Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: tylna wycieraczka  (Przeczytany 930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andrzej Nalazek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: w przeszłości XM 2.0i ZX 1.4 Kombi - pomyłka XM 2.1 TD Break XM 2.5 TD Break, C 6 2.7, DS 5 HYBRYDA
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pruszków
tylna wycieraczka
« dnia: Lipiec 07, 2010, 09:11:08 »
Witam Klubowiczów
mam problem z tylną wycieraczką - odmówiła współpracy. Problem tkwi najprawdopodobniej w przekaźniku. Początkowo zanikł czasowy tryb pracy, a obecnie brak reakcji po włączeniu wycieraczki. Podczas jazdy samochodem, dochodziły do mnie dziwne odgłosy, "klekot styków", gdzieś z okolic siedzenia pasażera z przodu. Nie mogłem ich jednak zlokalizować. Może ktoś mi podpowie, gdzie mam szukać przekaźnika od tylnej wycieraczki, bo wydaje mi się, że to właśnie on wydawał te odgłosy.
Pozdrawiam
URZĘDAS

Offline Marcin Borowski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 449
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Renault Megane II 1.6 16v '06, Xsara Combi '01 2.0 HDi
  • Miejscowość: Łódź
Re: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 10, 2010, 23:00:23 »
jak otworzysz klapke od bezpieczników pod kierownica z lewej strony, na górze widac 3 przekaxniki-niebieski jest od przednic wycieraczek. Musisz wyjąć całą skrzynkę i z tyłu w środku jest 2 niebieski przekaxnik odp. za prace tylnej wycieraczki. Zdejmij z niego obudowę i spisz wartości kondensatorów. Wlutuj nowe(są 3 lub 3 o ile pamiętam) i masz przekanik jak nowy. Koszty ok. 50gr i 10/15 minut lutowania...
Był Xm '96 TCT HAII, Xantia Combi 2.0 '01 16v Exlusive

Offline Andrzej Nalazek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 531
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: w przeszłości XM 2.0i ZX 1.4 Kombi - pomyłka XM 2.1 TD Break XM 2.5 TD Break, C 6 2.7, DS 5 HYBRYDA
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pruszków
Re: tylna wycieraczka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2010, 13:47:07 »
Śliczne dzięki za podpowiedź, zaraz sprawdzę.
URZĘDAS