Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Centralka Nowa W Miejsce Starej:)  (Przeczytany 1077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kacper Kłosiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Ostrów Maz
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1,9TD
  • Miejscowość: Ostrów Maz
Centralka Nowa W Miejsce Starej:)
« dnia: Maj 10, 2010, 22:22:48 »
Witam
Mój kolejny problem dotyczy zamka centralnego kupiłem cały komplet czyli 4 siłowniki razem ze sterownikiem oraz sterownik i piloty, gdyż z moim coś się złego stało bo już tylne drzwi mi się nie zamykały bo padł siłownik (podłączyłem nowy w celu sprawdzenia czy może to była wina przerwanych/wytartych kabli ale nowy działał normalnie) No więc nie wiem za bardzo jak mam się zabrać do jego podłączenia, którędy przeprowadzać kable itp bo z zamontowaniem myślę że nie będę miał większych problemów. I moje pytanie czy ktoś już zakładał nową centralkę? Kolejne to gdzie znajduję się stary sterownik od centralki był oczywiście wcześniej zamykany też z pilota ale widocznie poprzedniemu właścicielowi się to nie podobało i usunał to... Wiem że w klapie od bagażnika znajduje się bezpiecznik jeden taki jakie są przy silniku.
Mam zdjęcia nowych siłowników starych i innych rzeczy świeżo nabytych przeze mnie przedmiotów więc w razie potrzeby je wstawie

P.S. Wiem troche że nie wyraźnie to jest napisane ale mam nadzieje że niektórzy zrozumieją i pomogą mi w założeniu centralki

Moja wersja to 1.9TD rocznik '94 kombi fugue

Pozdrawiam Kacper



Może zmienie pytanie na następujące:
Według schematów jak mam je połączyć w całość chodzi mi o centralkę głównie jak ją połączyć aby współpracowała z zamkiem centralnym niżej załącze zdjęcia schematów podłączenia centralki jak i siłowników
Większość kabli wiem jak podłączyć ale np jak mam w centralce ramka E (schemat podłączenia centralki) i kabel biały idzie do "inside air lock" czyli dokąd dokładniej? lub też pomarańczowo biały idzie do "Door lock" czyli?:P Albo przy starowniku siłowników czarny masa okey ale dlaczego brązowy i biały też są oznaczone jako masa? i to jeszcze jakby w takiej skrzyneczce... Ech.. przepraszam za banalne pytania lecz elektronika to nie mój kierunek zawodowy ani mechanika;p