Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Spadek ciśnienia paliwa?  (Przeczytany 924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bartłomiej Budnik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 29
  • Skąd: Bolszewo
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.6 16V 2004r.
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Bolszewo
Spadek ciśnienia paliwa?
« dnia: Kwiecień 23, 2010, 16:46:35 »
Witam mam taki problem z moim turbo dieslem, ostatnio uszczelniałem pompę wtryskowa oraz wymieniałem końcówki wtrysków, ustawiłem zapłon po tym oczywiście, wymieniony olej i  filtry. Teraz mam problem z odpalaniem, kreci dłuuugo po czym odpala i już chodzi ładnie, jakby spadało ciśnienie paliwa, dałem nowa uszczelkę pod pokrywę filtra paliwa wymieniłem od niego wężyki i nadal to samo, jak podpompuję paliwo odpala ładnie, skończyły mi się pomysły co może być przyczyna, słyszałem ze jest jakiś dodatkowy podgrzewacz paliwa we francuzach przez którego tez może spadać ciśnienie. Nie wiem nie mam już pojęcia co może być przyczyną, proszę pomóżcie....

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: Spadek ciśnienia paliwa?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2010, 21:58:41 »
tak kolego pewnie on jest przyczyna. lapie ci gdzies lewe powietrze. sprawdz przewody przy wtryskach, a podgrzewacz znajduje sie w lewym dolnym rogu obudowy filtra paliwa. (taki bialy zaworek). jesli widac upocenie mozesz sie bawic w uszczelnianie tego ale polecam najlepiej to zalepic silikonem i bedzie spokoj a jesli nadal nie widac gdzie lapie powietrze umyc silnik i czekac az sie pojawia slady pocenia sie, tluste itp.
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.