Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu  (Przeczytany 4381 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Mróz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
Witam jestem właścicielem xsary picasso 2001r, mam pewien problem mianowicie nie dziala mi automatyczna regulacja nawiewu, tj. gdy przyciskam przełącznik nawiewu nie ma żadnej różnicy, całość powietrza idzie na szybę. Gdy się dowiadywałem co to może być znajomy mówił, że mogły zablokować się klapki przy nawiewach. Ale żeby je odblokować należy zdemontować całą deskę rozdzielczą, niestety nie wiem jak to zrobić. Chciałem pojechać z tym do fachowca ale boję się, że pourywa mi zatrzaski, po ostatniej wizycie u jednego odebrałem pojazd bez dwóch spinek od pokrywy silnika, teraz nie wiem gdzie je kupiż i ile kosztują, za odpowiedż dziękuję

jacekczewa1

  • Gość
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2010, 06:34:27 »
spinki w aso - ok 5 zl

Offline Dariusz Mróz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2010, 09:47:03 »
a co z tą deską rozdzielczą

Offline Tomasz Zaciura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2010, 10:07:21 »
Witam,
żeby dostać się do sterowania klapami climatronica nie trzeba rozbierać deski. Wystarczy tylko zdemontowac dół konsoli środkowej, tak jak to wymiany oświetlenia popielniczki - Zrób to sam - forum XP.
Sterowanie klapami jest po stronie pasażera (uwaga tam są trzy moduły : do klap rozdziału powietrza, zamkniętego obiegu oraz sterowanie klapą do mieszania powietrza aby sterowac temp.). Fachowiec jak to rozbierze i rzuci okiem bedzie wiedział o co chodzi.
pozdrawiam
Tomasz

Offline Dariusz Mróz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2010, 12:04:14 »
a co mogło się stać z tą automatyczną regujacją nawiewu, gdy naciskam na przycisk strzałki się przełaczają na wyświetlaczu normalnie a wieje tylko na szybę

Offline Tomasz Zaciura

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 241
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 2003
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2010, 12:55:29 »
Cześć
padło sterowanie klapami nawiewu. Możliwe, że połamał się mechanizm. Trzeba dostac się do nawiemu i sprawdzić.
pozdrawiam
Tomasz

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 664
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 26, 2010, 12:56:33 »
Cytuj

Dariusz Mróz napisał:
a co mogło się stać z tą automatyczną regujacją nawiewu, gdy naciskam na przycisk strzałki się przełaczają na wyświetlaczu normalnie a wieje tylko na szybę

Właśnie o tym pisał Tomasz. Klimatronik na wyswietlaczu podaje dobrze informacje a klapki od rozdziału powietrza są zablokowane (uszkodzone) w pozycji na szybę.
Z tego co czytam to często te klapki się uszkadzają- wyłamują się ząbki . Niestety potrzebny fachowiec.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

Offline Dariusz Mróz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 06, 2010, 22:01:09 »
Jestem właścicielem citroena xsara picasso 2.0 HDI 2001r. Byłem u mechanika, który nabił klimę sprawdził szczelność instalacji wszystko jest ok. Tylko komputer podał dwa błędy, tj. silniczek recyrkulacji i silniczek przełączania (dystrybucji), co to może być, czy ktoś miał z tym do czynienia. Nadmieniam, że klima nie działa, tj. nie dmucha zimnego powietrza oraz nie działa automatyczne sterowanie nawiewu. Klimatyzacja w wersji automatycznej.

Offline Adam Nowak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 31
  • Skąd: Świecie
  • Posiadany samochód: xsara picasso 2.0 hdi 2002
  • Miejscowość: Świecie
Re: citroen xsara picasso nie działa automatyczna regulacja nawiewu
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 23, 2011, 23:50:11 »
I jak poradziłeś sobie z naprawą tych klap ? U mnie zauważyłem ten sam problem dmucha mi tylko na nogi i na mnie Bym musiał się za to zabrać tylko nie wiem od czego zacząć