Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] brak czynnika a klima się nie wyłącza  (Przeczytany 1599 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
[MK1] brak czynnika a klima się nie wyłącza
« dnia: Sierpień 09, 2010, 09:09:29 »
Witam
Czytając różne posty piszecie, że jak nie ma czynnika w układzie to klima powinna się nie załączyć i tym samym nie powinien działać wentylator. Mi właśnie gdzieś uciekł czynnik a klima oraz wentylator działają cały czas.

Czy ktoś może mi powiedzieć jak dokładnie powinno być? Jeśli u mnie jest coś nie tak to gdzie szukać usterki? Dzisiaj jadę szukać nieszczelności.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK1] brak czynnika a klima się nie wyłącza
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2010, 13:30:44 »
Jak czynnik uciekl to klima nie moze dzialac (chlodzic) bo niby jak :) W takiej sytuacji nie powienien zalaczac sie kompresor ale wentylator jak najbardziej moze sie zalaczyc tak samo jak na konsoli w aucie bedziesz sie wszystko swiecic jak gdyby klima byla calkowicie sprawna.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK1] brak czynnika a klima się nie wyłącza
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2010, 13:32:52 »
dokładnie, nie chłodzi bo jak :) ale we wcześniejszych postach zrozumiałem, że jak nie ma czynnika to po włączony np na auto powinno się to wyłączyć i nie powinien się kręcić wentylator. Dotykając rurek to obydwie są gorące.

Offline Grzegorz Sługocki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 018
  • Skąd: Zielona Góra
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDI 2001r// 2.0 B+LPG 2009r
  • Miejscowość: Zielona Góra
Re: [MK1] brak czynnika a klima się nie wyłącza
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2010, 14:25:20 »
Jeżeli włączysz klime normalnie a nie na auto będziesz miał tylko zapaloną diodę przy guziku a kompresor klimy i tak nie ruszy bo nie ma czynnika,wentylator chlodnicy może się włączyć ale raczej nie bedzie bynajmniej w moim przypadku tak było jak nie miałem czynnika.Pozdro

Offline Krzysztof Jagła

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 115
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Lanos - już na złomie, Citroen C5 Break 2,2 HDI 2001r. - rozbity, aktualnie C5MkIII 2,0HDI 2009r Tourer
  • Miejscowość: Maniów k. Szczucina
Re: [MK1] brak czynnika a klima się nie wyłącza
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2010, 23:44:00 »
a dlaczego kompresor klimy nie ruszy? ma jakiś czujnik ciśnienia w układzie? bo to, że chłodzić nie będzie, to jasne, ale czemu się kompresor nie będzie kręcił, to już takie jasne dla mnie nie jest...