Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Poranny rozruch jak traktor w 1.9TD  (Przeczytany 8615 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartosz Bakuła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Miami '96 1,9D
  • Miejscowość: Warszawa
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 28, 2010, 07:04:21 »
no wlasnia ja tez sie przylaczam do ptania :P

Przeniosłem Wam Miami do Warszawy ;)

Offline Raj Rafał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Sieradz
  • Posiadany samochód: CITROEN ZX 1.9D
  • Miejscowość: Sieradz
nie chce odpalac 1.9d
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 01, 2011, 17:38:13 »
witam mam problem z citroenem zx pekl mi pasek rozrzadu i wymienilem glowice i teraz jest dobrze ale do -5 a potem zaczyna sie problem kreci silnik ale odpalic nie chce

Offline Piotr Pyrka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 601
  • Skąd: Nowy Dwór Mazowiecki
  • Posiadany samochód: DSuper:), CX 25TRD Turbo2, Stado BXow, BX Digit, Simca1301GL,Fiat 850 Coupe,Syrena 105,R4,GSA i inne
  • Zainteresowania: BX oczywiscie, motoryzacja lata 50-70, Fiat, classic cars, fotografia i pare innych-generalnie sie nie nudze-calkowita noga informatyczna-sorry
  • Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Re: nie chce odpalac 1.9d
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 12, 2011, 15:15:23 »
A co to za głowica, którą założyłeś? I trochę więcej o wymianie napisz i o objawach.
Piotr Pyrka
Nie ma jak Benio:)

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: nie chce odpalac 1.9d
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 12, 2011, 19:34:50 »
Głowicę ktoś oglądał tą co założyłeś ?? Była robiona profilaktycznie ??

Offline Raj Rafał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Sieradz
  • Posiadany samochód: CITROEN ZX 1.9D
  • Miejscowość: Sieradz
Re: nie chce odpalac 1.9d
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 21, 2011, 15:52:16 »
nie ogladal nikt znalazlem silnik od citroena zdjolem glowice i zalozylem do siebie.Teraz mam jeszcze 1 problem z paskiem rozrzadu bo chodzi ze 2mm obok kolo i boje ze sie podwinie i spadnie

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: nie chce odpalac 1.9d
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 23, 2011, 11:48:14 »
ze 2mm obok czego ? :P

Offline Raj Rafał

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Sieradz
  • Posiadany samochód: CITROEN ZX 1.9D
  • Miejscowość: Sieradz
Re: nie chce odpalac 1.9d
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 23, 2011, 17:54:39 »
od kola na pompie wtryskowej mam zapasowa pompe wtryskowa bo moze ta ma luzy ale nie jestem pewny co sie dzieje i jest po wymianie bardzo mulowaty czy jest mozliwosc ze jest zle ustawiony rozrzad

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 26, 2011, 10:56:40 »
Witam !! Tak jak w temacie posiadam ZX-a 1.9td.Mam go kilka dni i jest problem z odpalaniem.Wymieniłem przekaźnik świec żarowych ale dalej to samo (nie pali,dławi sie).Samochód ostatnie pół roku stał więc przypuszczam ze może woda w baku sie skropliła i to tez ma jakis wpływ na odpalanie.Wymienie jak na razie filtr paliwa i zobaczymy  :) Poradźcie co to tez może być!!! (biorę pod uwage jescze świece,filtr powietrza no i wtryski).Proszę o rade :) Z góry dzięki i pozdrawiam :)

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 26, 2011, 16:28:17 »
Odpal go na samostart :) lub Plak... Psikaj w rurę filtra powietrza oczywiście pomijając go tylko nie za dużo ktoś też musi kręcić rozrusznikiem w tym czasie. Odpal go, przepal porządnie przejedz się wlej dobrej ropy (statoil). Jeżeli na następny dzień nie odpali to wymień świece jeszcze ale wątpie że to pomoże.
Z Dieslami to jest ciężko do ładu dojść...

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 26, 2011, 18:18:48 »
kolego arturze z dieslem jest duzo latwiej dojsc do ladu niz z benzyniakiem. Jesli nie lapie powietrza, ma dobre swiece i paliwo to nie ma bata zeby nie odpalil. Pomijam oczywiscie kweste zdymanego silnika czy padnietej pompy wtryskowej bo tak samo pompka moze pasc w benzyniaku i silnik tez moze byc zlom ale nie ma cewek przewodow jakis silniczkow krokowych i innego osprzetu ktorego w benzynie po drodze jest duzo. Sprawdz kolego po pierwsze powietrze, filtr zmien, paliwa nalej dobrego. Moze masz na rozrzadzie przestawiony i dlateo tak. Po odpaleniu jest normalnie? ma moc, jezdzi? Wiecej szczegolow.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 26, 2011, 23:33:09 »
Filter powietrza wymieniony 3 miesiące temu ,filtr paliwa wymieniłem dzisiaj.Auto zimne ciężko pali i strasznie dymi na czarno,Natomiast gdy jest ciepły silnik pali już w miare normalnie i nie kopci w trakcie jazdy.Jeżeli chodzi o pochodzenie samochodu to znam go od 15 lat (cały czas w rodzinie) ma przejechane 230tys. W planie mam wymienię ścwiec żarowych.Znacie może jakiś sposób na zbadanie czy świece sa w porządku? Proszę o rady pozdrawiam ;)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 27, 2011, 05:16:56 »
dziwne ze kopci na czarno, tak jakby nie przepalal paliwa i go zalewalo. Swiece mozna wykrecic podlaczyc i sprawdzic ewentualnie odkrecasz przewody ze swiec, bierzesz kawalek jakiegos przewodu ciagniesz od + z aku i dotykasz po kolei kazdej swiecy. Jak jest iskrzenie to swieca ok. Przed odpaleniem sprobuj podpompowac reczna pompka. Jak bedzie poprawa to szukaj wtedy powietrza w ukladzie
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 27, 2011, 12:21:25 »
No to jeżeli na czarno kopci to niedogrzane świece :) w hdi jak mi przekaźnik padł od świec żarowych i przy -25C kręciłem go to zapalał i gasł tak kilka razy i się dusił... Jak odpalił i dodałem mu gazu lekko żeby przytrzymać mu obroty to kopcił na czarno że bloku nie było widać ;) To samostartu nie używaj bo to nie jest dobre dla silnika myślałem że nie pali wcale ;) Nie przepadałem za dieslami nigdy ale za to powiem że w hdi tylko leje paliwo serwisuje co 20tys olej filtry i jadę :)
W twoim wypadku sprawdź świece tak jak opisał kolega i jak coś to wymieniaj ale na Bosha lub Febiego żadna Iskra itd :)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 27, 2011, 13:18:14 »
iskra? z zarowych nie slyszalem ;) HDI dobry silnik ale kazdy ci powie ze stary XUD jest jeszcze lepszy, mniej do psucia i twarda jednostka. jak sprawdzisz swiece pisz co dalej, wymien filtr paliwa obowiazkowo, wyczysc ladnie spod tej obudowy filtra zeby nic syfu tam nie bylo zaloz nowy filtr i zalej go swieza ropa. Po wymianie filtra podpompuj reczna pompka i probuj zapalic.Samostart jest dobry awaryjnie ale na dluzsza mete moze bardzo zaszkodzic
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 27, 2011, 18:57:36 »
Jestem pewien na 90% że to są świece.Wymieniane były 6 lat temu i to tylko 3 bo do czwartej ciężko sie dostać.Dzisiaj byłem u mechanika i stwierdził,że leżeli ciezko pali na zimnym i kopci to to są świece.
Filtr paliwa wymieniłem,obudowe filtra paliwa wyczyściłem i dalej to samo.(cięzko pali).Jutro sprawdze świece i jak to będzie to,to Cytryna w poniedziałek idzie na wymiane świec.Wie ktoś może jak sciągnąć chłodnice intercoolera żeby dostać sie do swięc,bo nie chce nic uszkodzić! Pozdro ;)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 27, 2011, 21:58:46 »
bardzo prosto ;) z tylu masz 2 badz 3 sruby, najpierw zdejmij ten plastik co jest na intercoolerze, odkrec te 3 sruby, z przodu bedziesz mial dwie po lewej i prawej pod intercoolerem (jedna za filtrem), odkrecasz opaske z lewej strony intercoolera, sciagasz waz i odpinasz ten maly wezyk idacy od wiezyczki pompy do intercoolera no i masz go wyjetego. Korzystajac z okazji mozesz go wymyc od srodka bo na pewno przez lata nazbieralo sie w nim. Najpierw ropa go zalej pare razy i wyplukaj, na pewno niezly syf poleci, na koncu woda z jakims mydlem i na koncu przeplucz woda i zostaw na jakis czas do wyschniecia. Ogolnie te silniki przy jednej walnietej swiecy juz kuleja, ja przy 2 walnietych sporo krecilem i meczylem zeby przy +5 odpalic ale zalapal jakos. Za to jak wszystkie swiece sa ok to nie ma mrozow na ten silnik:) daj znac jak bedziesz wiecej wiedzial
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Karol Kuczyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 19
  • Skąd: Racibórz
  • Posiadany samochód: Citroen zx 1.9TD aura
  • Miejscowość: Racibórz
Re: ZX 1.9 td nie odpala!!!
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 03, 2011, 23:13:07 »
Witajcie.Wczoraj wymieniłem świece żarowe wszystkie cztery sztuki i problem z odpalaniem przeszedł do historii.Po oględzinach samochodu od spodu zauważyłem że podłużnica od strony kierowcy za przednim kołem jest dośc mocno skorodowana.Znajomy zadeklarował sie że mi pomoże to naprawić.Okazało się również że tylny lewy zacisk jest uszkodzony(nie odbija).Cena nowego mnie zabiła (ok500zł).Jest w kraju firma która zajmuje się regenaracją układów hamulcowych.Cena takiej regeneracji to 150zł wiec myślę sie opłaca.Na tą chwile to tyle z mankamentów mojej Cytryny. Jak cos wyjdzie będziecie na bieżąco :) Pozdrawiam :)

Offline Maciej Kapuściński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.9D (1996)
  • Zainteresowania: mjuzik i zx :)
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 09, 2011, 08:04:41 »
Zrobiłem tak jak Bartosz radził.... nie dało nic zalepienie filtra... co dalej?
"Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli." :-)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 09, 2011, 14:44:09 »
przewody przelewowe mozesz sprobowac albo szukaj gdzie indziej
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Maciej Kapuściński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.9D (1996)
  • Zainteresowania: mjuzik i zx :)
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 09, 2011, 17:11:08 »
były wymieniane z rok temu, ale sprawdzę je na wszelki wypadek.
A co myślicie o wymianie pompki/gruszki? jak rano ją nacisnę to słychać powietrze jakby albo zasysało albo nim dmuchało, ale to tylko za jednym naciśnięciem, później już tylko ropę słychać. Pytam bo nie wiem jak to może się zepsuć.... kiedyś w serwisie widziałem jak taką gruszkę w XM'ie wymieniali, może to to?
"Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli." :-)

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 09, 2011, 22:09:33 »
moze gdzies puszcza i paliwo sie cofa. jak sie u[ewnisz to wymien moze w tym przyczyna
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Maciej Kapuściński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.9D (1996)
  • Zainteresowania: mjuzik i zx :)
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 12, 2011, 09:20:46 »
zaobserwowałem takie zjawisko: po napompowaniu gruszką tak aż się zrobi twarda, kręce rozrusznikiem i nie chce odpalić , nawet nie zaskakuję na ułamek sekundy. Po ponownej próbie odpalenia,odpala od kopa i obroty już nie kuleją.... już nie mam sił żeby znaleźć przyczyne. Dlatego może to troche Wam podpowie?
"Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli." :-)

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 12, 2011, 11:44:16 »
Cofa się paliwo :D na bank ;P albo łapie powietrze :) miałem tak w 2.0hdi jak postał po nocy i kręciłem to nie zaskakiwał... Pompowałem gruszką aż zrobiła się twarda i odpalił z takim lekkim problemem jakby go przydusiło na początku a później już ok cały dzień jazdy i odpalał dopiero postawiłem o 16 i o 4 rano znów pompowanie....

Offline Maciej Kapuściński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: ZX 1.9D (1996)
  • Zainteresowania: mjuzik i zx :)
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 12, 2011, 19:44:19 »
to wymienię gruchę wtedy i na wszelki wypadek przewody przelewowe i wszystkie obejmy zaciskowe. Ale dodam ze mam zawór zwrotny między pompą a filtrem.....
"Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, żeby młodzi nie szaleli." :-)

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: kuleją obroty po odpaleniu 1.9D
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 13, 2011, 11:41:56 »
ale ten zawór sam zakładałeś ?? bo jak nie no ten zawór Ci przepuszcza paliwo i się cofa to nie gruszka chyba :) kup w sklepie taki zaworek koszt ok 15 zł i załóż i sprawdź najlepiej zaczynać od najmniejszych szczegółów :)
A jak odpali po nocy z problemami to później jak pojeździsz i zgasisz i odpalasz to normalnie już czy też ma problem ?