Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Gasnący silnik  (Przeczytany 1501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rafał Węgrzyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: Szczecin
Gasnący silnik
« dnia: Grudzień 02, 2010, 23:18:22 »
Witam.
Proszę o pomoc w sprawie gasnącego silnika podczas jazdy.W przeciągu dwóch tygodni zdarzyło mie się to dwa razy-podczas jazdy silnik stracił moc i zgasł bez żadnych wcześniejszych symptomów,po odczekaniu kilku minut odpaliłem auto i kontynuowałem jazdę.
Mogę tylko przypuszczać jaka jest tego przyczyna.Jeden ze znajomych podpowiedział mi że prawdopodobnie jaki paproch oderwał sie z przewodów paliwowych,przedostał się przez filtr i blokuje przepływ paliwa- i teraz gdzie się to blokuje o ile tak faktycznie jest...

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Gasnący silnik
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 02, 2010, 23:59:12 »
Cytuj

Rafał Węgrzyn napisał:
Witam.
Proszę o pomoc w sprawie gasnącego silnika podczas jazdy.W przeciągu dwóch tygodni zdarzyło mie się to dwa razy-podczas jazdy silnik stracił moc i zgasł bez żadnych wcześniejszych symptomów,po odczekaniu kilku minut odpaliłem auto i kontynuowałem jazdę.
Mogę tylko przypuszczać jaka jest tego przyczyna.Jeden ze znajomych podpowiedział mi że prawdopodobnie jaki paproch oderwał sie z przewodów paliwowych,przedostał się przez filtr i blokuje przepływ paliwa- i teraz gdzie się to blokuje o ile tak faktycznie jest...


Twój znajomy opowiada bzdury. Wyobrażasz sobie że z przewodów paliwowych dorywają się kawałki czegokolwiek. Paprochy mogą się dostać z paliwem do silnika , albo pompa się  sypie, ale żeby się coś odrywało z przewodów to coś nowego.
 Poza tym nie napisałeś jaki masz silnik tzn czym jest zasilany. Ty to wiesz, a  szklana kulana forum ciut zamarzła.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Rafał Węgrzyn

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 34
  • Skąd: Szczecin
  • Posiadany samochód: xsara picasso
  • Miejscowość: Szczecin
Re: Gasnący silnik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 03, 2010, 00:04:40 »
Masz rację, odrobinę za mało informacji podałem.Posiadam XP 2001 2.0 hdi.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Gasnący silnik
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2010, 20:21:41 »
Jeżeli samoczynnie  silnik gaśnie, a nie jest wyłączony przy pomocy kluczka to jest to wychwytywane jako błąd tymczasowy,ale powinien być zapisany w rejestrach. Może przy pomocy komputera można będzie zdiagnozować co było przyczyną wyłączenia. Możliwe, że nie będzie to dosłowny opis ale zawsze jakaś wskazówka. U nie jak czasami zaduszę auto przy ruszaniu to też taki błąd jest zapisany. Kiedyś jak mi nagle odcięło zasilanie to zapaliła się kontrolka chek i pojawiła się informacja na wyświetlaczu o braku zasilania. Czyli w przypadku przytkania przewodu paliwowego paprochem,  które równa się nagłe odcięcie dopływu paliwa, powinna się zapalić kontrolka.
To jest tylko teoria Może koledzy coś mądrego jeszcze napiszą.  Może zaczynają się kłopoty z pompą. Nie wiem? Nie mam więcej pomysłów.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil: