Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana poduszki skrzyni silnik V6  (Przeczytany 1139 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtek Łuczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Xm V6 12v 89r/ C6 2.7
  • Miejscowość: Pruszków
Wymiana poduszki skrzyni silnik V6
« dnia: Styczeń 25, 2010, 17:07:07 »
Witam,
Poszukuje info na temat, w którym miejscu mogę szukać poduchy (po stronie skrzyni, wiadomo, pytanie gdzie dokładniej). Jak zabrać się do wymiany, czy trzeba wymontować zbiornik LHM, mocowanie akumulatora itp.? Mniej więcej jakie zaplecze techniczne jest potrzebne (kanał, podnośnik, czy może odpowiednie akrobacje z lewarkiem i kobyłkami wystarczą? Ogólnie jak najwięcej informacji na ten temat by mi się przydało, za co z góry będę bardzo wdzięczny. Na dniach muszę wymienić tą poduszkę bo wytrzymać już się nie da, szarpię samochodem okrutnie i wali, puka aż strach. Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie odnośnie mocowańa silnika V6. Moja wiedza na ten temat jest taka, że trzyma się on na dwóch łapach z silentblockami od strony pasażera i na jednej poduszce od skrzyni po stronie kierowcy. Jeśli się mylę to mnie poprawcie:)

Offline Roman Suchara

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 169
  • Skąd: Orzesze
  • Posiadany samochód: Xm 2.1td aut.exl.Xantia2hdi,C5
  • Zainteresowania: wino,po nim śpiew
  • Miejscowość: Orzesze
Re: Wymiana poduszki skrzyni silnik V6
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 26, 2010, 13:03:24 »
Po wyjęciu zbiornika LHM.zobaczysz gumowy kaptur,a pod nim poduszke.Będzie potrzebny potrzebny Ci klucz nasadowy 18mm,i torx T40 dobrej jakości i oczuwiście lewarek do podparcia skrzyni.
Pozdrawiam
Roman Suchara
Śp.Xm 2,1td 92 kombi
XM 2,1td 98r aut.exclusive
Xa2 hdi.99r excl.
,C5.

Offline Wojtek Łuczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 503
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: Xm V6 12v 89r/ C6 2.7
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Wymiana poduszki skrzyni silnik V6
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2010, 15:40:55 »
Poduszka wymieniona i różnica w komforcie jest spora:D. Wymiana poduszki jest szybka prosta i przyjemna. Potrzeba na to około godziny czasu. Wszystko zgadza się z opisem Romana:). Trzeba wyjąć zbiornik LHM i zaraz pod nim widać jak na dłoni poduszkę. Wystarczy podstawić lewarek pod skrzynię, odkręcić starą poduszkę, włożyć nową i poskładać wszystko do kupy:)