Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana klamki zewnetrznej (drzwi kierowcy) xsara II  (Przeczytany 5701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Wymiana klamki zewnetrznej (drzwi kierowcy) xsara II
« dnia: Listopad 18, 2010, 19:42:59 »
Jakis rok temu poszła mi po 9 latach klamka w xsarze. W autoryzowanym serwiscie kupiłem klamke za 90zł + 60zł robocizny przy czym zarysowali mi kluczem drzwi. Przepraszali probowali pastami i na tym sie skonczylo.  Po prawie roku klamka znowu sie ułamała i teraz chce ja wymienic sam. podobno trzeba wymienic i ciegno bo z tego powodu sie psuja klami i jak kupie nastepna to pewnie znowu sie zepsuje? czy to prawda. a druga rzecz to jak bym chcial sama klamke wymienic bez ciegna to musze boczek od wewnatrz zdejmowac. Czy wystarczy nawiercic nity wyjac klamke wlozyc nowa i zanitowac?  Prosze o rade
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline Marek Gawłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Świebodzice/k. Wałbrzycha
  • Posiadany samochód: Xsara II Coupe 2004` 2.0 HDi 66kW DW10TD
  • Miejscowość: Świebodzice/k. Wałbrzycha
Re: Wymiana klamki zewnetrznej (drzwi kierowcy) xsara II
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2010, 22:42:44 »
Boczek z tego co pamiętam będziesz musiał i tak i tak zdemontować - ciężko będzie się dostać do cięgien bez jego demontażu ( ale z tym nie ma problemu - łatwo i bezboleśnie się tego dokonuje).
I teraz bardzo ważna uwaga. Drzwi nie zostały zarysowane przez klucz, otóż przy nitowaniu klamki, w momencie gdy nit "puszcza" nitownica odskakuje w dół i kawałek wystającego nita robi piękną pionową rysę pod klamką - dlatego większość zakładów lakierniczych nie demontuje klamek do malowania drzwi - za duże ryzyko jest potem przy montażu.
Osobiście jak bym musiał nitować klamkę - okleił bym drzwi ( tuż pod klamką ) kawałkiem jakiejś tektury albo może nawet dał kawałek cieniutkiej blaszki ( odpowiednio zabezpieczonej by dodatkowo nie poniszczyć lakieru).

Offline Konrad Łukasik

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara II 1.9D 2001, Chevrolet Epica
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Wymiana klamki zewnetrznej (drzwi kierowcy) xsara II
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 19, 2010, 15:14:26 »
akurat juz zdjemowalem boczek wiec dal bym rade. niestety ciegien nie dostalem mam sama klamke wiec tylko ja wymienie. czy przy jej wymianie tez boczek zdejmowac? pewnie tak bo jak podepne te wszyskie elementy. O prosze rzeczywiscie z tym nitowaniem to bardzo logiczne szkoda ze autoryzowany serwis o tym nie pamietal.
____________________________________________
Pozdrawiam

Offline Maciej Dankowski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Peugeot Bipper
  • Miejscowość: Kraków
Odp: Wymiana klamki zewnetrznej (drzwi kierowcy) xsara II
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 14, 2016, 11:47:07 »
Pęknięta klamka to baaardzo częsty problem Xsary. Przy jej wymianie nie trzeba zdejmować tapicerki, wymianę można zrobić od zewnątrz. Zrobiłem mały poradnik wymiany na swoim blogu CUT! może się przyda, zwłaszcza zimą, bo zmrożony plastik pęka jeszcze szybciej


EDIT:
Zapomnij, że w pierwszym poście na forum KC umieścisz sobie odnośnik SEO, i będziesz pozycjonować swoją stronę na której sprzedajesz części.
Jeszcze jedna taka akcja i się żegnamy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2016, 19:55:48 wysłana przez Michał Głodek »

Offline Michał Głodek

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 043
  • Skąd: Rzeszów / Kraków
  • Posiadany samochód: XM 2.9 BVA
  • Miejscowość: Rzeszów
Odp: Wymiana klamki zewnetrznej (drzwi kierowcy) xsara II
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 14, 2016, 19:57:35 »
Macieju, jeśli chcesz współpracować z KC, to może by tak napisać do nas, zamiast w pierwszym poście umieszczać odnośniki hmmm?
-XM 2.9 V6 BVA 1999
były:
-C5 1.6 HDi 2005
- C5 2.9 V6 BVA 2009
- C5 2.0 HPi 2001
- Berlingo 2.0 HDi 2003
- XM 2.0 TCT 1995 Miss you :(
- Xsara 1.9 TurboD 1998