Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Stuki, puki w tylnej osi  (Przeczytany 1792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mateusz Gracz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Lubań
  • Posiadany samochód: ZX break 1,9D 97r
  • Miejscowość: Lubań
Stuki, puki w tylnej osi
« dnia: Luty 06, 2010, 20:28:14 »
Witam, domyślam sie, ze ten temat był juz omawiany milion razy, ale niegdzie nie doszukałem sie satysfakcjonującej odp.

Sprawa wygląda tak, ze jadąc na nierownosciach, strasznie mi cos stuka, z tyłu z prawej strony co ciekawe nawe gdy wjade w dziure przednimi kolami to stukot rowniez dochodzi z tyłu. Domyślałem sie, ze są to juz wyrobione poduszki tylnej osi. Ale pojechałem na przegląd dzis i w warszatacie powiedzieli mi, ze bedą to łożyska w belce, a co ciekawe belke robilem jakies 20 tyś KM temu. Pozniej jednak na szarpaku, wykazało że podszuka z lewej strony jest do wymiany, ale dlaczego stuki pochodzą z prawej strony, co moze tam jeszcze stukać?

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2010, 22:05:50 »
Podnieś tył auta, ściągnij koła i poszarp trochę wahacze.

  • Gość
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2010, 22:59:31 »
Ja ostatnio jeżdżę bez koła zapasowego w koszu i na nierównościach słychać pukanie podobne do luzów w zawieszeniu, proponuję na wszelki wypadek sprawdzić czy problem nie jest tak prozaiczny.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2010, 23:32:14 »
Cytuj

Leszek Durzyński napisał:
Ja ostatnio jeżdżę bez koła zapasowego w koszu i na nierównościach słychać pukanie podobne do luzów w zawieszeniu, proponuję na wszelki wypadek sprawdzić czy problem nie jest tak prozaiczny.


Mi tez stuka ten kosz i bo jezdze bez kola zapasowego, dlatego musze zdjac ten kosz:)

Offline Mateusz Gracz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Lubań
  • Posiadany samochód: ZX break 1,9D 97r
  • Miejscowość: Lubań
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 07, 2010, 13:08:51 »
Cytuj

Tomasz Wroniszewski napisał:
Podnieś tył auta, ściągnij koła i poszarp trochę wahacze.


no wlasnie byłem na przeglądzie i tak mowilem im o tym stukaniu, to tak sprawdzali, no i w sumie nic nie wykazalo, tyle co fact powiedzial, ze łozyska w belce do roboty, ale belka była robiona 20 tyś km temu wiec nie powinno tak szybko sie popsuc. No to pan powiedzieal, ze poduszka jedna do roboty, ale to z lewej strony, a stku sa z prawej.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2010, 13:42:41 »
Cytuj

Mateusz Gracz napisał:
Cytuj

Tomasz Wroniszewski napisał:
Podnieś tył auta, ściągnij koła i poszarp trochę wahacze.


no wlasnie byłem na przeglądzie i tak mowilem im o tym stukaniu, to tak sprawdzali, no i w sumie nic nie wykazalo, tyle co fact powiedzial, ze łozyska w belce do roboty, ale belka była robiona 20 tyś km temu wiec nie powinno tak szybko sie popsuc. No to pan powiedzieal, ze poduszka jedna do roboty, ale to z lewej strony, a stku sa z prawej.


Pytanie jeszcze kto ta regeneracje wykonywal:) I jakie poduszki zalozyl czy byly to orginaly np:)

Offline Mateusz Gracz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: Lubań
  • Posiadany samochód: ZX break 1,9D 97r
  • Miejscowość: Lubań
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 07, 2010, 16:59:19 »
no poduszki nie był wymieniane wtedy bo były w dobrym stanie, a belka byla regenerowana w tym samym zakladzie co przegląd był robiony, no i jak powiedziel mu o tym ze u niego robilem ta belke, to juz zmienil zdanie co do tych łożysk w belce, hehe

Offline Marcin Ilcewicz

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 4 086
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: ZX 16V
  • Miejscowość: Kraków
Re: Stuki, puki w tylnej osi
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 12, 2010, 16:24:21 »
może po prostu niedokręcony amortyzator ?
pozdrawiam,
mrc


obecnie: zx 2.0i 16v, berlingo multispace, peugeot 407
dawniej: zx 1.9d audace, zx 1.6i, zx 16v, xantia 1.8i, 2x xantia v6, 306 cabrio, 406 coupe, laguna 2