Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI 2002] Przegląd przy 130 tys. (benzyniak)  (Przeczytany 1478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michał Kowalski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 205
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: C4 2007 1.6 HDI 92KM hatch.5d
  • Zainteresowania: mnóstwo
  • Miejscowość: Lublin
[MkI 2002] Przegląd przy 130 tys. (benzyniak)
« dnia: Lipiec 09, 2010, 11:34:25 »
Witam,
chcę zrobić przegląd poza ASO i liczę na Wasze porady w kilku kwestiach.
Samochód ma silnik 2.0 benz. 16v (ten zwykły).

Co powinienem wymienić oprócz:
filtrów: oleju, paliwa, powietrza, kabinowego oraz oleju silnikowego?

Czy powinienem wymienić olej w skrzyni biegów także? Od nowości nie był wymieniany.
Czy powinienem wymienić LDS?
Czy powinienem wymienić płyn chłodniczy (pompę wody wymieniałem dość niedawno i przy tej okazji wymieniłem też rozrząd, żeby później było taniej). Z tego co wiem, to i tak część starego płynu chłodniczego zostanie w pompie więc chyba teraz to tylko sprawdzić poziom płynu i ewentualnie dolać?

Jaki olej polecacie do tego silnika? Aktualnie mam Mobil1, ale chciałbym chyba spowrotem Totala (ale nie wiem jaki najlepiej do tego silnika).

Na co powinienem w tym samochodzie zwrócić szczególną uwagę przy tym przebiegu? (przebieg co prawda niewielki ale orginalny, bo od nowości mój).

zusio

  • Gość
Re: [MkI 2002] Przegląd przy 130 tys. (benzyniak)
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 09, 2010, 14:39:02 »
jak w serwisie to zalecam kontrole płynu w układzie chłodzenia jezeli okaze sie ze jest do -30'C to niech zostanie, wymieniłbym płyn hamulcowy, sprawdził zaciski hamulcowe koniecznie tylne czy nie wdaje sie tam reakcja z aluminium (mogą sie stawiać kantem i niszcza czasami felgi) dodatkowo sprawdz tylne zawieszenie(najlepiej jak spuszczą ciśnienie z układu wtedy łatwo sprawdzić luz na ułożyskowaniu tylnych  wahaczy)
olej jaki zaleca sie to TOTAL 5W40.

P.S zwróć uwage na montowane cześci(filtry) czy są oryginalne zdarza sie , że są montowane zamienniki a klient płaci jak za oryginały.
możesz mieć tez swoje filtry nikt nie powinien Ci złego słowa powiedziec ,nie daja wtedy gwarancji na część lecz na robote owszem

pozdr. zusio