Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wyciek ze wspomagania.  (Przeczytany 18112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzesiek Drzymała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Łódź, Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 01r
  • Miejscowość: Łódź, Rzeszów
Wyciek ze wspomagania.
« dnia: Grudzień 11, 2010, 16:00:21 »
Witam, wczoraj w czasie powrotu z pracy nagle przestało działać wspomaganie kierownicy w Picasso, po zatrzymaniu się na najbliższej stacji benzynowej, okazało się, że w zbiorniczku nie ma wogóle płynu, kupiłem więc płyn do wspomagania i zalałem do pełna, po odpaleniu wspomaganie wróciło, ale na krótko.
Gdy zajrzałem pod auto, okazało się, że mam mega wyciek w okolicach maglownicy, było już późno postanowiłem dojechać do domu jakieś 3 km. Pytanie czy bez płynu w układzie wspomagania mogę dojechać do najbliższego warsztatu, czy nie trafi pompy, nie mam kanału, żeby zajrzeć pod auto i zobaczyć co jest grane, biorąc pod uwagę rozmiary wycieku, wydaje mi się ze to jakiś przewód strzelił. co o tym sądzicie?

Offline Grzesiek Drzymała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Łódź, Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 01r
  • Miejscowość: Łódź, Rzeszów
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2010, 17:10:42 »
Leje za silnikiem, jak go dzisiaj odpaliłem na chwile i dolałem płynu to wydawało mi się, że leje jeszcze bardziej, po chwili wyleciało wszystko, czy maglownica może mieć aż taki wyciek??

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 11, 2010, 18:36:27 »
Stawiam że to wąż pękł lub przetarł się ale musisz sam zobaczyć lub dać do warsztatu
Darek

Offline radosław kliś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: wilkowice
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6 v8 2002
  • Miejscowość: wilkowice
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 11, 2010, 20:34:22 »
a ja stawiam ze to bedzie czujnik poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial go juz 2 razy i teraz na mnie kolej ale jak narazie to leje tak ze raz na 2 tygodnie 100 ml dolewam nie moge sie przemuc i popatrzec gdzie on jest i go wymienic kijowa pogoda a garaz zimny:)

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2010, 16:28:50 »
mi ciekła maglownica w ciągu 2 dni musiałem dolewać 1 l oleju więc kupiłem na alle... za 150 zł i do warsztatu,tam zostawiłem 200zł i mam od 2 tygodni św. spokój. A starą postaram się uszczelnić zestaw uszczelnień bodajże w intercars-ie ok85zł.

Offline Dariusz Kulewski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 431
  • Skąd: Police
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi '05, C-4 GP 1,6 HDi '10
  • Miejscowość: Police
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 13, 2010, 14:27:31 »
Cytuj

radosław kliś napisał:
a ja stawiam ze to bedzie czujnik poprzedni wlasciciel mowil ze wymienial go juz 2 razy i teraz na mnie kolej ale jak narazie to leje tak ze raz na 2 tygodnie 100 ml dolewam nie moge sie przemuc i popatrzec gdzie on jest i go wymienic kijowa pogoda a garaz zimny:)

No widzisz teraz bardziej sprecyzowałeś swoją usterkę bo ja myślałem że tak wycieka mocno że podejrzewałem wąż a przy takiej ilości może być czujnik lub maglownica.
Darek

Offline radosław kliś

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: wilkowice
  • Posiadany samochód: xsara picasso 1.6 v8 2002
  • Miejscowość: wilkowice
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 13, 2010, 20:02:30 »
nie wiem dokladnie jak ten czujnik sie nazywa ,i nie wiem tak samo czy jest na wspomaganiu jeszcze jakis inny czujnik ale wydaje mi sie ze jest jeden ,poprzedni wlasciciel mowil ze kosztuje on kolo 80zl.,ale w sklepie napewno beda wiedzieli o jaki czujnik chodzi bo to jest czesta usterka wspomagania w xp.pozdrawiam

Offline Grzesiek Drzymała

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Łódź, Rzeszów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX, Citroen Xsara Picasso 2.0 HDI 01r
  • Miejscowość: Łódź, Rzeszów
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 18, 2010, 12:19:47 »
Cytryna naprawiona własnymi siłami, wyskoczył wąż na łączeniu elementów gumowego z metalowym.

Offline Jakub Porebski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Skąd: Bergen - Norwegia
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8 2002
  • Miejscowość: Bergen - Norwegia
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2011, 09:15:01 »
Mam podobny problem z wyciekiem plynu ze wspomagania.
Jaki plyn nalezy kupic ?
Xsara Picasso 2002 1.8 benzyna.

Dodam ze mieszkam za granica i jedyne co znalazlem to:
olej ATF DXIII lub
Dexron IID
lub ATF typu G.

Bardzo prosze o pomoc
www.Renifer.website.pl -
jeszcze 2345343645 klikow w reklamy Google i kupie nowa Cytryne  :-)

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2011, 14:37:38 »
Generalnie powinien to być olej zgodny z zaleceniami producenta czyli Dexron IID i doskonale spełnia te wymagania np. czerwony Mobil ATF 220.
colins

Offline Piotr Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 238
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,8 16V 115KM 2002r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Olkusz
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2011, 22:36:23 »
Witam.Pozwólcie,że dołączę,się do tematu.Chodzi mi o to,iż mam gdzieś,w układzie wspomagania kierownicy,mały ubytek płynu, lub oleju,I zanim go zlokalizuje,chciałbym dolać coś do układu,aby uzupełnić poziom.I z tond moje pytanie,co mam w układzie,czy płyn,czy olej,jak to sprawdzić?W instrukcji obsługi pisze,że powinien być tam olej Total Fluide ATX.A w internecie pisz,że a to jakiś płyn ,lub olej typu Mobil,lub jakiś Dextron.Drugim pytaniem jest,czy można je mieszać ze sobą,to znaczy olej z olejem,a płyn z płynem,czym uzupełnić.Pozdrawiam

Offline Piotr Nowak

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 238
  • Skąd: Olkusz
  • Posiadany samochód: citroen xsara picasso 1,8 16V 115KM 2002r.
  • Zainteresowania: motoryzacja,
  • Miejscowość: Olkusz
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 10, 2011, 12:14:01 »
Proszę,dajcie znać,co jest w XP,w układzie wspomagania kierownicy,czy płyn,czy olej.Nadmienię,iż jest to kolor,jasno brązowy,podchodzący,pod ala pomarańcz.

Offline Jarosław Plucha

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 074
  • Skąd: Kluczbork
  • Posiadany samochód: C4 Grand Picasso Exclusive 2.0HDI 150KM 2014, C3 1.4i Furio 2005
  • Miejscowość: Kluczbork
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 10, 2011, 20:46:12 »
Cytuj

Piotr Nowak napisał:
Proszę,dajcie znać,co jest w XP,w układzie wspomagania kierownicy,czy płyn,czy olej.Nadmienię,iż jest to kolor,jasno brązowy,podchodzący,pod ala pomarańcz.

Nazywaj to jak chcesz. Idz do sklepu podaj symbol i kup ile trzeba. Poniżej wyciąg z instrukcji serwisowej XP. masz tam nazwę i symbol.
Pozdrawiam Jarosław Plucha :evil:

Offline Przemysław Rękas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen C3, 2004, 1.4 73 KM 8V benzyna
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 12, 2012, 22:04:58 »
witam;

mam pytanko: wymieniłem wąż ciśnieniowy + okucia węża wspomagania bo zaczął puszczać (XP 2.0 HDI)

jednak wydaje mi się, że teraz cieknie z tego siłownika, który jest równolegle położony do maglownicy (u mnie jest we foli i widać w niej płyn

proszę napiszcie mi jak mam sprawdzić, czy z niego cieknie (może z innego elementu maglownicy), czy jest jakiś zestaw naprawczy (dajcie link lub inne namiary), czy można wymienić sam ten siłownik (namiary na niego, czy pasuje od angola), czy może zalać uszczelniaczem?

rano widać malutką plamkę pod samochodem, mechanik sprawdzał inne podzespoły i stwierdził, że prawdopodobnie cieknie z tego siłownika

z góry dziękuję za każdą poradę

Offline Przemysław Rękas

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 107
  • Skąd: Tarnobrzeg
  • Posiadany samochód: Citroen C3, 2004, 1.4 73 KM 8V benzyna
  • Miejscowość: Tarnobrzeg
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 18, 2012, 21:10:18 »
czy nikt mi nic nie doradzi

kupić nową lub regenerować - sprawa oczywista, liczę na porady

Offline Arkadiusz Zalewski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 224
  • Skąd: Płock
  • Posiadany samochód: Była/Był Xsara Picasso 1.8 16v 2001r. , C3 I 1.4 HDi 68KM 2002r., Obecnie Citroen C3 II 1.6 HDi 2010r. i Renault Grand Espace 2009 dCi
  • Zainteresowania: Sport,motoryzacja,informatyka.
  • Miejscowość: Ciachcin Nowy k/Płocka
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 23, 2012, 07:24:22 »
W Łodzi regeneracja maglownicy kosztuje z montażem i demontażem coś ok.650 zł.
Gwarancja na 12 miesięcy.
Dzwonisz umawiasz się na rano naprzykład i po południu odbierasz samochód.W tym czasie zwiedzisz Łódź.Ja nie robiłem ale czytałem o tym.W google wpisać maglownice Łodź.
wiceprezes w Klub Renault Espace

Offline Mieczysław Świderski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 57
  • Skąd: Żagań
  • Posiadany samochód: Xara picasso 2000 1.6 Benz
  • Miejscowość: Żagań
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 29, 2012, 15:29:06 »
Niestety też doświadczyłem tego problemu. Na początku zobaczyłem zalaną maglownicę, ale przy dolaniu płynu zobaczyłem że olej lał się z czujnika ciśnienia. Załączam foto uszkodzonego czujnika. W sklepie powiedziano mi że nie robią zamienników i oryginał 150zł.  Na szczęście w sąsiedniej miejscowości jest duży szrot i stało z 15 sztuk takich picasso i dostałem go za 20zł:). Pompa powyła z 5 min potem się odpowietrzyła i jest ok.

Offline Robert Siedlecki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 41
  • Skąd: Koniecpol
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1.6 8V
  • Miejscowość: Koniecpol
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 05, 2012, 20:30:32 »
witam
właśnie wróciłem od mechanika ,u mnie także wyciek z ww. czujnika, mechanik na razie zrobił obejście dorobił śrubę... czy mogę tak jeżdzić /mechanik także proponował mi kupno na szrocie/

Offline Tomasz Grupa

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 8
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 13, 2012, 14:04:44 »
Ale czy czujnik jest aż tak drogi? U mnie była podobna sytuacja i koszt z wymianą 120pln.

Offline Krzysztof Sanok

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 48
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picasso 1,8 16v, 2002r, Exclusive, LPG KME Nevo, Hana
  • Zainteresowania: akwarystyka, motoryzacja, fotografia
  • Miejscowość: Łódź
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2013, 12:01:45 »
Witam wszystkich. Podepnę się pod ten temat aby nie zakładać nowego. Jednak nie do końca o wyciek mi chodzi. Jestem posiadaczem Xsary dość krótko i podczas mojej pierwszej wizyty pod autem, rzuciła mi się w oczy taka plastikowa folia, którą owinięta jest magiel. Jest ona przybrudzona i delikatnie zapocona ale równomiernie cała nie w jakimś konkretnym miejscu. Po wymianie płynu wspomagania, po zakupie auta, nie zauważyłem żadnego ubytku. Zrobiłem na razie jakieś 3000 km. Moje pytanie to czy ta płachta to norma? i czy ona zazwyczaj jest taka lekko "spocona" czy nie. Dodam że nie zbiera się nigdzie kropla ani nic. Auto jak postoi nawet teraz na śniegu to pod spodem jest suchutko.
Z góry dzięki za sugestie i odpowiedzi.
Wszystko co najlepsze jest w ludziach.

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 23, 2013, 21:37:19 »
U mnie ze wspomaganiem jest tak latem ok nie buczy z powodu małej ilości oleju w układzie  jednak jak zrobi się zimno co kilkanaście dni muszę dolać ok 100ml, a wycieku nie mogę zlokalizować

Offline Paweł Szewczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 130
  • Skąd: Niepołomice
  • Posiadany samochód: C2 1,4 VTR 2007 r.
  • Miejscowość: Niepołomice
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 24, 2013, 15:21:56 »
Tak jak piszecie, często padaja te czujniki za silnikiem. Ja dwa razy wymieniałem w krótkim odstępie czasu, ale teraz już od prawie roku jest ok.
Paweł  ;-)

C2 1,4 VTR 2007 r.
Peugeot 3008 1.6 hdi active 2012 r.

wcześniej
Xsara Picasso 1.6 16V Impress Pack 2008 r.
Xsara II 1,6 16V Break 2002 r.
Saxo 1,1i X 1997 r.

Offline Łukasz Swatkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 97
  • Skąd: Chorzów
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 2004 1.6 benzyna 70KW
  • Miejscowość: Chorzów
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 24, 2013, 20:18:49 »
Siemka, ja u siebie również zauważyłem, że ta folia na maglownicy umaźgana jest w oleju. Zauważyłem to w zeszłym roku w maju i od tamtej pory raz w miesiącu sprawdzam stan oleju i nie ubywa, więc wydaje mi się, że tak musi być :)
SWATU

Offline arkawroc

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 817
  • Skąd: wroclaw
  • Posiadany samochód: C5 1.6hdi 2006 r. ,renault grand scenic 1.6 Dci/130km 2011r.
  • Miejscowość: wroclaw
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 25, 2013, 18:02:25 »
A co myslicie o uszczelniaczu układu wspomagania? czy ktos to uzywał i jakie sa efekty?

Offline Stefan Ostrowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 71
  • Skąd: Choroszcz
  • Posiadany samochód: xara picasso 1.8, C3 1.4 HDI, C4 GP 2.0HDI
  • Miejscowość: Choroszcz
Re: Wyciek ze wspomagania.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2013, 08:56:00 »
Niestety u mnie też cieknie z tego czujnika. Szukałem w necie i na alle... znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/czujnik-cisnienia-wspomagania-oryginal-peugeot-i3016072878.html
Piszą, że pasuje do xsary picasso, ale tu nazywane jest to czujnikiem a w katalogu - sprawdzając po winie mam nazwę wyłącznik... ale to szczegół.
Chodzi mi o to, że numery się nie zgadzają: w katalogu mam: 401508, RE 9677809680
natomiast na aukcji piszą - 9677899580, 401509
Jak myślicie - to jest ot samo? Niby u mnie również 2 przewody, niebieska wtyczka ale jeszcze pozostaje gwint i ciśnienie.