Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: mrozy i nie pali  (Przeczytany 1428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Nalazek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: w przeszłości XM 2.0i ZX 1.4 Kombi - pomyłka XM 2.1 TD Break XM 2.5 TD Break, C 6 2.7, DS 5 HYBRYDA
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pruszków
mrozy i nie pali
« dnia: Luty 07, 2010, 22:16:46 »
witam Kolegów
mam pytanko związane z trudnościami z odpaleniem samochodziku przy większych mrozach. Po nocy kręci kręci i nic dopiero po kilkukrotnym kręceniu załapuje. Później w ciągu dnia nie ma żadnego problemu z paleniem. Pierwsza diagnoza świece żarowe - częściowo trafna. Okazało się, że faktycznie dwie świece walnięte. Wymieniony komplet - myślałem, że koniec kłopotów. Po następnej nocy z mrozem było to samo. Przy uruchamianiu, już jak odpali to nie kopci. Przebieg samochodzika to 324 tys.km, silnik 2.5 td. Czy to moe być związane ze spadkiem ciśnienia na cylindrach i czy przy takim przebiegu to możliwe? Może ktoś podpowie, szkoda i akumulatora, bo obecnie samochodzik w ciągu dnia na krótkich odcinkach jeździ i nie nadąża ładować baterii. Czekam na podpowiedzi i z góry dziękuję.
URZĘDAS

Offline Andrzej Nalazek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: w przeszłości XM 2.0i ZX 1.4 Kombi - pomyłka XM 2.1 TD Break XM 2.5 TD Break, C 6 2.7, DS 5 HYBRYDA
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pruszków
Re: mrozy i nie pali
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2010, 15:23:37 »
No Panowie śmielej. Czytający są a podpowiadający gdzie? Nie wierzę że nikt z grona Cytryniarzy nie spotkał się z czymś takim i nie znalazł gdzieś pomocy.
URZĘDAS

Offline Adrian Kamiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 124
  • Skąd: Lubin
  • Posiadany samochód: citroen Xm2 2.1 td 1997 bez HA
  • Zainteresowania: Peugeot 307 CC 2.0 (180 kM )
  • Miejscowość: Lubin
Re: mrozy i nie pali
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2010, 21:43:12 »
Wskazuje na to że paliwo gdzieś ucieka po dłuższym postoju ,spróbuj pierw podpompować go tą ręczną pompką a potem odpalać . Jeśli wtedy odpali szybko to będziesz znał przyczynę .
peugeot 307 CC 2.0 (180 KM)

Offline Sławomir Bogucki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: XM 2,5TD
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: mrozy i nie pali
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2010, 18:11:56 »
Ja Miałem taki sam problem i w moim przypadku było tak zwane opadanie paliwa czyli paliwo wraca do zbiornika z pompy paliwowej jest na to jedna rada albo założać zaworek zwrotny albo czy masz w swoim silniku sprawny podgrzewacz paliwa bo wszystkie po jakimś czasie nawalają i trzeba je omijać , to jest przyczyna nieodpalania.

Offline Andrzej Nalazek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: w przeszłości XM 2.0i ZX 1.4 Kombi - pomyłka XM 2.1 TD Break XM 2.5 TD Break, C 6 2.7, DS 5 HYBRYDA
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pruszków
Re: mrozy i nie pali
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 10, 2010, 18:26:02 »
Fakt o tym nie pomyślałem, a w ostatnim czasie wymieniałem "głowicę" w filtrze paliwa, tą z pompką właśnie, może i tak jest, ale czemu tylko przy niskich temperaturach. Zaraz po wymianie nie było żadnych problemów. Zaczęły się dopiero przy mrozach. Ale dzięki za podpowiedź. Wiedziałem, że na KLUBOWICZÓW można zawsze liczyć.
URZĘDAS