Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Brak mocy w mojej cytrynce  (Przeczytany 1783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcelina Psuja

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Malbork
Brak mocy w mojej cytrynce
« dnia: Listopad 13, 2009, 20:57:09 »
Witam, jestem tutaj nowa, ale obserwuję forum odkąd zostałam szczęśliwą (?) posiadaczką zx-a.
Mam problem z moją cytryną. Otóż, nie ma przyspieszenia... Ociąga się, nie można jej za bardzo rozpędzić na jedynce ani na dwójce. Najbardziej to odczuwam jak ruszam ze skrzyżowania czy też jak wyprzedzam. Po prostu brak jej mocy. Zastanawiam się, co trzeba wymienić, żeby chociaż była bardziej "zrywna"... Jest to cytryna z '95 r. 1.4i avantage...
Świece?? Oleje?? Filtry??
Panowie, pomóżcie... bo jak się przesiadłam z c5 do zx-a to jakoś nie mogę się przestawić na wolną jazdę :D
Jestem młodą nauczycieleczką, która potrzebuje cytrynki na dojazdy do pracy :)))

  • Gość
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 13, 2009, 21:02:26 »
Witamy serdecznie ;)

A jaki silnik był w twojej C5? Może to po prostu szok związany z przesiadką na słabsze auto :P

Jeżeli coś jest naprawdę nie tak, to powodów może być wiele.. Dobrze by było jakbyś dokładniej opisała w jakich okolicznościach to się dzieje. Czy silnik na drugim biegu się dokręci do 6000 obrotów, czy szarpie .. czy pod górkę ma moc jeszcze przyspieszać..

Zacząłbym od filtrów (paliwa, powietrza) i sprawdził czy pompa paliwa daje odpowiednie ciśnienie.

pozdrawiam

Offline Marcelina Psuja

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Malbork
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 13, 2009, 21:08:02 »
Moja ( a raczej mojego) c5 ma silnik 3.0 i coś koło 200 koni, ale jak jeżdżę od czasu do czasu renault moich rodziców (1,4; 75 KM) to ona zdecydowanie lepiej się prowadzi.
A co do obrotów to się nie przyglądałam, ale żeby "pociągnęła" troszkę to myślę że do 4000-4500 wchodzi... Pod górkę to ledwo ciągnie ;) czasami szarpie, ale to wiem, że muszę wymienić filtr paliwa.
Jestem młodą nauczycieleczką, która potrzebuje cytrynki na dojazdy do pracy :)))

  • Gość
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 13, 2009, 21:24:28 »
zacznij od wymiany filtra paliwa a potem powietrza .. może czegoś jej brakować stąd spadek mocy ;)

Offline Marcelina Psuja

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Malbork
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2009, 21:41:12 »
A to przy okazji się jeszcze zapytam...

Jaki mam kupić olej?? Bo wiem, że poprzedni właściciel wymieniał w marcu ale nie wiem na jaki a jak już przy silniku zacznę grzebać to i to warto wymienić... I czy świece też warto??
Jestem młodą nauczycieleczką, która potrzebuje cytrynki na dojazdy do pracy :)))

Offline lukasz sucharski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: motoryzacja i podróże
  • Miejscowość: warszawa
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 16, 2009, 14:13:09 »
Hmm, mam ten sam problem nie wiem jaki to może być olej. Kupiłem go w lutym i nie mam pojęcia co do niego lali. Też jestem "szczęśliwym" posiadaczem zx 1.4

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 16, 2009, 15:29:19 »
dedykowany i zalany fabrycznie był TOTAL
ale nie należy do najtańszych więc można uderzyć w tańszą markę. w warsztacie z wymianą coś doradzą. ja do poprzedniego ZXa i początkowo do obecnego lałem MOBIL 10w40, półsyntetyk i nie narzekałem, silnik podejrzewam, że też nie :)


Marcelina, witamy i miło jest nam niezmiernie, że pojawiła się kolejna dziewczynka na forum :)
Cytuj
szczęśliwą (?) posiadaczką zx-a.
wątpisz w to ? kolejne kilometry uświadomią Cię, że to dobry wybór
heh no i świetny podpis :) pozdrawiam
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2

Offline Marcelina Psuja

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Malbork
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 16, 2009, 17:50:12 »
No zaczynam wątpić... amortyzatory siadają, jest słaby, drzwi pasażera się nie zawsze zamykają... ponadto samoregulator hamulców puszcza i tak do kitu jest. Nie czuje sie bezpiecznie w mojej cytrynie. Dobrze, że mam 2 poduszki powietrzne :D
Jestem młodą nauczycieleczką, która potrzebuje cytrynki na dojazdy do pracy :)))

Offline Paweł Malinowski

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 2 255
  • Skąd: Ełk
  • Posiadany samochód: Same Peugeoty
  • Zainteresowania: SPORT MECHANIKA ŻEGLARSTWO
  • Miejscowość: Ełk
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 16, 2009, 18:44:37 »
Cytuj

Marcelina Psuja napisał:
No zaczynam wątpić... amortyzatory siadają, jest słaby, drzwi pasażera się nie zawsze zamykają... ponadto samoregulator hamulców puszcza i tak do kitu jest. Nie czuje sie bezpiecznie w mojej cytrynie. Dobrze, że mam 2 poduszki powietrzne :D


Hmm. Widział kto kiedy w Zx-ie 2 poduszki powietrzne  :D  :-) ???Bo ja z chęcią bym zobaczył  :evil:  :evil:

A teraz serio : Wiesz każde starsze auto wymaga pewnego wkładu i napraw. To co piszesz to nie są poważne usterki, ale trochę kaski trzeba. Ważne żebyś znalazła dobrego mechanika, bo większość o cytrynach pojęcia nie ma.
Nasze Cytyny :
Mój Zx v6, był i nie ma....

Obecnie Peugeot 308 oraz 407 coupe v6

Offline Marcelina Psuja

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Malbork
  • Posiadany samochód: Citroen ZX
  • Miejscowość: Malbork
Re: Brak mocy w mojej cytrynce
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 16, 2009, 18:54:50 »
Mechanika mam prywatnego ;) od poduszek również. Na cytrynach się nieźle zna... No i czas najwyższy pogrzebać... ;/
Jestem młodą nauczycieleczką, która potrzebuje cytrynki na dojazdy do pracy :)))