Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h  (Przeczytany 20808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 09, 2010, 19:43:51 »
A gdzie kupić taka sprężynę do półosi. Są dostępne w serwisie czy to jakiś zamiennik?

Offline Andrzej Ferin

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16v 2002rok.
  • Miejscowość: Legnica
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 10, 2010, 15:24:06 »
ale jakie masz stalówki? bo te oryginalne z c5 to alusy tylko wyglądają na stalowe :)

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 10, 2010, 15:34:46 »
aha no to ja mam oryginalne od citroena wiec aluminiowe

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 18, 2010, 15:33:06 »
Cytuj

Piotr Kuchar napisał:
A gdzie kupić taka sprężynę do półosi. Są dostępne w serwisie czy to jakiś zamiennik?


Ja kupilem w Sulejowku w warsztacie ktory zajmuje sie regeneracja pol osi za jedyne 10 zl. W serwisie dorzuca pewnie z jedno zero do ceny, nie daj sie nabrac poszukaj warsztatu ktory zajmuje sie regeneracja i napewno dadza ci za grosze. Wymiana dziecinnie prosta jak wyciagniesz pol oske zdejmujesz opaske, zsuwasz gume i juz masz wszystko na wierzchu, wladasz mowa sprezyne i po balu. Zazwyczaj metalowa opaska jest zaciskana ale jesli nie masz szczypiec do zaciskania spokojnie mozesz zalozyc zwykla skrecana srubokretem zwroc tylko uwage czy sruba bie czepia o obudowe skrzyni jesli tak mozna srube troszke zeszlifowac

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 20, 2010, 18:32:29 »
dzisiaj u mnie padła diagnoza. Muszą mi bardzo dokładnie wyważyć koła i to tyle. Wszystko jest ok tylko jak mi powiedział mechanik, potrzebne jest bardzo dokładne wyważenie felg, gdyż ten typ tak ma :) i są ciężkie do wyważenia.

Offline Paweł Kempiński

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 192
  • Skąd: Kalisz
  • Posiadany samochód: Był C5 Hatchback 2.0 Hdi 2003r; C5 Hatchback 2.0 Hdi 2007r, Excl. Jest: C5 X7 Tourer '10 2.0 163KM
  • Miejscowość: Kalisz
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2010, 13:35:21 »
Witam ponownie.

Jestem po wymianie prawej półosi. Nie jest ona nowa, lecz używana z innego C5. Mechanik mówił, że jest sprawna. Nie mogłem się doczekać momentu kiedy będę mógł sprawdzić skutki naprawy. Niestety rozczarowałem się, gdyż wymiana półosi nic nie pomogła. Drgania nie ustały. Jedyną rzeczą na jaką mechanik mi zwrócił uwagę to skrzynia biegów. Otóż gdy półoś już była osadzona w skrzyni biegów, a samochód był na podnośniku mechanik pokazał mi luzy. Otóż przy minimalnym ruchu (minimalne obroty prawo-lewo, prawo-lewo...)  jednego z kół czuć było oraz słychać pewne luzy w skrzyni biegów.
W związku z tym moje pytanie: czy ktoś z Was może mi poradzić co robić.

Dziękuję za wszystkiego cenne uwagi i porady.

Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 25, 2010, 14:01:35 »
Miałem to samo, wymieniłem lewą i przeszło :)

Offline Jerzy Jankowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 257
  • Skąd: Piątnica
  • Posiadany samochód: C5 2,2 HDi Exclusive
  • Miejscowość: Piątnica
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 25, 2010, 18:47:56 »
U mnie też te drgania/wibracje były w tym samym zakresie prędkości. Na razie pomogła wymiana opon na zimowe. Gumiarz wypatrzył jakiś garb na oponie (na bieżniku). Koło było wyważone dobrze, a tłukło jak diabli. Teraz jest chyba dobrze (chyba, bo nie robiłem testu powyżej 110km/h), a na pewno lepiej.
C5 `01r. 2,2 HDi
były z cytryn: Xantia 2,0i+LPG, Activa 2,0 TCT

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 25, 2010, 18:58:47 »
no i ja polecam kogoś kto bardzo się przyłoży do wyważania.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 30, 2010, 01:18:21 »
Ja się podepnę pod ten temat, nie wiem czy to półosie czy co innego.
1) Ostatnio (jakiś miesiąc lub więcej temu) zaczęło cos skrzypieć przy uginaniu tyłu (z jednej i drugiej strony), także szczególnie przy ruszaniu i hamowaniu, skrzypienie z tyłu. Myślę, że to raczej nie łożyska. Co to może być? Jak wysiadam, to jak się stabilizuje, to tez sobie skrzypnie.
2) Z kolei już dość niedawno to skrzypienie jakby pojawia się i z przodu (może to tylko takie wrażenie), jakby przy prawym przednim kole, zwykle przy ruszaniu, charkterystyczne skrzypnięcie.
3) I jeszcze jedna rzecz, to już w ostatnim tygodniu, przy wciśniętym gazie jakby takie miarowe nie wiem jak to nazwać farfolenie czy jakby trochę do odgłosu traktora tylko ciszej, jak zdejmę nogę z gazu, to jest ok. Trochę tak jakby opony, no ale co to ma wspólnego z gazem. Nie wiem czy to coś z silnikiem.
4) I jeszcze mi się przypomniało skrzypienie pojawiło się też przy wrzucaniu jedynki i chyba też dwójki w skrzyni biegów. Nie wiem, co jest grane.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 30, 2010, 08:10:23 »
Co do skrzypienia z tyłu przy uginaniu tyłu i wysiadaniu to mogą być [u mnie tak było ]początki przycinania tłoczków hamulcowych.
Tłoczek nie wraca po zatrzymaniu dotyka do tarczy a podczas wysiadania i ugniatania tarcza minimalnie zmienia położenia względem zacisku .Przeprowadź test , po zatrzymaniu nie puszczaj hamulca i dopiero jak zgasisz silnik delikatnie zwolnij hamulec powinno być słychać ten dźwięk .No a z przodu też może trzymać ręczny to znaczy linka ręcznego nie pozwala wrócić dźwigni, i sama dźwignia lubi się przyblokować przed zimą posprawdzaj sobie na początek np. przy wymianie opon wszystkie tarcze i klocki .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 30, 2010, 15:43:41 »
Ręczny z przodu ???

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 30, 2010, 15:56:16 »
Cytuj

Włodzimierz Śmieszek napisał:
Ręczny z przodu ???
No a gdzie ?W bagażniku? :-)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Włodzimierz Śmieszek

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 718
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Xsara II Break 2.0 HDI 90 KM
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 30, 2010, 16:01:41 »
Wszystkie auta jakie znam mają hamulec ręczny na tylne koła, czyżby C5 była wyjątkiem?

Offline Arkadiusz Borzęcki

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 910
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Gs300
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 30, 2010, 16:13:42 »
Cytuj

Włodzimierz Śmieszek napisał:
Wszystkie auta jakie znam mają hamulec ręczny na tylne koła, czyżby C5 była wyjątkiem?
A znasz takie auta jak chociaż by, bx czy xantia? :-)
był Ls 430,C6 2.7 HDI, Lexus GS 430, C5 2.0 HDI Exclusive 2009, C5 1.6HDi Break 2005 oraz Activa V6 :-)

Offline Piotr Kuchar

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 214
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C5 Break 2.2 HDI 2002r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 30, 2010, 16:21:19 »
No to ja jestem po zabiegu wymiany półosi prawej no i w końcu przestało  trząść nadwoziem.
Gdy wyjąłem półoś i rozebrałem ten wewnętrzny przegub to okazało się że w środku zamiast smaru była rdza i oczywiście duże luzy na łożyskach tego trójkątnego "krzyżaka";-).
Tak sobie pomyślałem że gdybym tak 50tyś.km wcześniej wymienił  smar na grafitowy w przegubach to nie musiałbym teraz ich wymieniać.

Kupiłem przegub regenerowany za 300zł i od razu musiałem go naprawić ;-)
Ktoś kto go regenerował zapomniał włożyć sprężyny do przegubu wew. i pożałował smaru więc przełożyłem sprężynę ze swojego i wymieniłem smar na graficiak.
Dlatego odradzam kupowania regenerowanych półosi no chyba że ktoś lubi wyzwania.

Offline Marcin Jankowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 14
  • Skąd: Sochaczew
  • Posiadany samochód: C4 picasso grand , Jumper III , C4 picasso 2013r
  • Miejscowość: Sochaczew
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 31, 2010, 12:59:05 »
Witam

Opisze mój przypadek:
Trzęsie z prawej strony przy ostrym ruszaniu a potem przy prędkości 100-130, wymieniłem już półoś prawą na nową , zmieniłem koła na zimowe nowe opony, dodatkowo łącznik poduszki silnika z prawej strony i niestety dalej są drgania mniejsze ale są. Zauważyłem jeszcze że poduszka prawa ma dość duży ruch może to jest przyczyna , podpowiedzcie coś.

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 31, 2010, 13:39:27 »
Po wymianie opon na zimowe podczas powrotu do domu oczywiście próba szybszej jazdy ,żadnych drgań ani ściągania .Na letnich przy wyższych prędkościach delikatne wibracje .Przy wizycie na drugi dzień z innym samochodem pochwaliłem mechanika za dobre wyważenie ,z uśmiechem powiedział
że wyważał moje koła na podwyższonych parametrach i dlatego tak dobrze się zachowują ...... może oponiarze nas trochę oszukują .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 31, 2010, 14:02:55 »
Cytuj

Sławomir Wolniak napisał:
Po wymianie opon na zimowe podczas powrotu do domu oczywiście próba szybszej jazdy ,żadnych drgań ani ściągania .Na letnich przy wyższych prędkościach delikatne wibracje .Przy wizycie na drugi dzień z innym samochodem pochwaliłem mechanika za dobre wyważenie ,z uśmiechem powiedział
że wyważał moje koła na podwyższonych parametrach i dlatego tak dobrze się zachowują ...... może oponiarze nas trochę oszukują .


dokładnie, masz racje. Oponiarze mają maszynę ustawioną na jednych parametrach i nie zwracają uwagi na to jakim samochodem kto przyjechał i na jakich felgach się jeździ. Wyglądają jak stalowe a są aluminiowe. Ja po roku dowiedziałem się, że mam krzywą felgę co mnie bardzo zdziwiło bo nikt mi nigdy o tym nie mówił. Powiedział mi dopiero gościo który zajmuje się (tzn chciał by ale rynek jest mały) tylko Citroenami i powiedział mi, że te felgi powinno inaczej się wyważać i nie jest to tak łatwe. Drgania mam od kąd kupiłem auto, jeździłem na wymianę opon, sprawdzanie opon i felg i każdy mi mówił, że jest ok aż w końcu znalazłem kogoś kto się na tym zna. Jak kupię felgę to wymieniam ją ale nawet teraz jak mam krzywą felgę i dobrze wyważone koła drgania są minimalne a powtarzam, nikt wcześniej nie potrafił mi w tym temacie pomóc. Całe szczęście są jeszcze mechanicy którzy nabijają się z grupy VAG'a :)

Już nie wspominam nawet o kosztach jakie poniosłem za wyważanie i sprawdzanie opon oraz felg.

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 31, 2010, 16:47:16 »
Cytuj

Marcin Golonka napisał:
Cytuj

Sławomir Wolniak napisał:
Po wymianie opon na zimowe podczas powrotu do domu oczywiście próba szybszej jazdy ,żadnych drgań ani ściągania .Na letnich przy wyższych prędkościach delikatne wibracje .Przy wizycie na drugi dzień z innym samochodem pochwaliłem mechanika za dobre wyważenie ,z uśmiechem powiedział
że wyważał moje koła na podwyższonych parametrach i dlatego tak dobrze się zachowują ...... może oponiarze nas trochę oszukują .


dokładnie, masz racje. Oponiarze mają maszynę ustawioną na jednych parametrach i nie zwracają uwagi na to jakim samochodem kto przyjechał i na jakich felgach się jeździ. Wyglądają jak stalowe a są aluminiowe. Ja po roku dowiedziałem się, że mam krzywą felgę co mnie bardzo zdziwiło bo nikt mi nigdy o tym nie mówił. Powiedział mi dopiero gościo który zajmuje się (tzn chciał by ale rynek jest mały) tylko Citroenami i powiedział mi, że te felgi powinno inaczej się wyważać i nie jest to tak łatwe. Drgania mam od kąd kupiłem auto, jeździłem na wymianę opon, sprawdzanie opon i felg i każdy mi mówił, że jest ok aż w końcu znalazłem kogoś kto się na tym zna. Jak kupię felgę to wymieniam ją ale nawet teraz jak mam krzywą felgę i dobrze wyważone koła drgania są minimalne a powtarzam, nikt wcześniej nie potrafił mi w tym temacie pomóc. Całe szczęście są jeszcze mechanicy którzy nabijają się z grupy VAG'a :)

Już nie wspominam nawet o kosztach jakie poniosłem za wyważanie i sprawdzanie opon oraz felg.


Jak jadę wyważać lub zmieniać opony to majster zawsze ustawia na maszynie parametry związane z wyważanym kołem czyli średnicę koła szerokość felgi itd. Bez tych ustawień nie jest w stanie nic zrobić więc wątpię że może pójść na skróty i wyważyć bez upszednich ustawień wyważarki ale może się mylę? W każdym bądz razie zawsze robię to w tym samym warsztacie i jak do tej pory było zawsze ok.

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #45 dnia: Październik 31, 2010, 21:03:43 »
Cytuj

Mirosław Piotrowski napisał:

Jak jadę wyważać lub zmieniać opony to majster zawsze ustawia na maszynie parametry związane z wyważanym kołem czyli średnicę koła szerokość felgi itd. Bez tych ustawień nie jest w stanie nic zrobić więc wątpię że może pójść na skróty i wyważyć bez upszednich ustawień wyważarki ale może się mylę? W każdym bądz razie zawsze robię to w tym samym warsztacie i jak do tej pory było zawsze ok.


To co powiedziałeś o parametrach felgi to cos innego niż dokładność wyważania. Zwykle "majstry" dla uproszczenia sobie zycia zakładają dokładność powyżej 5-6 gram. A to w szczególnych przypadkach da znać na samochodzie. Poproś swojego o dokładność 2 gramy to wtedy straci więcej czasu na twoje opony i nie zarobi.

Offline Mirosław Piotrowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 243
  • Skąd: Roma
  • Posiadany samochód: C5 kombi 2.2HDI Excl. 2002r
  • Miejscowość: Giżycko
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #46 dnia: Październik 31, 2010, 21:19:27 »
Mój majster jest czasowy bo staram się jezdzić do niego wtedy gdy ma mniej roboty. Chcąc zachować tak dużą dokładność wyważania należało by przed wyważeniem bardzo dokładnie wyczyścic felgi bo odrobina błota zafałszuje ustawienia. Nawet jeśli to zrobimy to pierwszy przejazd po gruntowej blotnistej drodze zniweczy nasze wysiłki, myśle że nie należy zbytnio przesadzać i pogodzić się z tym że ideału nie osiagniemy

Offline Sławomir Wolniak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 154
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C2 1,1 2008
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #47 dnia: Październik 31, 2010, 23:58:39 »
Coś w tym jest , w zeszłym roku zakopałem się w zaspie na własnym placu nie miałem czasu wykopywać go więc do pracy pojechałem autkiem syna po pracy dziarsko odkopałem śnieg i powolutku wyjechałem . Po wyjechaniu na drogę w terenie zabudowanym spoko ale na trasie dwupasmowej przy 90 km/h
kierownica zaczęła wyrywać mi się z rąk zwolniłem spokój , po kilku przyhamowaniach  i postoju na parkingu w drodze powrotnej spoko .Lód lub śnieg został na felgach i kicha myślałem że może śnieg ,zerwał ciężarki jak próbowałem wyjechać z zaspy ale nie to lód . Podsumowując mycie felgi, przegląd opony czy kamienie nie ma w bieżniku i uczciwe wyważenie to powinna być norma .
Były Xsara 1,4 1999r ,C5 1,8 16V 2004r

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #48 dnia: Listopad 01, 2010, 09:30:47 »
Jednym słowem - zacznijmy wszyscy wizytę od myjni ;)
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Grzegorz Mościszewski

  • Sponsor
  • *****
  • Wiadomości: 4 686
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: C5 Break 3,0i Mk2/2006 C3 1.1 SX/03
  • Zainteresowania: DIY
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: [MK I] Drgania przy prędkości 110 - 130 km/h
« Odpowiedź #49 dnia: Listopad 02, 2010, 08:52:22 »
Cytuj

Paweł Szczepaniak napisał:
Jednym słowem - zacznijmy wszyscy wizytę od myjni ;)


Ale do umycia felg " z drugiej strony" a tam zbiera się brud, trzeba je zdjąć z auta.....
Są automaty (takie duże skrzynki) do mycia kół, wrzucasz do środka zamykasz a maszynka myje sama pełne koło. A potem koło czyściutkie wędruje na wyważarkę....