Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XSARA "gubi" turbinę  (Przeczytany 1375 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr Kloniecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Żnin
  • Posiadany samochód: XP 2.0 HDI
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Żnin
XSARA "gubi" turbinę
« dnia: Grudzień 12, 2010, 00:11:39 »
Witam!
Mam pytanie, czy ktoś już miał podobne doświadczenie. Moja XP 2.0 HDi 2001 trochę zimą oszalała. Gdy auto jest zimne i nie zdąży się rozgrzać, a zatrzymuję się i wyłączam silnik ten nie przestaje momentalnie pracować ,tylko jeszcze kilka sekund pracuje. Wtedy auto "gubi" turbinę i zapala się kontrolka błędu. Po kilku odpaleniach turbina wraca, a kontrolka po rozgrzaniu gaśnie. Latem zaś zdarzyło się, że auto przy 140-150 na godzinę też gubiło doładowanie. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika wszystko wracało do normy. Komp podłączony do auta pokazuje stałe 2 błędy: problem z immobilajzerem i problem z ciśnieniem paliwa. Auto pali, jeździ normalnie i nie mam z nim innych problemów. Denerwuje mnie to zachowanie i chciałbym wiedzieć co stoi za takim powtarzającym się (nie zawsze - raz na jakiś czas)  błędem. Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam. U.Piorek

Offline Sławomir Koliński

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 567
  • Skąd: Słubice
  • Miejscowość: Słubice
Re: XSARA "gubi" turbinę
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2010, 11:14:02 »
Typowy objaw przytkanego zaworu wysokiego ciśnienia. Zresztą jak sam zauważyłeś, komputer zgłosił taki błąd. Powinno pomóc wykręcenie i przedmuchanie zaworu. Zawór znajduje się na pompie wysokiego ciśnienia (przykręcony dwoma śrubami torx). Przy okazji zajrzyj do filtra paliwa, bo bardzo prawdopodobne, że to stamtąd poszedł syf do pompy.
colins

Offline Piotr Kloniecki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Żnin
  • Posiadany samochód: XP 2.0 HDI
  • Zainteresowania: CapsLock
  • Miejscowość: Żnin
Re: XSARA "gubi" turbinę
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 13, 2010, 08:56:04 »
Od tego zacznę. Dzięki za info. Pozdrawiam.