Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkI] ESP/ASR problem  (Przeczytany 1698 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Begier

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: C5
[MkI] ESP/ASR problem
« dnia: Wrzesień 08, 2010, 11:34:12 »
Witam serdecznie
jestem szczęśliwym użytkownikiem C5 z 2003r. 3,0 v6 automat.
pojawił się problem z systemem ESP/ASR a mianowicie po odpaleniu kontrolka gaśnie natomiast w momencie wciśnięcia pedału hamulca zapala się, pomijając to, że jak domniemam systemy te nie działają to blokuje się możliwość włączenia biegu (nie daje się przełączyć z poz "P"). radzę sobie doraźnie pozostawiając skrzynię na postoju w poz. "N". czy miał ktoś taki przypadek ?
co robić ???

Offline Adam Łosik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 92
  • Skąd: Świętochłowice
  • Posiadany samochód: [MK I] (Break) 2001 V6 3.0 Exclusive Automat + LPG
  • Zainteresowania: Elektronika
  • Miejscowość: Świętochłowice
Re: [MkI] ESP/ASR problem
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2010, 20:21:49 »
Witam!

Mam takie samo autko (silnik i skrzynia) tyle że z 2001r i zagazowane ;)
Miałem problem z ESP/ASR jednak w trochę innych okolicznościach. Mianowicie w momencie gdy gazu brakło w zbiorniku sterownik nie przełączył jeszcze zasilania benzynowego (złe ustawienie ciśnienia minimalnego gazu) i silnik przez chwilę nie miał paliwa. Skutkowało to w/w komunikatem i przejściem skrzyni w stan awaryjny (3ci bieg na stałe bez możliwości przełączenia). Raz zdarzyło mi się wypalić całą benzynę z baku i gdy jej już brakło też pojawił się ten komunikat, tyle że w przeciwieństwie do sytuacji poprzedniej silnik oczywiście zgasł na dobre ;)

Co prawda nie miało to nic wspólnego z wciśnięciem pedału hamulca, ale może komuś przyda się ta informacja przy okazji opisywania tego błędu ;)

Pozdrawiam, Adam

  • Gość
Re: [MkI] ESP/ASR problem
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2010, 23:24:50 »
Moze to glupie co napisze ... ale moze to problem z czujnikiem pedalu hamulca?! Jego nacisniecie odblokowuje automatyczna skrzynie biegow ... tak jest u mnie...

Offline Bartłomiej Trocha

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 757
  • Skąd: Koszecin slaskie
  • Posiadany samochód: C5 I 2.2 hdi 204KM
  • Zainteresowania: Mechanika elektronika programowanie sterownikow
  • Miejscowość: Koszecin slaskie
Re: [MkI] ESP/ASR problem
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 09, 2010, 21:25:29 »
Ja też stawiam na ten tzw automat stopu jego awaria nie otwiera elektromagnesu który odblokowuje gałkę od biegów, i prawdopodobie wybija komunikat
Car DNA programowanie ecu, mechanika, elektronika

Offline Patryk Kaniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 510
  • Posiadany samochód: C5 X7 2010 2.0HDI 163KM Tourer Exclusive
Re: [MkI] ESP/ASR problem
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2010, 18:50:07 »
U mnie pojawił się podobny problem, ale polega on na tym, że kontrolka ESP zapala się po przekroczeniu ~20 km/h. Dodatkowo kontrolka ABS świeci się ciągle. :/  Padł czujnik w którymś kole, czy co?

Offline Marek Begier

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Posiadany samochód: C5
Re: [MkI] ESP/ASR problem
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 14, 2010, 07:56:21 »
dzięki za pomoc - to był czujnik pedału hamulca - wszystko wróciło do normy po jego wymianie - całkowity koszt naprawy 16 PLN