Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Problem z biegiem wstecznym  (Przeczytany 852 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

  • Gość
Problem z biegiem wstecznym
« dnia: Czerwiec 18, 2010, 11:20:17 »
Witam , od dwóch tygodni jestem posiadaczem citroena zx 1.4i , mam problem z biegiem wstecznym bardzo ciężko wchodzi albo wcale , a jak wejdzie bieg to słychać taki zgrzyt. Jaka może być tego przyczyna

Offline Mariusz Olczak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 582
  • Skąd: Tomaszów Maz.
  • Posiadany samochód: był ZX 1.4i - TU3M KDY+gaz 5d. 92r avantage
  • Miejscowość: Tomaszów Maz.
Re: Problem z biegiem wstecznym
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 18, 2010, 12:28:29 »
Sprzęgło może już umierać. Nie wysprzęgla do końca. Wsteczny nie ma synchronizatora, tylko po prostu zębatka wbija się "na hama" w zębatkę wałka głównego. Wystarczy, że wałek główny się trochę kręci i już mamy zgrzyt. Pewnie poprzedni właściciel już zęby załatwił i teraz dlatego czasem nie chce wchodzić. Spróbuj podciągnąć minimalnie linkę sprzęgła i sprawdź czy coś się poprawiło.

Offline Przemek Witkowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i / 94r
  • Miejscowość: Kielce
Re: Problem z biegiem wstecznym
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 18, 2010, 18:41:00 »
Cytuj

Mariusz Olczak napisał:
Sprzęgło może już umierać. Nie wysprzęgla do końca. Wsteczny nie ma synchronizatora, tylko po prostu zębatka wbija się "na hama" w zębatkę wałka głównego. Wystarczy, że wałek główny się trochę kręci i już mamy zgrzyt. Pewnie poprzedni właściciel już zęby załatwił i teraz dlatego czasem nie chce wchodzić. Spróbuj podciągnąć minimalnie linkę sprzęgła i sprawdź czy coś się poprawiło.


Dzięki za odpowiedz , a gdzie się podciąga linkę sprzęgła ? bo jeśli chodzi o mechanikę jestem zielony w tych sprawach  :-(

Offline Tomasz Wroniszewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 067
  • Skąd: Turzany
  • Posiadany samochód: 406 2.0 HDI, C5 '04 2.0 HDi, PF 126p
  • Miejscowość: Rudawa
Re: Problem z biegiem wstecznym
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 18, 2010, 19:02:30 »
Przy skrzyni biegów będziesz ją widział. Wystarczy że podniesiesz maskę i ktoś będzie wciskał sprzęgło to bez problemu zobaczysz.