Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zablokowane drzwi  (Przeczytany 854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Paweł Dziedzic

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 20
  • Skąd: Basildon
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara
  • Miejscowość: Basildon
Zablokowane drzwi
« dnia: Listopad 27, 2010, 21:12:03 »
Witam.
Tylne drzwi od strony kierowcy były od początku zakupu dość kapryśne. Tygodniami działały dobrze, by nagle zablokować się i nie otwierać, po czym po kilku dniach w ogóle się nie zamykać. Trzy tygodnie temu zamek zablokował się na amen. Nie da się drzwi otworzyć. Rozmawiałem już z mechanikiem i wstępnie jestem umówiony na wtorek, ale powiedział, że będzie mnie to dość dużo kosztować (robota, nowy zamek).
Pytanie, czy mogę coś zrobić, by samemu dobrać się do tego zamka.
Pluję sobie w brodę, że nie zająłem się tym gdy jeszcze drzwi były otwarte, ale nie ma co płakać...

Offline Krzysztof Burz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 228
  • Skąd: Rzeszów
  • Posiadany samochód: Peugeot 407 v6 3.0
  • Miejscowość: Rzeszów
Re: Zablokowane drzwi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2010, 16:53:03 »
kup zamek używany bo wedug mni enie ma sensu kupować nowego(cena). a żeby sie dobrać to trzeba boczek ściągnąć. ale niestety nie wiem jak drzwi otworzyć żeby boczejk ściągnąć. a może sie uda ściągnąć boczek bez otwierania drzwi( zaślepka na głośnik na zatrzaskach. 3 śrubki głośnik, ramka klamki na zatrzaskach, 3 duże sruby(pod ramka klamki, i dwie pod rączka zamykania drzwi) , korbka szyby jeżeli masz pociągnąć jest na zatrzasku, plastik jeszcze jeden za zatrzaskach. i boczek na koniec na zatrzskach. m masz dostęp do zamka już troche. może od środka uda sie go otworzyć jakoś.

Offline Marek Gawłowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 45
  • Skąd: Świebodzice/k. Wałbrzycha
  • Posiadany samochód: Xsara II Coupe 2004` 2.0 HDi 66kW DW10TD
  • Miejscowość: Świebodzice/k. Wałbrzycha
Re: Zablokowane drzwi
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 28, 2010, 18:47:33 »
Wnioskuje, że usterka leży po stronie samego zamka - bo inaczej którąś klamką dało by się otworzyć. Można próbować od wewnątrz, tak jak kolega sugeruje - bo nie widzę innego rozwiązania - no chyba, ze demontaż klamki zew.
Ogólnie ciężka sprawa, próbuj dobrać się od wewnątrz, ew. próbuj jeszcze poruszać drzwiami, góra, dół, do wew. i na zew. - i w tym momencie otwierać - może coś blokuje na samym ryglu.