Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!  (Przeczytany 7231 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tomek Dörre

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C6 2.7, XM '92 2.0i, były: XM '93 2.1TD break, XM '94 2.1TD, BX 1.9D
  • Miejscowość: Warszawa
Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« dnia: Luty 18, 2010, 18:52:39 »
Przed chwila padla mi automatyczna skrzynia biegów ;(
Zaczęło coś szurac, czuć było że "wysprzegla", aż wkoncu przestało wogole przenosić napęd. Teraz słychać jakby mi ktoś tam wiertarke wmontowal.

No wiec stoję teraz na ulicy jak ten jełop czekając na pomoc (spokojnie, już jedzie) i mam pytanie gdzie w Warszawie w okolicy Płowieckiej (tu padlem) naprawiają automaty. Chciałbym odrazu odholowac go pod warsztat.

Byłbym wdzięczny za szybką pomoc.

Pozdrawiam

P.S. FAS odpada, już dzwonilem. Nie naprawiają tam takich skrzyń (cóż za dramat!!!).

Offline Filip Betley

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 206
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0V6 24v(200KM), 91r. Kolor: Piękna butelkowa zieleń :)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2010, 21:11:45 »
Witam! Właśnie kolega mi mówił że jak wracał do domu to widział xm'a który zablokował środkowy pas na drodze :) Generalnie to współczuje, też przez to kiedyś przychodziłem... Ze swojej strony to mogę chyba tylko polecić zakład w józefowie koło otwocka, tyle ze raz się na nich zawiodłem, właśnie w z związku z naprawą skrzyni w xmenie, nie chcieli jej wyjąc bo się bali...  skłonni ją byli naprawić tyle że prosili aby przywieść im skrzynie...
Z tego co wiem to już się nie boją xm'ów i myślę że możesz do nich zadzwonić. Ewentualnie ja mogę Ci wyjąć tą skrzynie a do nich ją sobie zawieziesz :)

Powodzenia!

Ps. To już drugi Xm w tym tygodniu który się psuje w mojej okolicy, w międzylesiu na cpn'ie tez stal jakis czas, teraz widzialem go kilometr dalej pod mechanikiem...

firma auto józefów:  0  504-425-406, 0  507-729-698

pozdrawiam!
Były:
Xm V6, 12v. 92r, automat
Xm V6, 12v, 94r, Mk1 manual, HA2

Offline Tomek Dörre

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C6 2.7, XM '92 2.0i, były: XM '93 2.1TD break, XM '94 2.1TD, BX 1.9D
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2010, 21:50:53 »
Nieprawda! Niech nie oszukuje, wcale nie środkowy! ;P Zdołałem się jeszcze dotoczyć na prawą stronę jezdni i nikomu za bardzo nie wadziłem.
Też go widziałem i kiedy zobaczyłem u niego prawy kierunkowskaz już liczyłem, że się zatrzyma chociarz zapytać "Co tam?", no ale rozumiem, musiał być w pośpiechu. ;)

Dzięki za numery do Józefowa (tylko ten pierwszy jakiś wybrakowany), nie omieszkam z nimi omówić problem.

XMa w rezultacie zaholowałem do FASu. Może zobaczą czy sami nie podołają. Najwyżej wymontują mi skrzynie i zawiozę taką do Auto Józiek.

Offline Zofia Jablonowska

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: XM TD 2,1
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2010, 22:28:17 »
WOW!:D
Z jakiego dobrodziejstwa techniki pisales, przyznaj sie?:D iPhone?
Nie ma to jak szybka pomoc:D

Offline Filip Betley

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 206
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0V6 24v(200KM), 91r. Kolor: Piękna butelkowa zieleń :)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 19, 2010, 02:12:10 »
Poprawiłem błędny nr telefonu :)
pozdrawiam!
Były:
Xm V6, 12v. 92r, automat
Xm V6, 12v, 94r, Mk1 manual, HA2

Offline Tomek Dörre

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 35
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C6 2.7, XM '92 2.0i, były: XM '93 2.1TD break, XM '94 2.1TD, BX 1.9D
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 19, 2010, 02:57:28 »
Zgadłaś, pisałem z iPhona. Całkiem wygodnie przegląda się na nim forum, jak i pisze nowe posty. ;)

Czy ktoś ma jakieś pomysły co mogło mi się przytrafić? Czy może mieć to jakiś związek ze sprzęgłem hydrokinetycznym, a może (na nieszczęście) to coś wewnątrz skrzyni? Co tam mogłoby się popsuć?
Mam nadzieję, że to nic poważnego.
Ew. poprostu: http://allegro.pl/item914825862_skrzynia_biegow_automat_citroen_xm_2_1_td.html
Czy jest jakiś sposób aby określić w jakim stanie jest skrzynia bez montowania jej? Oczywiście nie będę jej rozkręcał i oglądał wszystkiego po kolei.

Muszę przyznać, że dziś się trochę zawiodłem na swoim XMie. Od zakupu przejechałem zaledwie jakieś 3000km, a tu taka klapa. Jednak ta "drobna usterka" wcale, ale to wcale mnie do niego nie zraża, a już na pewno nie do skrzyni automatycznej. W każdym razie kiedy zaznałem już komfortu automatu nie ma mowy o przekładce na manual. Wg mnie jest to idealne połączenie z naszym zawieszeniem. Manualna skrzynia biegów pasuje jedynie do 3.0 24V i tam ma to rację bytu. ;P
Wszyscy i tak wolą manuale. Dlaczego? Bo są mniej awaryjne.
Faktycznie... sprawdziłem...


Pozdrawiam

Offline Wiciu Rudziński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 926
  • Skąd: Szamotuły-Poznań
  • Posiadany samochód: C3 1.4sx / Dacia Lodgy 1.6Mpi
  • Zainteresowania: eksploracja
  • Miejscowość: Szamotuły-Poznań
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2010, 07:45:10 »
Zacznij się pomału rozglądać za używaną skrzynią. Można dostać sprawną za 800zł. Po opisanych odgłosach sądzę, że mógł się rozlecieć kosz, u mnie naprawa była nieopłacalna i kupiłem używkę. Naprawiałem w Gostyniu. Przy zakupie sprawdź dokładnie typ skrzyni.
Były 2CV,BX,ZX,XM,C5  a są C3 1,4sx, Dacia Lodgy 1.6Mpi, czyli jak mówi moja baba:
Facet rozwija się do 6 roku życia, potem już tylko rośnie....

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2010, 08:07:30 »
Cytuj
Wszyscy i tak wolą manuale. Dlaczego? Bo są mniej awaryjne.


Ja nie dla mniejszej awaryjności bo już miałem kupować z automatem. U mnie decyzja o manualu spowodowana jest znaczną różnicą w dynamice.
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Filip Betley

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 206
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0V6 24v(200KM), 91r. Kolor: Piękna butelkowa zieleń :)
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2010, 14:05:41 »
Ja w swoim, jak mi padł automat wkońcu też podjąłem decyzje o zmianie na manual i troche tego żałuję bo na prawdę fajnie mi sie jeździło na automatycznej skrzyni...

No ale do rzeczy, na forum jest ktoś taki jak Michał Wymazała, jest on specem od automatów, sam naprawił swoją skrzynie i z tego co kojarzę oferował już swoja pomoc nie raz na forum więc możesz się do niego odezwać a on powinien coś doradzić...

pozdrawiam!
Były:
Xm V6, 12v. 92r, automat
Xm V6, 12v, 94r, Mk1 manual, HA2

Offline Michał Wymazała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Osięciny
  • Posiadany samochód: XM Mk I 3.0 V6 BVA HA1 + LPG ORGA 5050
  • Zainteresowania: programowanie www
  • Miejscowość: Osięciny
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 19, 2010, 20:50:54 »
Wywołano mnię więc piszę:) Warto zajrzeć do zepsutej skrzyni, może naprawa wyjść taniej niż używka. Używki nie sprawdzisz przed montażem, ale też bym tam zajrzał, aby się nie okazało że na "nowej skrzyni" zrobisz też 3000 km. Niewiem czy czujesz się na siłach/masz warunki, ale ja zawsze namawiam do naprawy, bo to nie jest tak drogi interes jeśli się samemu robi. Ale jeśli nie chcesz się sam w to bawić to nie pozostaje nic jak bulić w warsztacie. Poszukaj kogoś ze swojej okolicy, może naprawiał. Pare osób posłuchało mnię i sami naprawili automat w Xm-ie. W razie czego mam full dokumentacji do tej skrzyni i służę radą. [email protected]
był: XM 3.0 v6automat, wersja Skarbonka:)

Offline Maciej Mielniczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 240
  • Skąd: podkowa lesna
  • Posiadany samochód: citroen XM 2.1 td 92r HA1 XM 3.0 V6 12v 95r HA2 automat
  • Miejscowość: podkowa lesna
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 19, 2010, 22:08:51 »
mam do ciebie Michale male pytanie u mnie w automacie jest taki efekt jakby na 2 biegu slizgalo sie sprzaglo na innych biegach jest ok biegi zmienia bez szarpniec co z tym zrobic jezdzic az padnie czy wymienic "cos" pozdrawiam

Offline Tomasz Żukowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 725
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 2.0HDI MK1
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 20, 2010, 14:33:20 »
Jeden z najstarszych warsztatów naprawiających automaty , a działa żeby nie skłamać z 15 lat mieści się na ulicy Spokojnej , kiedyś też był tam sklep , ale ostrzegam są dosyć drodzy , tylko że zrobią każdą skrzynie.

Offline Michał Wymazała

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 298
  • Skąd: Osięciny
  • Posiadany samochód: XM Mk I 3.0 V6 BVA HA1 + LPG ORGA 5050
  • Zainteresowania: programowanie www
  • Miejscowość: Osięciny
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 20, 2010, 17:36:14 »
Do Maćka. Padają tarczki albo pękł uszczelniacz w koszu. Teraz to kwestia czasu kiedy zdechnie skrzynia. Jak nie szoruje i nie zgrzyta to spokojnie zjeździsz tarczki i zostanie tylko jazda na 1 niestety. Odkładaj na remont, pojedyńcza tarczka to koszt kilkunastu zł. cały komplet to ok 350 + olej 7-8l + ewentualne uszczelniacze to już groszowe sprawy.
był: XM 3.0 v6automat, wersja Skarbonka:)

Offline Maciej Mielniczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 240
  • Skąd: podkowa lesna
  • Posiadany samochód: citroen XM 2.1 td 92r HA1 XM 3.0 V6 12v 95r HA2 automat
  • Miejscowość: podkowa lesna
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 20, 2010, 21:18:08 »
olej wymienialem dzisiaj i weszlo troche ponad 4 litry troche sie poprawilo ale niewiele 2 urzywam jak naj mniej przeciagam troche 1 i jak najszybciej na 3. trudno jest wymienic tarczki czy wiedza ogulna o mechanice wystarczy jak z narzdziami chce sie juz przygotowac do wymiany :)

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 28, 2010, 19:36:21 »
Ja może nie stoję na ulicy ale chyba wywolałem wilka z lasu... Rano tak zachwalałem automat kolegom, że na powrocie ze studiów postanowił pokazać zęby. Opisuje przypadek i proszę o szczere diagnozy. Zaczęło się tak:
- Wciskam gaz obroty podchodzą do 3,5k nagle spadają do 2 (redukcja na 2 bieg) na 2 sek i z powrotem do 3,5k.

Później objawy pojawiały się coraz częściej aż jest tak:
- Auto startuje z 2 biegu, wciskam mocniej pedał redukuje do 1 na chwile tak do 3k (z racji mocniej wcisnietego gazu) i wrzuca spowrotem 2 dochodzi do 2,2k obrotów i z nienacka wbija 3 bieg (duzo za wczesnie niz zwykle)

Zauwazylem jeszcze ze stojąc na wzniesieniu w pozycji D zmienia miedzy 1 a 2 biegiem. Czasami przy jednostajnej jezdzie tez przemienia biegi.

 Moje pytanie czy wymiana oleju cos może pomóc? Czy rozglądać się za nwą skrzynią? Co mogło się zepsuć.

  • Gość
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 04, 2010, 11:00:18 »
Ja już przeszłam remont skrzyni jakieś ponad 2 lata temu i nie zamieniłabym nigdy tego na manuala. Spróbuj zmienić olej bo może już dawno nie był wymieniany. :)

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 11, 2010, 19:17:38 »
Jako, że moja skrzynia dobiega do końca jestem zmuszony ją wymienić. Niechce drugiego automata bo kupić używkę to jak kota w worku, nie wiadomo ile pochodzi. Chciałbym kupić rozbitka jakiegoś na dawcę. I tu pytanie czy skrzynie manualne są takie same czy do 3.0 12V bedzie pasowała od 2.0 lub 3.0 24v ? Czy muszę szukać tylko 12V, no i czy jest różnica między MKI i MKII? Pozdrawiam

Offline Tomasz Pawłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Pabianice
  • Posiadany samochód: XM mkII 3.0 V6 12V eksklusive 1996r Automat DIRAVI
  • Miejscowość: Pabianice
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 12, 2010, 17:53:57 »
Ponieważ jestem świeżo po remoncie skrzyni to co Ci mogę doradzić... Jeśli sam będziesz robił przekładkę to możesz ryzykować kupno używki. Ale jak masz płacić za robotę to szkoda pieniędzy - lepiej remontować starą. Mnie taki sporawy remont z regeneracją konwertera i robocizną kosztował 3500 zł. Dużo/niedużo , zależy jak na to patrzeć

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 14, 2010, 08:22:22 »
Koledzy czy skrzynia automatyczna 4hp18 z Puga 605 3.0 v6 12V będzie pasować do Xm`a? Na oko wszytko wygląda tak samo.
Pozdro

Offline Piotr Penkala

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 055
  • Skąd: Rybnik, Katowice
  • Posiadany samochód: XM Break 3.0 V6, był BX 19 TZi Break
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Rybnik, Katowice
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 14, 2010, 08:40:43 »

Powinna pasować. Uderz do TEGO człowieka.
nickname: Pierre (zalecane)
Piotr Penkala (oficjalnie)


Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 15, 2010, 14:34:49 »
Niestety nie potrafi mi udzielić odpowiedzi.

Offline Michal Pawlaczyk

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 518
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Laguna I PhII 1,9 dTi
  • Miejscowość: Poznań
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 22, 2010, 08:13:35 »
Panowie poszukuję skrzyni automatycznej do kupienia :)

Offline Grzegorz Modrzejewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 286
  • Skąd: Boguszyniec, Gorzów Wlkp
  • Posiadany samochód: Phaeton 3.2VR6 ,BX 1.6Tri
  • Zainteresowania: Koty, stare domy i hydrowozy
  • Miejscowość: Boguszyniec, Gorzów Wlkp
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 22, 2010, 15:31:11 »
Michał z częściami to zapraszam do działu ogłoszeń.

Offline Kacper Sakowicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Sulejówek
  • Posiadany samochód: Xm Break 2.1TD; Xantia 1.8 16V CNG
  • Zainteresowania: samochody--->citroeny;fiaty ; rap
  • Miejscowość: Sulejówek
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 19, 2010, 23:34:35 »
napiszę  w tym temacie coby nie zakładać nowego.
xm 2.1td ad1999 300k ma przeleciane. Skrzynia automatyczna.
Od niedawna ciężko chodzi lewarek. Czyli trzeba użyć znacznej siły żeby przełączać między P RND123.
Jeśli chodzi o samo działanie w czasie jazdy to póki co ok. tzn dwójkę mam wrażenie trochę za długo ciągnie ale tak było od zakupu.
Proszę o poradę co z tym fantem? Jeździć aż się rozsypie czy może da coś np wymiana oleju?

Offline Maciej Mielniczek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 240
  • Skąd: podkowa lesna
  • Posiadany samochód: citroen XM 2.1 td 92r HA1 XM 3.0 V6 12v 95r HA2 automat
  • Miejscowość: podkowa lesna
Re: Awaria!!! (Skrzynia automat) Stoję na ulicy!
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 20, 2010, 01:28:57 »
zatarta linka od drazka zmiany biegow trzeba wyjac i wyczyscic albo kupic 2 a co do skrzyni mialem identycznie jak ty i teraz wkladam manuala radze ci wymienic olej jesli jeszcze tego nie zrobiles i delikatnie jezdzic :)
pozdrawiam