Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana silnika  (Przeczytany 4801 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Michal Diduch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1,9TD 94'r
  • Miejscowość: Opole
Wymiana silnika
« dnia: Listopad 05, 2009, 14:47:53 »
Witam mam zx-a z 1,6i 92 roku "avantage" i niestety padł mi silnik i mechanik polecił mi zebym kupił nowy bo naprawa byłaby zbyt kosztowna ;mam na oku ten silnik:  http://www.allegro.pl/item803680287_citroen_zx_silnik_1_6.html  tylko ze ten silnik jest z 96r i chciałbym wiedziec czy bedzie pasował do mojego auta, czy elektryka bedzie zgodna itp. Gosc z allegro mowi ze powinien pasowac ale wole sie jeszcze upewnic;
Prosze o mozliwie szybka odpowiedz bo sprawa jest pilna
dziekuje i pozdrawiam

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2009, 14:59:24 »
nie wiem jak w przypadku silnikow benzynowych u mnie w dieslu nie pasowala elektryka. przekladalem z 96r a auto mam z 94. tyle ze w dieslu po 95 byly montowane zupelnie inne pompy nie wiem jak w przypadku benzyniaka
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2009, 18:20:42 »
Kup sobie od piotrka turczyna przedliftowe 1.8 w dobrym stanie po remoncie głowicy. Jego silnik powinien u ciebie pasować bez problemu.

Offline Marcin Bieniasz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 38
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 2.0 16V '05 Exclusive automat | wcześniej: ZX 2.0 16v '94; ZX 1.1 Miami '96 ( swap 1.4 )
  • Miejscowość: Kraków
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2009, 18:45:33 »
Teoretycznie po numerze Vin powinieneś sprawdzić jaki osprzęt jest w tym silniku i czy jest taki jak aktualnie Ty masz. Przy okazji jeżeli ten gość rozbierał całe autko to polecam na przyszłość wyciągnąć od niego ten numer. Przez to, że nie mam u siebie nr. vin jest trochę zachodu przy szukaniu czujników itp. dupereli. Ja zmieniałem z 1.1 na 1.4 i wszystko mam podpięte na instalacji (boscha) z 1.1 i działa (oryginalnie ten silnik co mam założony jeździł na instalacji Magnetti Marelli). Czysto teoretycznie wszystko powinno być ok jeżeli zmieniasz na taki sam.
Polecam mega fachowców od LPG w Krakowie
Auto Gaz Kraków
Polecam dobrego mechanika w Krakowie
Konrad-Serwis

crprog

  • Gość
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2009, 19:30:45 »
Michale mój silnik sprzedany już dawno :] będzie napędzał  teraz Xantię X1

  • Gość
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2009, 01:31:30 »
z 96r silnik prawdopodobnie jest już na wielopunkcie, wiec radziłbym Ci poszukać coś bliżej Twojego rocznika

1.6 to chyba najgorsze padło w zxie...
Współczuje Ci że masz ten motor

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 06, 2009, 07:12:32 »
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
z 96r silnik prawdopodobnie jest już na wielopunkcie, wiec radziłbym Ci poszukać coś bliżej Twojego rocznika

1.6 to chyba najgorsze padło w zxie...
Współczuje Ci że masz ten motor


Czemu tak myslisz? Ja mam i nie narzekam az tak bardzo. Pozatym slyszalem ze 1.8 to jeszcze gorsze padlo:)

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 06, 2009, 07:58:42 »
1.8 zawsze większe osiągi przy podobnym spalaniu i to wdzięczne silniki są. Tylko uszczelniacze głowicy się naprawia.

crprog

  • Gość
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2009, 08:06:54 »
Dla rozjaśnienia :P 1.6 XU5JP i 1.8 XU7JP w wersji z pełnym wtryskiem to te samy silniki tylko inna pojemność, konstrukcja się niczym nie różni poza mapą kompa, i zapewne wtryskiwaczami i co oczywiste pojemnością :) a z uwagi że 1.8 pali praktycznie tyle samo co 1.6 a ma lepsze osiągi ( przynajmniej w ZX'ie z u uwagi na wagę auta ) a technicznie 1.6 to taka sama kosiarka jak 1.8 tylko ma mniej mocy:D ogólnie mój był bardzo pracowity i grzeczny jak mu wymieniłem uszczelniacze i przestał chlać :P

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2009, 09:32:08 »
Cytuj

Piotr Turczyn napisał:
Dla rozjaśnienia :P 1.6 XU5JP i 1.8 XU7JP w wersji z pełnym wtryskiem to te samy silniki tylko inna pojemność, konstrukcja się niczym nie różni poza mapą kompa, i zapewne wtryskiwaczami i co oczywiste pojemnością :) a z uwagi że 1.8 pali praktycznie tyle samo co 1.6 a ma lepsze osiągi ( przynajmniej w ZX'ie z u uwagi na wagę auta ) a technicznie 1.6 to taka sama kosiarka jak 1.8 tylko ma mniej mocy:D ogólnie mój był bardzo pracowity i grzeczny jak mu wymieniłem uszczelniacze i przestał chlać :P


Oczywiscie zgodze sie:) Jednak jesli chodzi o osiagi to nie jest jakas wielka roznica miedzy 1.6 a 1.8 chyba:) Jak jest to malo odczuwalna:)

Offline Piotr Woźniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 911
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: SĄ: ZX 2.0i Volcane, Xantia II 2.0HDi 110 BREAK, BYŁ ZX 1.9TurboD AURA
  • Zainteresowania: a jak myślicie:D
  • Miejscowość: Głogów
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 06, 2009, 11:42:08 »
Krzysiek- nie jechałeś 1.8 więc nie gadaj. 1.6 NIE JEDZIE (poza szanownym Kopciuchem, bo on zap...ał).
1.8 lubi olej, ale to chyba każde XU dwuzaworowe tak ma;)
gg #7685801, mobile 793-297-901
Sprzedam VW Passat;) Variant TDI115 '00! info pod tel ^

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 06, 2009, 13:19:52 »
Cytuj

Piotr Woźniak napisał:
Krzysiek- nie jechałeś 1.8 więc nie gadaj. 1.6 NIE JEDZIE (poza szanownym Kopciuchem, bo on zap...ał).
1.8 lubi olej, ale to chyba każde XU dwuzaworowe tak ma;)


W sumie nie jechalem ale ok.10 koni to nie jest duzo wiecej. Pozatym nie zgodze sie ze 1.6 nie jedzie bo chyba nie powiesz ze jest mulowaty...

Offline Michal Diduch

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 10
  • Skąd: Opole
  • Posiadany samochód: Citroen Xantia 1,9TD 94'r
  • Miejscowość: Opole
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 06, 2009, 14:56:38 »
Cytuj

Marcin Jankowski napisał:
z 96r silnik prawdopodobnie jest już na wielopunkcie, wiec radziłbym Ci poszukać coś bliżej Twojego rocznika

1.6 to chyba najgorsze padło w zxie...
Współczuje Ci że masz ten motor


Dokładnie, jest na pełnym wtrysku a moj jest na pojedynczym wiec silniczek odpada; chyba dam se spokoj z wymiana i porozgladam sie za jakas inna furą bo juz trace cierpliwosc do tej cytryny, najpierw naprawa belki potem uszczelka pod głowica, pasek rozrzadu i pare innych i kto wie co sie jeszcze zepsuje
dzieki wszytkim za pomoc

crprog

  • Gość
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2009, 18:35:43 »
Jak zrobiłeś belkę to zrób silnik i jeździj, taki na monowtrysku możesz zaadoptować nawet z peugeot 405 jest identyczny. Myślisz że jak kupisz inne auto w tej cenie to pozbędziesz się problemów?

  • Gość
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2009, 03:07:38 »
Panowie, silniki XU są trwałe same w sobie, ale są paliwożerne i olejowyciekowe...
Nie ma co się oszukiwać - złom!

Offline Daniel Zgliński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 283
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 135 KM ;)
  • Zainteresowania: Motoryzacja
  • Miejscowość: Kalisz
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 08, 2009, 19:36:35 »
Niektórzy wiedzą co potrafi 1.6 Pawła Hendrysiaka :) Wrażania niezapomniane!!
Kaliski Klub Cytrynki

Jest:
- Citroen Xsara Picasso 1.6 HDI 135 KM ;)
Był:
- Citroen Xsara 1.8 8v LPG
- Citroen Xantia 1.8 16V LPG, 96 r., bez HA
- Citroen Zx 1.4 LPG Premiere
[url=http://www.klub.citroen.t...

Offline Michał Nowicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.6i 1992r
  • Miejscowość: łódź
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 22, 2009, 15:33:15 »
Witam
Panowie a czy do zx 1.6 92r będzie pasowac silnik 1.4(niestety nie wiem który rok)i czy będzie trzeba wymieniać równierz skrzynie biegów
Z góry dzieki za info

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 22, 2009, 18:02:34 »
Cytuj

Michał Nowicki napisał:
Witam
Panowie a czy do zx 1.6 92r będzie pasowac silnik 1.4(niestety nie wiem który rok)i czy będzie trzeba wymieniać równierz skrzynie biegów
Z góry dzieki za info


1.4i byly tlyko na monowtrysku:) A ty teraz jaki masz tne silnik 1.6i z wstryskiem wielopunktowym:)? Skrynia w 1.6 jest inna niz w 1.4

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 22, 2009, 18:37:54 »
Od sierpnia 1996 1.4 były na wielopunkcie .

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 22, 2009, 20:01:31 »
Cytuj

Sławomir Dobosiewicz napisał:
Od sierpnia 1996 1.4 były na wielopunkcie .


Racja a kolega nie ma niestety profilu uzpenionego wiec nie wiadomo jaki to rocznik

Offline Adam Czarnecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 421
  • Skąd: Opoczno/Łódź
  • Posiadany samochód: ZX break 2.0 16V
  • Zainteresowania: motoryzacja, sport
  • Miejscowość: Opoczno/Łódź
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 22, 2009, 20:26:23 »
1.6 jeździ tak samo jak 1.8 niektóre 1.8 miały nawet tyle samo koni co 1.6 i ogólnie nie jest to jakaś padaka moin zdaniem lepsze niż to 1.4 ale co do wycieków i uszczelniaczy to wszystko prawda

i jeszcze nawiązując do tematu to silnik będzie pasował bo jest taki sam tylko trzeba swój osprzęt założyć czyli kolektor ssący z jednopunktem i pokrywe zaworów zmienić, może jeszcze jakieś drobiazgi ale wszystkie flaki w tym silniku są te same co w jednopunkcie jakby komuś pokrywa zaworów od wielopunktu zbywała(ta plastikowa) to chętnie przygarnę :-)

jeszcze odnośnie zmiany silnika to na 1.8 nie bardzo da rade(bo masz jednopunkt) chociaż oczywiście wszystko możliwe, a na 1.4 to wogóle gra nie warta świeczki i też średnio wykonalne w sensownych pieniądzach
Pozdrawiam :-)
Adam Czarnecki, Opoczno, Łódź
C5 Break 3.0 V6 BVA 2003
ZX Break 2.0 16v (ex 1,6i) avantage 1994,
Lancia Delta HPE 1.8vvt 1997
Kawasaki GPZ500 1998
były:
ZX Volcane 1,9TurboD, Visa 17RD

Offline Krzysztof Dereń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Kietrz
  • Posiadany samochód: Ford Mondeo Mk2 2.0i GHIA Kombi i Citroen Berlingo 2.0 HDi 2001 Multispace:)
  • Zainteresowania: Informatyka, modelarstwo, historia, mechanika pojazdowa
  • Miejscowość: Kietrz
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 06, 2010, 01:30:14 »
Witam wszyskich :) To mój pierwszy post na Forum. Mam pytanie dość karkołomne dotyczące wymiany silnika. Pomimo, że jak na tak duży samochód spalanie w granicach 7,5 - 8 litrów benzyny (śrenio) jest niezłym wynikiem to jest to dla mnie stanowczo za drogo. Zastanawiałem się nad gazem, ale nie mam przekonania, tym bardziej że będę musiał założyć sekwencję. Teraz pytanie: czy da się zainstalować Diesla? i jeśli tak to co z mojego starego silnika będzie pasować, a co musiałbym dokupić? Pozdrawiam

Offline Krzysztof Dereń

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 56
  • Skąd: Kietrz
  • Posiadany samochód: Ford Mondeo Mk2 2.0i GHIA Kombi i Citroen Berlingo 2.0 HDi 2001 Multispace:)
  • Zainteresowania: Informatyka, modelarstwo, historia, mechanika pojazdowa
  • Miejscowość: Kietrz
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 06, 2010, 01:38:39 »
Witam wszyskich :) To mój pierwszy post na Forum. Mam pytanie dość karkołomne dotyczące wymiany silnika. Pomimo, że jak na tak duży samochód spalanie w granicach 7,5 - 8 litrów benzyny (śrenio) jest niezłym wynikiem to jest to dla mnie stanowczo za drogo. Zastanawiałem się nad gazem, ale nie mam przekonania, tym bardziej że będę musiał założyć sekwencję. Teraz pytanie: czy da się zainstalować Diesla? i jeśli tak to co z mojego starego silnika będzie pasować, a co musiałbym dokupić? Pozdrawiam

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 06, 2010, 02:58:55 »
twój pomysł jest totalnie bez sensu
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Krzysztof Gomoła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 177
  • Skąd: Kielcza
  • Posiadany samochód: ZX 1,9 TD wersja Furio (składak wczesniej 1,9 130KM) VW POLO 6N2 1,4 TDI
  • Miejscowość: Kielcza
Re: Wymiana silnika
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 06, 2010, 11:27:08 »
Czemu bez sensu?? u mnie było 1,8i a teraz jest 1,9TD i podobno nie było specjalnych problemów podczas robienia swapa
Gaz i do przodu>>>