Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Jak sprawdzić rozrząd  (Przeczytany 701 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Jak sprawdzić rozrząd
« dnia: Grudzień 01, 2010, 21:27:21 »
Mam pytanie w jaki sposób sprawdzić czy pasek rozrządu nie przeskoczył na ząbkach. Z cytrynką mam od kilku dni problem bo nie chce odpalić. Przy dłuższym trzymaniu zapłonu łapie ale na sekundę i gaśnie i tak cyklicznie co jakiś czas. Komputer wskazuje błąd 56 o uszkodzeniu immobilisera ale kiedyś miałem w innym samochodzie podobny problem i doszło do wycięcia dwóch ząbków na pasku. Myślę, że może to samo sie stało i chcę jakoś to sprawdzić bo niedawno był pasek wymieniany  Immobiliser wydaje się, że jest dobry reaguje na zmiane kodów wyłącza sie itd. Poza tym jak by immobiliser był uszkodzony to chyb nie dochodziłoby do tych sekundowych zapłonów. Więc myslę, że może komp zapamiętał ten błąd może z jakiegoś innego wcześniejszego problemu. Całe zdarzenie było nagle - wieczorem postawiłem cytrynkę wszystko było super a rano nie odpaliła. Prosze więc o pomoc.
Pozdrawiam.

Offline Walkiewicz Józef

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 226
  • Skąd: Skarżysko-Kamienna
  • Posiadany samochód: Był ZX 1,4i 1996r. Jest XSARA II 1,6 16v 2004r
  • Zainteresowania: Zegarmistrzostwo, modelarstwo, mechanika
  • Miejscowość: Skarżysko-Kamienna
Re: Jak sprawdzić rozrząd
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 20:58:32 »
Zamarznięte przewody paliwowe i przymarznięty reguktor od gazu przy okazji skasowałem błędy i cytrynka ruszyła. Kończę temat. Nie był to jednak problem mechaniczny.