Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Xsara słaba na 2 biegu  (Przeczytany 948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Łepeta

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 308
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xsara II 1.6 16V VTR 2001 r
  • Miejscowość: Warszawa
Xsara słaba na 2 biegu
« dnia: Marzec 02, 2010, 14:26:09 »
Jak juz nic poważnego nie dolega w Cytrynie to człowiek zwraca uwagę na to co troche mniej denerwuje.

Jednak moja Xsra od kupienia w zasadzie była bardzo słąba na niskich obrotach na 2 biegu - przy jeździe w korku cieżko się  balansuje pedałem gazu i sprzęgła żeby płynnie jechać  i żeby nie zgasić go.

To samo bez zadnych sugestii powiedział mechanik który w innej sprawie się ostatnio nia przejechał - mówił że może coś z katalizatorem..
sprzęgło wymienione-to nie to.

Jakies porady?

Offline Jan Ferde

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 207
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: AR 159, Xsara II 1.6 16v
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Xsara słaba na 2 biegu
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2010, 16:53:20 »
Jak by to powiedzieć.... ten typ tak ma - dość długi drugi bieg w połączeniu ze słabym silnikiem na obrotach do 2000 obr. Niestety taka przypadłość 1.6 16v, ja się nauczyłem z tym żyć i dziś mi to w ogóle nie przeszkadza, po prostu unikam niskich obrotów.

Inna sprawa, że bez jakiegoś porównania na żywo trudno powiedzieć czy u Ciebie nie ma jednak jakiejś usterki. W każdym razie przez internet to raczej niewiele da się zbadać.
 
Xsara
 

Offline Filip Presz

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 622
  • Posiadany samochód: Xsara II, C4 II
Re: Xsara słaba na 2 biegu
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2010, 17:19:20 »
U mnie jest podobnie, zaczyna lekko szarpać na 2 biegu przy niskich obrotach i ciężko jest np. toczyć się w korku na 2 biegu.
Xsara II 1.6 16v 2004r.
Citroen C4 II 1.6 VTi 2014r.

Offline Ron Steiker

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Xsara Kombi 1.9 TD
  • Zainteresowania: Samochody
  • Miejscowość: Łódź
Re: Xsara słaba na 2 biegu
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2010, 08:24:25 »
Tylko w diesl'u można jeździć na niskich obrotach, albo benzynie o duzej pojemności, lub odpowiednio dobrane turbo.
Wszystkie inne silniczki wymagają większych obrotów. Obroty od 2 do 5 tys. obr. nie są niczym nadzwyczajnym. 1,6 to mała pojemność i mały moment obrotowy, stąd silnik nie ma siły poruszać sie przy małych obrotach. Zmień styl jazdy.
Jeżeli silnik nie wkręca się łatwo na obroty to oddaj samochód do regulacji i serwisu.
:-)