Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Termometr i 55 stopni celcjusza  (Przeczytany 1702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Termometr i 55 stopni celcjusza
« dnia: Kwiecień 03, 2010, 23:55:37 »
Cóż, chyba doprowadziłem do zwarcia.
Miałem wpięty antyradar, 12V, w złącze przy swiatlach w podsufitce. Przez 6mcy bylo cacy. Dzisiaj chcialem poprawic wtyk to urzadzenia, wtyczka zostala mi w reku, kabel się urwał, zaiskrzyło, od tego momentu termometr pokazuje 55, 40 lub 51 stopni celcjusza...  -_-

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Termometr i 55 stopni celcjusza
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 04, 2010, 00:30:50 »
Może sprecyzuj na którym wyświetlaczu masz ten odczyt.Bo u mnie są dwa.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Termometr i 55 stopni celcjusza
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 04, 2010, 12:44:13 »
Instalacja w lampie ma bezpośrednie połączenie ze sterownikiem klimotronika dlatego  istnieje możliwość jego uszkodzenia lub spalony wiecznie denerwujący ucho czujnik temperatury wewnętrznej.
Mogłeś nieźle napsocić :(
Wpinanie dodatkowych odbiorników w układ bez zabezpieczeń to spore ryzyko bo wszystko może się zdarzyć-głupie zwarcie i klops.Komputer do wymiany.Oby to był termistor.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Marcin Markowski

  • Mistrz patelni złota wara
  • Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 3 520
  • Skąd: Wrocław | Czasami Skierniewice
  • Posiadany samochód: XM MKII, 1994, HA2, 3.0v6 12V - Azure Fury, Volvo V70 2003, 2.4 BiFuel CNG
  • Zainteresowania: Grafika komputerowa / Marketing / Volva
  • Miejscowość: Wrocław | Czasami Skierniewice
Re: Termometr i 55 stopni celcjusza
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 04, 2010, 23:47:15 »
Nie mam klimatronika, ani nawet zwykłej klimatyzacji. Wszystko inne działa (lusterka, lampy, szyberdach), nie zauważyłem aby komputer zaczął świrować, a miałem na myśli wyświetlacz na desce, ten od prawej strony (zegarek i termometr) - zegarek za to pokazuje normalną godzinę ;)
Gdzie są czujniki do tego termometru, być może to nie ma związku z tym co się stało.

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Termometr i 55 stopni celcjusza
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 05, 2010, 00:33:04 »
W prawym lusterku masz wystający od spodu cycek jest to termistor - czujnik temperatury.Jest on połączony z wyświetlaczem kalkulatora spalania.Pierwsze co musisz sprawdzić to gniazdo połączeniowe wiązek (to okrągłe w drzwiach) .W większości przypadków to właśnie tam się znajduje przyczyna błędnych odczytów.Przeczyść styki.Potem jak nie będzie poprawy można dobrać się do czujnika.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )

Offline Maciej Aleksandrowicz

Re: Termometr i 55 stopni celcjusza
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 14, 2010, 15:54:16 »
Pozwolicie że się podepnę:o co chodzi z tym czujnikiem temp.wewnętrznej?Zimą przy mrozach strasznie piszczał a ja nie wiedziałem co to jest.A termometr pokazuje u mnie od 68 do 70 st.Pozdrawiam,maleks.
Jeden z dwóch w mieście...

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: Termometr i 55 stopni celcjusza
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 14, 2010, 19:23:39 »
Cytuj

Maciej Aleksandrowicz napisał:
Pozwolicie że się podepnę:o co chodzi z tym czujnikiem temp.wewnętrznej?Zimą przy mrozach strasznie piszczał a ja nie wiedziałem co to jest.A termometr pokazuje u mnie od 68 do 70 st.Pozdrawiam,maleks.

W lampie znajduje się czujnik temperatury wewnętrznej do którego mały wentylatorek wtłacza powietrze.Te jęki piski i zgrzyty to wiadomość,że silniczek niebawem wyzionie ducha.
Możesz mu trochę pomóc oczyszczeniem z kurzu. Nałapał go z całą pewnością.Tylko przypadkiem go nie smaruj bo zaraz się zaklei syfem.
Termometr zewnętrzny -pewnie Ci ogłupiał termistorek.Jak powalczyć z tym problemem poczytaj.Jest co chwila odnawiany pod różnymi tytułami.Skoro Ci coś wyświetla i ten odczyt się waha to jest uwalony.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )