Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara albo nie Xsara  (Przeczytany 1478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Xsara albo nie Xsara
« dnia: Styczeń 03, 2010, 13:57:34 »
Witam wszystkich serdecznie,
otóż jeździłem nie jednym citroenem już w moim krótkim życiu, ostatnim jakiego miałem był BX i wybór zapadł na Xsarkę...spotkałem dziś taką jedną u mnie na giełdzie, 98 r, 1.9D, z włoch sprowadzana, 219 tys. km przebiegu, bardzo fajne i wygodne autko i spodobała mi się bestia. A i kombi.
Pytanie teraz do Was takie:
Na co szczególnie zwrócić uwagę kupując takie auto?
(wyposażenie to: klima, halogeny przód, el. prawe lusterko, el. szyby, regulowana w 1 płaszczyźnie kierownica, regulowane na wysokość siedzenie kierowcy, centralny zamek).

Pytanie numer dwa brzmi tak:
Czy wymiana podłokietników (kierowcy jak i pasażera) zaznaczonych na zdjęciu zajmie wiele czasu i stworzy jakiś duży problem? (podobnie z kosztami, czy będą one duże?)

Oraz z zaznaczonym również na zdjęciu zegarku, jego obudowa jest pęknięta, przyciski od szyb tam sobie luźno latają i teraz tak: czy pomoże tylko wymiana plastiku z zewnątrz, czy trzeba będzie jeszcze się grzebać w środku deski i tam coś wymieniać? Czy duży to będzie problem i/lub koszt?

(fotki zapożyczone z serwisu internetowego zajmującego się handlem autami.


Z góry dziękuje za odpowiedzi i wszystkim to czytającym życzę Szczęśliwego Nowego Roku!

EDIT:
a i zapomniałem, po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu pojawia się na wyświetlaczu symbol klucza z liczbami, czy to jest liczba kilometrów do następnego serwisu czy jak?
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara albo nie Xsara
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2010, 15:45:35 »
Cytuj

Bartek Jaszkul napisał:
spotkałem dziś taką jedną u mnie na giełdzie, 98 r, 1.9D,

Ten silnik nie jest demonem szybkości, w trasie musisz się przyzwyczaić do tempa tirów, trudno jest nim wyprzedzać.
Cytuj

Na co szczególnie zwrócić uwagę kupując takie auto?

Przeczytaj wątek przypięty na samej górze, wieloktornie było wałkowane na co zwrócić uwagę.

Cytuj

Czy wymiana podłokietników (kierowcy jak i pasażera) zaznaczonych na zdjęciu zajmie wiele czasu i stworzy jakiś duży problem? (podobnie z kosztami, czy będą one duże?)

To jest wada tego elementu w X1 - odkleja się materiał, da się to naprawić, podkleić klejem, choć ja w mojej xsarze I się do tego przyzwyczaiłem.

Cytuj

a i zapomniałem, po przekręceniu kluczyka w pozycje zapłonu pojawia się na wyświetlaczu symbol klucza z liczbami, czy to jest liczba kilometrów do następnego serwisu czy jak?

Tak. Liczba bez minusa to liczba do następnego serwisu, jeśli liczba jest z minusem to liczba kilometrów o ile został przekroczony termin serwisu. Ten licznik da się ręcznie wyzerować. Zależnie od kraju i wersji licznik odmierza 15.000 lub 20.000 km
 
Xsara
 

Offline Bartek Jaszkul

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 024
  • Skąd: b. merzdorf
  • Posiadany samochód: były 2 Xsary i BX, a jest cukierek czyli Clio
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: b. merzdorf
Re: Xsara albo nie Xsara
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 04, 2010, 22:16:11 »
No to Panowie i Panie,
od dziś jestem także posiadaczem Citroena Xsary z 1998 roku, kombi, 1.9D :)
Model: Mitsubishi Carisma I `98 Wersja: LS Silnik: 1.8GDI (5) (280kkm)

125KM:
14KM:

  • Gość
Re: Xsara albo nie Xsara
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 04, 2010, 23:16:04 »
Witam w klubie Xsar też mam w kombi 1.9D - będziesz z niego zadowolony - pozdrawiam