Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Moja XSARA rozbita :(  (Przeczytany 1767 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuba Cruz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Tomaszow Mazowiecki
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.9TD
  • Miejscowość: Tomaszow Mazowiecki
Moja XSARA rozbita :(
« dnia: Maj 04, 2010, 13:45:55 »
WItam ... niestety miałem wypadek i moja biedna xsara jest rozwalona wypadek nie z mojej winy kobitka nie ustąpiła mi pierwszeństwa była policja auto nie nadawało sie do jazdy zabralo je laweta..
Już po pierwszych oględzinach i dostałem pismo po którym nie jestem za bardzo zadowolony... i stąd mam do was pytanie...

Kilka szczegółów:
Citroen Xsara rok 1998 1.9TD przebieg troche ponad 60.000tyś nie udokumentowany wiec pan z PZU powiedzial ze niestety nie ma to wpływu a auto było zadbane pierwszy właściciel odkupiłem w spadku i wiem ze ma tyle przejechane.

jak widac na zdjeciu opisze co uszkodzone:
1. maska
2.zderzak
3.błotnik lewy
4.podłużnica
5.zwrotnica
6.Felga aluminiowa 17" "TORA" + opona
7.Lampa lewa Angel Eye
8.poduszka powietrzna u kierowcy (wystrzeliła)

Dostałem pismo oczywiscie szkoda całkowita  wyceniaja auto przed wypadkiem na 6.000zł co mi łamie serce!!!!!
po wypadku na 1.100zł czyli odszkodowanie 4.900zł i teraz mam pytanie poniewaz moim zdaniem troche le to jest oszacowane cena 6.000zł przed wypadkiem patrzac na ceny na portalach są w granicach 8.000zł do 10.000zł czy ktoś wie jak powinno wyglądać odwołanie czy warto je pisać i co powinno być w nim zawarte jakie dokladnie argumenty?? z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

Offline Bartosz Jażdżewski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 55
  • Skąd: Gdynia
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara I 1,9D 70 km 2000r
  • Miejscowość: Gdynia
Re: Moja XSARA rozbita :(
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 06, 2010, 00:25:12 »
Moja z 2000r 1,9diesel  200tys wycenili na 7,5 takze nie wiem czy ma sens ale próbuj

Offline Tomasz Lewandowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 092
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: 1. C4 Grand Picasso 2.0 HDi AUT Exclusive Mk I 2008. 2. Kia Ceed 1.6 CRDI MkI. 3. (Kiedyś) Citroen Xsara II 1.6i 16V Break
  • Miejscowość: Wrocław
Re: Moja XSARA rozbita :(
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 07, 2010, 00:18:20 »
Cytuj

Kuba Cruz napisał:
WItam ... niestety miałem wypadek i moja biedna xsara jest rozwalona wypadek nie z mojej winy kobitka nie ustąpiła mi pierwszeństwa była policja auto nie nadawało sie do jazdy zabralo je laweta..
Już po pierwszych oględzinach i dostałem pismo po którym nie jestem za bardzo zadowolony... i stąd mam do was pytanie...

Kilka szczegółów:
Citroen Xsara rok 1998 1.9TD przebieg troche ponad 60.000tyś nie udokumentowany wiec pan z PZU powiedzial ze niestety nie ma to wpływu a auto było zadbane pierwszy właściciel odkupiłem w spadku i wiem ze ma tyle przejechane.

jak widac na zdjeciu opisze co uszkodzone:
1. maska
2.zderzak
3.błotnik lewy
4.podłużnica
5.zwrotnica
6.Felga aluminiowa 17" "TORA" + opona
7.Lampa lewa Angel Eye
8.poduszka powietrzna u kierowcy (wystrzeliła)

Dostałem pismo oczywiscie szkoda całkowita  wyceniaja auto przed wypadkiem na 6.000zł co mi łamie serce!!!!!
po wypadku na 1.100zł czyli odszkodowanie 4.900zł i teraz mam pytanie poniewaz moim zdaniem troche le to jest oszacowane cena 6.000zł przed wypadkiem patrzac na ceny na portalach są w granicach 8.000zł do 10.000zł czy ktoś wie jak powinno wyglądać odwołanie czy warto je pisać i co powinno być w nim zawarte jakie dokladnie argumenty?? z góry dziekuje za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam


Niestety, Xsara faktycznie niewyjściowa.
Zawsze należy się odwoływać.
Na tej stronie jest wskazówka jak poradzić sobie z firmą ubezpieczeniową, ponadto jest link do wzoru odwołania.
Pomyśl o dobrym prawniku, który udzieli porady - koszt około 100 PLN, Ty walczysz o dużo więcej.
Życzę powodzenia.
"Nie kupuj używanego Peugeota lub Citroena, jeśli ktoś Ci mówi, że belka była regenerowana po za naszą firmą".  :D

Offline Krzysztof Stefanko

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 247
  • Skąd: Złotoryja/UK
  • Posiadany samochód: Xsara 1.4i, XI.1997/Subaru Legacy 2.5 boxer AWD
  • Zainteresowania: hmmmm......
  • Miejscowość: Złotoryja/UK
Re: Moja XSARA rozbita :(
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2010, 23:53:38 »
Udokumentuj sobie przebieg :-) Pomyśl troche - wszystko jest do wykonania :-)

Jak mi rozwalił facet auto to dołączyłem rachunków za serwis na kwote wiekszą niż auto było warte :-) Przebieg był wielki ale wiesz jak jest, nagle się mniejszy zrobił... i jakaś książka serwisowa po tylu latach się znalazła...