Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: cytryna do generalnego remontu - BELKA TYLNA  (Przeczytany 1036 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz Laube

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.9D 1996r., 71km
  • Miejscowość: Łódź
cytryna do generalnego remontu - BELKA TYLNA
« dnia: Czerwiec 04, 2010, 23:27:54 »
witam

zastanawiam się nad regeneracja belki tylnej w moim ZX, szkoda mi wydawać kasę na wyjęcie i włożenie oraz regenerację belki. Myślę, że można temu podołać i do WAS pytanie:
- czy ktoś to robił na własna rękę?
- czy mielibyście książkę? ( najlepiej w pdf-ie naprawiam samochód citroen ZX, nie przeczę ale by się przydała do wglądu ).

ogólnie spodobało mi się grzebanie w moim samochodzie, mam trochę czasu a pieniędzy nie za bardzo, więc naprawiam ile mogę sam. oczywiście hamulec ręczny ostatnio też mi wypadł i też go będę naprawiał.

za informację z góry dziękuję

pozdrawiam


  • Gość
Re: cytryna do generalnego remontu - BELKA TYLNA
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2010, 09:54:16 »
Raz robiłem belkę z ojcem, a za drugim razem w antałexie więc mam jakiś punkt widzenia. Ogólnie chłopaki w antałexie za robociznę biorą nieco ponad 300zł, więc moich zdaniem warto się nad tym zastanowić.

Z drugiej strony, jak nie masz czopów do wymiany i jeszcze się nadają żeby osadzić kolejne łożyska i uszczelniacze wtedy za ok 150 masz zregenerowaną belkę (bez wymiany poduszek). Mnie tak starczyła od 180tyś do 280tyś i zaczynała trzeszczeć na bujnięciach. A czopów też nie miałem idealnych, ale nie było mnie wtedy stać na profesjonalną regeneracje.

W obecnym aucie zrobiłem w antałexie, przejechałem około 25tyś więc jeszcze nic nie mogę powiedzieć na ile to starcza. Ważne jest to, że robią na oryginalnych częściach i się specjalizują tylko w belkach, więc mają pojęcie co robią.

Rozejrzyj się za książką haynesa (ja mam od xsary ale zawieszenie i wiele innych rzeczy jest takie samo - mam ją w papierze więc niestety nie wrzuce). Ponadto rysunki z service.citroen i możesz się brać za rozbieranie.

Czopy mimo wszystko warto wymieniać, więc jak masz kase polecam antałex. Też wszystko robię sam przy aucie, jednak takie rzeczy jak belka, tłumiki - oddaje profesjonalistom.