Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XM 3.0 problemy z odpalaniem na zimno i cieło.  (Przeczytany 901 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Wójcik

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Końskie
  • Posiadany samochód: Citroen XM 3.0 mkI 12v i 24v, Syrena 105, Camaro IV
  • Miejscowość: Końskie
XM 3.0 problemy z odpalaniem na zimno i cieło.
« dnia: Październik 24, 2010, 01:34:49 »
Witam.
Mam problem z odpalaniem mojego XM-a V6 12v 90r automat.
Przez pierwsze nawet 10 sekund kręcenia jest całkowicie głucho. Przy kolejnym długim kreceniu zaczyna coś prychać i  łapać na 1 może 2 cylindry. Przy kojenej trzeciej a czasami nawet czwartej próbie z wielkim trudem odpali. Pracuje wtedy równo na wolnych obrotach i dobrze sie wkręca na wyższe. Dość często podczas kilku / kilkunastu minutowej pracy na wolnych obrotach potrafi sobie sam zgasnąć. Wtedy gdy jest już ciepły też trzeba go troche pokręcić aby w końcu odpalił. Problem gaśnięcia występuje też podczas jazdy, jadąc zwyczajnie ze stałą prędkością potrafi sobie zgasnąć. Zauważyłem że jak zgaśnie zarówno na postoju czy podczas jazdy im wsześniej podejme próbę ponownego odpalenia tym łatwiej odpala. Jak poczekam kilka minut to musze go znowu długo ''hełtać'' Na koniec  dodam że jest to auto które odzyskałem z cmętarzyska samochodowego. Stało około 5 lat nie używane
Bardzo było mi go szkoda ponieważ ma tylko 160 tyś org. przebiegu i 100% orginalnego lakieru (jest poprostu jak nowy). Aby go uruchomić wymieniłem to co sie w nim trwale zatrzymało. Czyli wtryski, rozrusznik, pompa paliwa i akumulator.  Po tych zabiegach autko odpaliło lecz problem z gaśnięciem występuje od początku. Przejechałem nim zaledwie około 45 km i zgasł podczs tej jazdy kilkanaście razy. Pozdrawiam i czekam na mądre rady. TW.
Niezwykli ludzie-
Andre Citroen
Paul Mages
Marc Deschamps

Offline Artur Majewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 715
  • Skąd: Żyrardów
  • Posiadany samochód: Drugi XM MKI V6 24v 200KM- :) :) :) SGI Stag Premium
  • Zainteresowania: rowerowe szaleństwa,mechanika
  • Miejscowość: Żyrardów
Re: XM 3.0 problemy z odpalaniem na zimno i cieło.
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2010, 21:28:34 »
To wymień jeszcze palec rozdzielacza bo to pewnie on kiepści iskrę . Jak dostaje przebicia to będzie robił takie numery.  Dokładnie przeczyść również duże złącze wiązki silnika. Napisz czy pomogło, bo faktycznie może być z niego jeszcze fajne autko. Powodzenia.
malibu

Były:125p ,ze trzy 126p,Fiat 131 Mirafiori , Wartburg, VW golf GTI (150 KM) , Opel Kadett Berlina , Renault Fuego GTS (przez 18 lat !!!) , Renault Trafic , Citroen BX , Mazda MPV, XM V6 24v Pallas (200HP :) )