subaru Forester XT MY14
  • Zainteresowania: seks, boks, jazz ; )
  • Miejscowość: Malbork
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2010, 14:59:58 »
Cytuj

Marek Taberski napisał:
[...]
PS. (12:57) autko odpaliło za pierwszym razem, ale na 3 "gary", po 20 sek praca silnika się wyrównała, czyli aku i świece do wymiany :(


Jak to na 3 gary? W jaki sposób stwierdziłeś? Strasznie mnie zaintrygowało, dlatego pytam.

Pozdrawiam
Pozdrawiam : )

Odjechały:
C5 mk II 2.o HDi 2006 Deep Red
Xara Picasso 2.o HDi 2003 Lucifer Red

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2010, 15:48:52 »
Cytuj

Agnieszka Wierzbicka napisał:
No dobra to teraz kawę na ławę : jak mam kupować akumulator to o takich parametrach?  12V 77Ah 680 A.

rozumiem że 77Ah to moc rozruchowa akumulatora tak?

do akumulatora się dostałam i wiem jak go wyjąć - potwierdźcie mi tylko te wartości i spadam do sklepu . Mam nadzieję, że poradzę sobie z wymianą...

77Ah - jest to pojemność akumulatora - na polski język - ilość energi zgromadzonej. Im jest większa tym dłużej będzie kręcił rozrusznik.
680A - jest to maksymalna wartość prądu rozruchu - prościej im większa wartość tym szybciej może kręcić rozrusznik.
Parametry są OK - kupuj taki. Prównaj także w sklepie gabaryty - tak aby nowy nie był wyższy , może być nieznacznie dłuższy - jak go wyciągałaś to wiesz czy był jakiś luz.
Powodzenia!  :-)
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Marek Taberski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso SX 2.0 HDI 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, informatyka, technika
  • Miejscowość: Kościan
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 25, 2010, 16:44:49 »
Cytuj

Marek Meier napisał:
Jak to na 3 gary? W jaki sposób stwierdziłeś? Strasznie mnie zaintrygowało, dlatego pytam.


Miałem już kilka aut i z moich doświadczeń wiem kiedy na którymś cylindrze nie przepala. A efekt taki mogło spowodować wiele czynników: nie dogrzany silnik, zła jakość paliwa, za mała kompresja, zapchany wtrysk itp.

Miałem taki objaw w Golf MK III przy słabej kompresji dopóki nie wymieniłem świec na nowe i w Golf MK II (BENZYNA) jak mi świeca na jednym cylindrze padła.

Co do akumulatora mogę polecić markę "ad", jest produkowany przez Centrę, przy pojemności 72Ah kręcił mi nawet przy -20, a wystrzegajcie się takiej firmy jak "Akuma", padł mi po 3 mies. i wtedy kupiłem "ad" ;-)
Było: Fiat 126P '87 650 :-) / '91 650 :-)
Golf MK II  '86 1.6 / 1.8 + GAZ  (wymiana silnika na mocniejszy)
Ford Scorpio '93 2.0 DOHC :-) :-) 120 KM
Renault Clio RN '91 1.2  + GAZ :-( :-( ?? KM (moja porażka)
Golf MK III '91 D 64KM / TD 75KM

Offline Agnieszka Wierzbicka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 25, 2010, 18:11:58 »
wyciągnęłam (był przymocowany na dwie śruby) i pod prostownik podłączyłam - zobaczymy rano.
Luzu nie było i wydaje mi się, że on jest od nowości więc już ma 9 lat - jednak mam cichą nadzieję że rano odpali.....

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 25, 2010, 18:23:54 »
Jeśli sama to zrobiłaś to wielki szacun jak mówią nasze dzieci.
Ja w moim się nie podjąłem, pojechałem do sklepu gdzie wymieniają w cenie zakupu (wiem Twoim na razie nie da się jechać). Jak przyglądałem się fachowcowi to widziałem że dużo trudniej jest go zamontować niż wyjąć. Chodzi głównie o przykręcenie obejmy metalowej przytrzymującej akumulator.

 :-)
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Marek Taberski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso SX 2.0 HDI 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, informatyka, technika
  • Miejscowość: Kościan
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:26:31 »
To ja bym miał wielką prośbę, chodzi mi o foto owej obejmy i z wymiarowanie. Wszyscy piszą o problemach z odkręcaniem, a ja swój aku mam luzem :( i nie mogę po narzekać ;-) a przydało by się zamocować go na wypadek jazdy po wertepach.

Z góry dziękuję
Było: Fiat 126P '87 650 :-) / '91 650 :-)
Golf MK II  '86 1.6 / 1.8 + GAZ  (wymiana silnika na mocniejszy)
Ford Scorpio '93 2.0 DOHC :-) :-) 120 KM
Renault Clio RN '91 1.2  + GAZ :-( :-( ?? KM (moja porażka)
Golf MK III '91 D 64KM / TD 75KM

Offline Agnieszka Wierzbicka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 25, 2010, 19:56:30 »
rano pstryknę fotki - odkręcenie aku nie stwarzało większych problemów - jedna śruba = klucz nasadowy a druga płaska 10 i po krzyku (bałam się że może nie dam rady ale poszło gładko) zobaczymy rano przy wkładaniu ale nie bardzo wiem w czym miał by być problem. Zamierzam zrobić wszystko w odwrotnej kolejności :) Chyba dobrze kombinuje? co?

Offline Adam Skoczylas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 163
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C4 Picasso 1,6 HDi 2012 r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 25, 2010, 20:15:40 »
Marku:
Wpisz na allegro : UCHWYT MOCOWANIA AKUMULATORA PICASSO

Wyskoczy ci min aukcja ze zdjęciem.
To jej link: http://www.allegro.pl/item866423832_uchwyt_mocowania_akumulatora_picasso_2001r_2_0_hdi.html

Offline Agnieszka Wierzbicka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2001r
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 26, 2010, 07:41:55 »
widzę, że mnie kolega uprzedził ze zdjęciem obejmy :)

więc tak jak pisałam  - aku zamontowałam w odwrotnej kolejności niż demontowałam, z tą tylko różnicą, że nie przykręcałam go narazie, bo wieczorkiem zabieram z powrotem do domu. Więc po podłączeniu aku - przekręceniu kluczyka do poz 2 trzykrotnie (dostałam info, że to iż kontrolka nagrzania świec gaśnie to wcale nie znaczy, że się nagrzały i lepiej przed odpaleniem 2-3 razy czynność powtórzyć) i odpaliłam a moja Sara zamruczała tylko z radości. Tak więc całonocna reanimacja aku pod prostownikiem przywróciła moje autko do życia.

Dzięki za pomoc (parametry aku sobie spisałam - tak na wszelki wypadek :) )

P:ozdrawiam Aga

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:31:54 »
Czy wyciąganie akumulatora wpływa jakoś na komp? Nie wiem, rozprogramuje się coś, rozkoduje, kluczyk, immobilizer? Nie wyciągałem jeszcze z Pikusi akumulatora a poprzedni ZX to raczej golas był ;)
"Oh lá lá, vive la difference!"

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 26, 2010, 14:46:00 »
Nic się nie rozkoduje,
należy pamiętać o wyłączeniu alarmu jeśli takowy jest.
 :-)
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Wojtek Patek

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Leszno
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2,0hdi 2002
  • Miejscowość: Leszno
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 26, 2010, 21:55:32 »
No to i mój Pikuś dostał wczoraj nową bateryjkę(bosch silver 72Ah 680A.Rano przy -21 po zagrzaniu świec (3X) odpalił za pierwszym strzałem :). Rewelacja.
Pikusia kupiłem tydzień temu ze śmiesznym przebiegiem 95tyś.
Również nie ma w nim obejmki trzymającej akumulator.Myślę ,że nie będzie problemu dorobić coś takiego.Pod starym aku znalazłem tylko szpilkę do przykręcenia bateryjki.
Dziś w tej chwili  jest już -23.Zobaczymy co będzie rano.
Miałem:Skoda100MB;Skoda100S;Skoda105L;Fiat126P;Łada1451;Garbus1302;Polonez;Trabant
PolonezLPG;Renault19;Peugeot405;HondaCivic;Astra1,6;Garbus1300;Peugeot306;Astra1,8;
Renault19;Lanos LPG;Espero LPG

Offline Andrzej Ćwiek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 102
  • Skąd: ZS
  • Posiadany samochód: byl C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2014r. jest C4 Picasso II 1.6 BlueHDi 2017
  • Miejscowość: ZS
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 26, 2010, 22:18:50 »
Cytuj

Leszek Lampart napisał:
Nic się nie rozkoduje,
należy pamiętać o wyłączeniu alarmu jeśli takowy jest.
 :-)

Rozkodwać nic się nie rozkoduje  ale po odłączeniu akumulatora konieczne jest przeprowadzenie ponownej inicjalizacji funkcji przeciwzaciskowej podnośnika szyby kieowcy i dachu otwieranego (jeżeli ktoś posiada). Napisane jest to w instrukcji obsługi.

Offline Marek Taberski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso SX 2.0 HDI 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, informatyka, technika
  • Miejscowość: Kościan
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 27, 2010, 10:05:26 »
Cytuj

Andrzej Ćwiek napisał:
Rozkodować nic się nie rozkoduje  ale po odłączeniu akumulatora konieczne jest przeprowadzenie ponownej inicjalizacji funkcji przeciw zaciskowej podnośnika szyby kierowcy i dachu otwieranego (jeżeli ktoś posiada). Napisane jest to w instrukcji obsługi.


Witam ponownie

Na śmierć zapomniałem o tej ceregieli przy wcześniejszej wypowiedzi ;-). Ale jak już porusza się ten temat, to powinno się opisać w skrócie jak to powinno przebiegać. Nie wszyscy mają auta od nowości i nie posiadają odpowiedniej "literatury".

Dziś dopiero jadę po aku do Poznania: Centra Futura lub BOSCH Silver. Tylko nadal mam dylemat czy zakupić 64Ah za 329PLN, lub 72/77 Ah za 369PLN/389PLN odnośnie Centry, czy Silver S3 70Ah za 320, lub Silver S4 74Ah za 340 odnośnie BOSCH. Nie chodzi mi tu o ceny, bo to podałem dodatkowo, tylko o doładowanie i sprawność przy mrozach. Czy aby ten słabszy zgodny parametrami z oryginałem (VARTA 64Ah) podoła takim warunkom jak w ostatnim czasie.

A to znalazłem na forum, myślę że dość ważne ;)
Cytuj

W Xsarze II 2.0HDi alternator ma minimum 90A dla wersji bez klimy i minimum 120A dla wersji z klima. Wersja max to 150A. Wiec pradu w aucie nie zabraknie do ladowania akumulatora. Aku przewidziane przez fabryke dla 2.0HDi to 62-70-72 Ah (ogolnie gabarytowo nie wiekszy niz 278x175x190mm, wiec nawet mozna zapodac nowoczesny 77Ah o pradzie 780A).
Było: Fiat 126P '87 650 :-) / '91 650 :-)
Golf MK II  '86 1.6 / 1.8 + GAZ  (wymiana silnika na mocniejszy)
Ford Scorpio '93 2.0 DOHC :-) :-) 120 KM
Renault Clio RN '91 1.2  + GAZ :-( :-( ?? KM (moja porażka)
Golf MK III '91 D 64KM / TD 75KM

Offline Marek Sztorc

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 159
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: VW GOLF Plus 1.9 TDi
  • Miejscowość: Lublin
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 27, 2010, 14:06:28 »
Ja u siebie w Pikusiu 2.0 HDi -  mam akumulator Varta 12 V L2 400/640 A
(liczba 400 oznacza prąd rozruchu / 640 to wartość prądu na zimno)  pojemność wg strony producenta to 70Ah.

Niestety lata swoje już ma i najwyższa pora zmienić na nowy

Jeśli chodzi o firmę to skłaniam się ku - 74Ah / 680 A  (lub 77Ah - to różnica to ok. 30 zł.):
Bosch Silver
Centra Futura  - no i ta 3 letnia gwarancja
Varta SilverLine

Troszeczkę danych zawsze może się przydać - Varta 12 V L2 400/640 A (dane z internetu)
Napięcie [V]: 12
Pojemność akumulatora [Ah]: 74
Prąd rozruchu wg EN [A]: 680
Wymiary: Długość [mm]: 278 / Szerokość [mm]: 175  / Wysokość [mm]: 190

Pojemność akumulatora dobiera się do pojemności silnika. Ah czyli amperogodziny to „siła” akumulatora. Jak będzie za mały, nie „uciągnie” silnika, jak będzie za duży, alternator może go nie doładować. Są katalogi dopasowujące parametry akumulatorów do danego pojazdu i silnika, więc sprzedawca dobierze Wam odpowiedni.

Tylko pamiętajcie CCC-Cena Czyni Cuda, a „PRAWIE” tez robi różnice 

Tu temacik o akumulatorach (tez warto poczytać):
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=49702

Offline Marek Taberski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso SX 2.0 HDI 2002
  • Zainteresowania: motoryzacja, informatyka, technika
  • Miejscowość: Kościan
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 27, 2010, 23:49:20 »
I jest "klops" :-(

Kupiłem w końcu aku BOSCH SILVER S4 74Ah prąd roz. 680 (cena 340PLN) wymiar L3, czyli: długość 278 / szerokość 175 / wysokość 190 (maksimum jakie wejdzie pod fotel)

założyłem i jest git, kręci o wiele lepiej niż wysłużony weteran z VARTY (prawdopodobnie fabryczny, bo model L2 400/640A i jest starszy od mojego Pikusia).

Mam problem innej materii, a mianowicie przy wymianie świec jedna ukręciła się i część została w głowicy :-(. Mam już koncepcję jak ją wyjąć, ale to już jutro, bo zdrowie ma się tylko jedno, a garaż niestety bez ogrzewania.

Pozdrawiam

ps. może ktoś miał już taki problem, z chęcią poczytam o rozwiązaniu
Było: Fiat 126P '87 650 :-) / '91 650 :-)
Golf MK II  '86 1.6 / 1.8 + GAZ  (wymiana silnika na mocniejszy)
Ford Scorpio '93 2.0 DOHC :-) :-) 120 KM
Renault Clio RN '91 1.2  + GAZ :-( :-( ?? KM (moja porażka)
Golf MK III '91 D 64KM / TD 75KM

Offline Robert Winnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 203
  • Skąd: Świerzawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0V6 Volvo S40 AR147
  • Miejscowość: Świerzawa
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 28, 2010, 00:21:37 »
Cytuj

Adam Skoczylas napisał:
Posiadacze 2 HDi jakie macie akumulatoty. Chodzi mi o firmę i parametry.

Ja mam troszke większy motor bo 2.2hdi i mam w nim zamontowany akumulator firmy TOPLA ENERGY 100Ah 900A.Mam ten aku od ponad 2 lat i jeszcze nie bylo na niego mrozu,prostownika nie widzial nigdy.Jak go kupowałem to czailem sie na Varte ale gość w hurtowni mi odradził bo po pierwsze droższy a po drugie mniejszy prąd rozruchowy no i dalem sie namowić na ten co mam i jak sie skończy to następny napewno bedzie tej samej firmy.Do waszych aut z pewnością ten akumulator za duży ale firme polecam.

Offline Robert Winnicki

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 203
  • Skąd: Świerzawa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0V6 Volvo S40 AR147
  • Miejscowość: Świerzawa
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 28, 2010, 00:26:02 »
Cytuj

Marek Taberski napisał:
I jest "klops" :-(



Mam problem innej materii, a mianowicie przy wymianie świec jedna ukręciła się i część została w głowicy :-(. Mam już koncepcję jak ją wyjąć, ale to już jutro, bo zdrowie ma się tylko jedno, a garaż niestety bez ogrzewania.

Pozdrawiam

ps. może ktoś miał już taki problem, z chęcią poczytam o rozwiązaniu

Tu masz podobny temat w Xantiach
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=53723&forum=8

Offline Zbigniew Obrzut

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Posiadany samochód: Xara Picasso 2.0 HDI
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 28, 2010, 13:28:14 »
Witam wszystkich, przyłączam się do dyskusji ponieważ miałem identyczny problem w czasie pierwszych mrozów w grudniu. Rozpytałem się gdzie się dało i powiem jedno- jeśli nie chcemy się bawić z alternatorem, ustawianiem i naprawianiem, należy wybrać parametry akumulatora przypisane do silnika. W sklepach, czy to specjalistycznych, czy marketach są specjalne tabele, na których widnieje nasz pikuś i jak sobie w nie zerkniemy to sprawa jest jasna. Nieprawdą jest, że w marketach są gorszej jakości, czy złe- to jest kwestia ceny, parametrów, no i producenta oczywiście. Ja kupiłem CENTRĘ FUTURĘ 77 Ah i wymiata przy największym mrozie. Kupiłem w SELLGROSS- ie bo tam był tańszy o ok 60- 80 zł (dokładnie nie pamiętam) niż w Auchanie. Jeśli ktoś dostanie taniej, jego zysk. Był troszkę problem z włożeniem go, bo jakby był wykonany "na styk" gabarytowo, ale się udało. W sklepie ponadto zgodzili się, że będę mógł zwrócić jak mi nie będzie pasował do otworu pod siedzeniem. Stary oddałem do działu opakowań zwrotnych i zwrócili kaucję 30 zł. Mojemu teściowi na Mazurach nie zwrócili (sklep branżowy), ale akumulator oczywiście poprosili oddać.
Pozdrawiam wszystkich  :-)

Offline Krzysztof Mocarski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 58
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 HDI, 2002r
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 28, 2010, 20:43:09 »
Witam,
ja kupiłem Centrę Future  za 380 pln -  pali pięknie- na stronie Centry jest fajna wyszukiwarka właściwego aku do odpowiedniej furki.
:-)  :D  :D Picasso OK !!!!

Offline Bartosz Sipczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 62
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Pikusia 2.0 HDi 2001 ZIEL. GALANT
  • Zainteresowania: Wisełka :)
  • Miejscowość: Kraków
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 01, 2010, 08:29:12 »
Mój akumulatorek Varta L2 400/640A datowany na 18.12.2000 :) po podładowaniu odpalił na dotyk. Facet mówił coś o "skandynawskiej wersji" akumulatorów i że jeszcze długo będę się nim cieszył . "Skandynawska wersja" - ktoś wie o co biega?
"Oh lá lá, vive la difference!"

Offline Ireneusz Turowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: picasso 1.8 16V 2003+diegoG3 i valteki34
  • Miejscowość: Lublin
Re: Jaki akumulator ?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 03, 2010, 18:40:47 »
Witam
Też mialem problem z baterią i rozwiązal go ZAP Silver 55Ah do 1.8 16V - myślę, że mi trochę posluzy
W drugim aucie mam tez ZAP-a standar i dzielnie spisuje się każdego dnia przez ostatnie 5 lat a garażowany jest pod drzewem
Polecam ZAP-a Paistów