Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [Mk1] Czujnik temperatury spalin (katalizatora)  (Przeczytany 1783 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Łosik

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 5
  • Skąd: B-B
  • Posiadany samochód: C5 2.2 HDI 2001 [MkI]
  • Zainteresowania: chyba latanie
  • Miejscowość: B-B
[Mk1] Czujnik temperatury spalin (katalizatora)
« dnia: Czerwiec 21, 2010, 19:44:06 »
Witam.
W ASO fachowiec stwierdził uszkodzony czujnik temperatury spalin przed katalizatorem (pokazuje cały czas temp. +35 st.C), drugi czujnik ten za fapem jest sprawny.
ASO zaproponowało mi czujnik za jedyne 470 zł. Czy istnieją jakieś tańsze zamienniki?
Nie chcę wydawać takiej kasy za byle pierdołę - wolę wyrzucić fapa (uszkodzony czujnik temp. spalin blokuje regenerację fapa).
symbol czujnika: 1628SH.
Mierzyłem ten sprawny czujnik i miernik pokazał 800kΩ na zimno i 20kΩ na ciepło.
Pozdrawiam.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [Mk1] Czujnik temperatury spalin (katalizatora)
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2010, 20:32:39 »
Cena jak na czujnik trochę kosmiczna, ale to ASO.. Polecam poszperać za zamiennikami, od biedy na allegro popytać ludzi rozbierających C5 na części - powinni mieć taką część,pytanie jaki jest jej stan i kiedy padnie.. Ale koszt na pewno znacznie mniejszy ;)
Co do samego czujnika - w temacie o samodzielnym czyszczeniu FAPa jeden z kolegów wrzucił dziś ładny opis ze zdjęciami - powinno pomóc jak chcesz sam zrobić.
Sam nie pomogę, ponieważ jestem szczęśliwym nie FAPowcem ;)
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)