Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana płynu wspomagania  (Przeczytany 1553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Wymiana płynu wspomagania
« dnia: Marzec 14, 2010, 12:32:32 »
Chciałbym przepłukać układ wspomagania i zalać nowy płyn. Nie wiecie może czy układ się sam odpowietrza i potem tylko się dolewa płynu do zbiorniczka wyrównawczego, czy są jakieś zaworki odpowietrzające ?

Jak najlepiej spuścić jak najwięcej starego płynu ?

No i jaka jest pojemność układu?

crprog

  • Gość
Re: Wymiana płynu wspomagania
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 14, 2010, 13:04:10 »
Podłączam się do tematu :-) w Aurze mamuśki przydało by się wymienić płyn i przepłukać układ gdyż od wieków tam chyba nikt płynu nie wymieniał i wspomaganie chodzi gorzej niż u mnie w Ś.P. Furio który miał opony 195 a Aura ma tylko 175 :/

Co do odpowietrzania wydaje mi się że trzeba spuścić płyn cały zalać nowy tak żeby nie pienił się i odpalasz auto i kręcisz kierownicą do oporów w lewo i w prawo i sam się odpowietrza... jeśli nie to niech ktoś mnie poprawi ;) tak tylko słyszałem ;)

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Wymiana płynu wspomagania
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 14, 2010, 15:50:51 »
Podłączam się również. U mnie zdarza się zacinanie wspomagania. Auto sprowadzone przy przebiegu 192kkm i nie wymieniałem płynu do dziś a zrobione jest już 44kkm więcej.

Offline Bartosz Bakuła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 317
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen ZX Miami '96 1,9D
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wymiana płynu wspomagania
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 19, 2010, 18:14:59 »
jesli mi rzezi wspomaganie pzy maksymalnym skrecie to tez plyn do wymiani czy pompka?

Przeniosłem Wam Miami do Warszawy ;)

  • Gość
Re: Wymiana płynu wspomagania
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 20, 2010, 07:24:59 »
Ciężko będzie wymienić cały płyn, może jakoś kompresorem można by było wydmuchać...
Ja wymieniałem przewody od wspomagania i większość tego płynu spuściłem. Też obawiałem się o odpowietrzenie układu, ale tam nie ma jak go odpowietrzyć.
Wlałem na full i od razu po odpaleniu wspomaganie było.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Wymiana płynu wspomagania
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 22, 2010, 11:59:34 »
Witam osobiście wymieniałem płyn z kanału odkręciłem jeden z przewodów na kolumnie i płyn spłynął. Cały oczywiście nie zejdzie ale schodzi go dużo. Wlałem nowy i jest ok, więc sposób chyba dobry. trzeba jeszcze pokręcić kierownicą aby wypompowało resztki z koklumny. Słyszałem o jeszcze jednym sposobie a mianowicie polaga on na tym, że wlewa sie nowy płyn do zbiorniczka utrzymując jego odpowiedni poziom a przewodem, który jest jakby na powrocie ze wspomagania zlewa sie stary. Robi sie to do tąd aż wylewejący sie płyn będzie czysty. Miałem to wypróbowac ale znalazłem ten opis juz po wymianie. Myslę, że byłby to chyba najlepszy sposób na wymianę całego płynu bez pozostawiania starego no i prosty bo nie trzeba w kanał wchodzić.