Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie  (Przeczytany 3876 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojciech Piątkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: DS5 1,6 HDi 115 kM, So Chic
  • Miejscowość: Kościan
C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« dnia: Lipiec 23, 2010, 18:11:46 »
Witam
Szukam informacji o tym który z wielu nadrukowanych numerów na czujniku jest tym "właściwym", który należy wpisać w komputerze.
W mojej C5 są czujniki, ale podczas jazdy, po przejechaniu ok 30-35 km pojawia sie komunikat o braku monitorowania cisnienia w oponach. Wygląda więc na to, że czujników nie ma, lub że komputer ich nie widzi.
W komputerze sprawdziłem i są wpisane numery czujników dla podstawowego kompletu kół. Dzisiaj zdemontowałem wszystkie cztery opony, ale na żadnym z czujników nie było takiego numeru jaki jest wpisany w kompie. Spisałem wszystkie widoczne numery, pytanie który należy wpisać?. Podczass próby wpisywania jest do wpisania 10 znaków ( cyfr ) ja spisałem numery 9 cyfrowe. gdzie szukać pozostałej , 10 cyfry???
w załączeniu dodaję zdjęcie ściągnięte z aukcji na Allegro. Mam identyczne czujniki, wydaje mi się że właściwy numer to ten w górnym prawym rogu, czyli 0/13642/601008403-3. Tyle że tutaj jest 10 cyfr, u mnie nie ma tej ostatniej cyfry, po myslniku.
Czy jest ktoś kto wie co z tym zrobić ? poza oczywiście wyłączeniem monitorowania ciśnienia, kupnem innego auta i.t.p

Offline Zbychu Kosiński

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Jelenia Góra
  • Posiadany samochód: C5 BREAK 2.0 HDI Exclusive 2007
  • Miejscowość: Jelenia Góra
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 25, 2010, 08:54:03 »
Witam!

A próbowałeś ten numer z lewej strony na zdjęciu?
9673198580 liczba cyfr się zgadza. Może to być jakiś nr seryjny, bo u mnie ten numer jest zupełnie inny.

Wydaje mi się też, że jak zadzwnisz do kilku ASO to w którymś się wreszcie dowiesz:).

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś wie, gdzie mogę kupić sam wentyl? Czujnik ciśnienia jest sprawny, ale wentyl został uszkodzony, a nie chciałbym wydawać 400zł skoro wystarczy odkręcić 2 śrubki i wyminić sam wentyl. ASO oferuje oczywiści komplet, czyli wentyl i czujnik jako 1 element.

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 26, 2010, 23:10:13 »
Niestety przerabiałem ten temat i żaden z tych numerów nie jest właściwy. Po podłączeniu komputera trzeba wzbudzić czujnik specjalnym urządzeniem i wtedy system sam odczyta właściwy numer. Inaczej nie da rady, chyba, że masz czujnik od kogoś kto spisał ten numer jak miał założony czujnik w aucie i mu działał. Ponieważ to też sprawdzałem i da sie numer przypisać recznie ale niestety jest on, że tak powiem tajny;) tzn zakodowany w czujniku i nigdzie nie jest napisany.

Offline Rafał Śmiłowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 1,6HDI / Citroen C6 2,2HDI
  • Miejscowość: Poznań
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 26, 2010, 23:26:08 »
Dodam jeszcze, że te czujniki mają identyczne baterie jak stosowane w lagunach więc o ich działaniu 10lat jak twierdzą niektórzy można pomarzyć. Temat z laguną przerabiałem i zaczęły mi padać po 5 latach, niektóre wytrzymały dłużej ale nie ma reguły, wymianiałem w nich baterie i było dobrze (jest fajny manual w necie). Na szczęście wymiana bateri w C5 jest banalnie prosta - wymieniłem ją we wszystkich swoich czujnikach na zapas jak jeden przestał działać chociaż okazało sie, że to nie to bo popsuł się fizycznie;), no ale ... Jak bede miał chwile to wrzuce manual jakiś. Generalnie bateria jest tam gdzie czujnik jest zaokrąglony, z jednej strony można śrubokrętem objechać do okoła tą gume i da sie odgiąć a z drugiej trzeba najlepiej lutownicą potopić troche plastik żeby dostać się do elektrody- potem w skrócie - odczepić elektrody (są zgrzewane) wymienić baterie i przylutować elektrody. Czujnik z mojego doświadczenia przestaje działać gdzy napięcie spadnie do ok 3-3,05V. Teoretycznie nowe baterie mają 3V ale po zmierzeniu 3 różnymi miernikami okazuje się, że na prawde mają ok 3,2V. No to tyle z moich doświadczeń i naprawde nie da się przypisać czujnika po numerach na nim probowałem już na wszystkie możliwe sposoby;). Pozdrawiam

Offline Wojciech Piątkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: DS5 1,6 HDi 115 kM, So Chic
  • Miejscowość: Kościan
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 27, 2010, 18:58:48 »
No to chyba temat się wyjaśnił. Dziwne jest tylko to, że serwisowa dokumentacja przewiduje ręczne dopisanie czujników, ale skoro są "tajne" to "po ptokach"
Dzięki za informację, wiem przynajmniej, że nie ma co tracić czasu na szukanie tego sposobu załatwienia sprawy, widać bez serwisu się nie obejdzie!!!
A baterie teoretycznie powinne być jeszcze OK, nie mają 3 lat!! Ale skoro teoretycznie powinna wytrzymać 10 lat, to praktycznie ma prawo po roku odmówić współpracy !
Dzięki za rozwianie złudzeń !!
Pozdrawiam

Offline Piotr Polech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen C5 II exclusive 2.0HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 28, 2010, 22:05:53 »
Korzystając z okazji chciałbym zasięgnąć rady na temat niedziałających czujników  ciśnienia w mkII. Mianowicie ok 2 tygodni wstecz zaczęło mi wyskakiwać na komputerze zbyt niskie ciśnienie w prawym przednim kole, choć ciśnienie jest w porządku. Tydzień później to samo stało się ze stroną lewą. Dodam iż komunikat wyskakuje po ok 5 minutach od włączenia samochodu - najczęściej po przekroczeniu 50km/h. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Z góry dziekuję za podpowiedzi.

Offline Wojciech Piątkowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 127
  • Skąd: Kościan
  • Posiadany samochód: DS5 1,6 HDi 115 kM, So Chic
  • Miejscowość: Kościan
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2010, 20:58:29 »
Dzisiaj wizyta w serwisie i wszystko zrobione i działa.
Straty to:
- niecała godzina
- 100 zł
Polecam serwis w Rydzynie koło Leszna, tam uzdrowiono mi auto !!

Offline Patryk Bajer

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: C5 II; Xantia II
  • Miejscowość: Szczecin
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 05, 2010, 19:47:46 »
Cytuj

Zbychu Kosiński napisał:

[...]
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś wie, gdzie mogę kupić sam wentyl? Czujnik ciśnienia jest sprawny, ale wentyl został uszkodzony, a nie chciałbym wydawać 400zł skoro wystarczy odkręcić 2 śrubki i wyminić sam wentyl. ASO oferuje oczywiści komplet, czyli wentyl i czujnik jako 1 element.


Chciałem się podłączyć do pytania.
Można wymienić tylko część z wentylem, zostawiając czujnik?
Wentyle przy czujnikach mają tendencję do śniedzenia i kruszenia się.
Będę wdzięczny za sugestie...

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2010, 13:47:26 »
podpinam się pod temat od jakiegoś tygodnia pojawia mi się komunikat o niskim ciśnieniu powietrza w lewym przednim kole wszystko ładnie pięknie ale ciśnienie w oponie jest.
czy możliwe jest żeby czujnik się zepsuł ?

Offline Piotr Polech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen C5 II exclusive 2.0HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 27, 2010, 08:55:57 »
Udzielam odpowiedzi na pytanie Michała : na 99% czujnik w kole masz dobry, jedynie tylko się zawiesił. Naprawić możesz go tylko tak : napompuj koło do ok 4 atm i spuść powietrze do 2,3 - 2,5 atm[zależy jakie masz] i wszystko będzie ok. Patent przetestowany i skuteczny.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 27, 2010, 09:22:20 »
to nie wystrzeli opona przy takim ciśnieniu ? :D wczoraj siedziałem na lexi i wyłączyłem monitorowanie ciśnienia bo mnie to wkurzało .
ja spuściłem powietrze do 1 atm i nabiłem do 2.5 i dalej wykryte niskie ciśnienie.
dzięki za podpowiedź

Offline Piotr Polech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen C5 II exclusive 2.0HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 27, 2010, 17:06:57 »
Oponie nic się nie stanie, pompuj bez obaw.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 27, 2010, 17:59:04 »
a po nabiciu do 4 atm mam odpalić samochód ? ciśnienie normalne mam 2.5 atm
w sumie i tak je wyjmę przed zimą bo powędrują do nowych kół na lato

Offline Piotr Polech

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Białystok
  • Posiadany samochód: citroen C5 II exclusive 2.0HDI
  • Miejscowość: Białystok
Re: C5 mkII czujnik ciśnienia w oponie
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2010, 19:55:05 »
Nie musisz uruchamiać, wystarczy, że nabijesz do 4atm i od razu spuścisz do 2,5atm.