Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT  (Przeczytany 7194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Artur Zamozny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 902
  • Skąd: Herne DE
  • Posiadany samochód: XM 3.0V6-BX-C5mk1-C5mk1fl-C5x7-C6
  • Zainteresowania: TAK są
  • Miejscowość: Siewierz
Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« dnia: Grudzień 30, 2010, 20:18:12 »
Przeglądałem sobie dane XM-a a dokładniej parametry silników za stronki klubowej.I doszedłem do wniosku że jest niewielka różnica pomiędzy parametrami silników V6 12v i TurboCT.Co prawda Turbo jest słabszy o 20 koników (167KM 5600RPM a 147KM 5300RPM)i ma mniej cylindrów.Ale za to jest ciekawy moment obrotowy 235Nm 2500-3500RPM.Przyspieszenie też nie wiele odbiega.
 Jako że jestem posiadaczem X-mena MK2 z silnikiem V612v chciałem wywołać dyskusje porównawczą jak jest w rzeczywistości .
Spalanie w moim przypadku LPG przy delikatnej jeździe 12l/100km do 17l/100km przy nieco wiekszym deptaniu.Instalacja 2 generacji
1- A na jakie rzeczywiste spalanie można liczyć w TurboCT ?
2-Jaka żywotność tego silnika?
3-Jak sprawuje się w dłuższych szybszych trasach? Moje V6 lubi takie eskapady
3-Ile macie kilometrów nabite? Ja około 400 tys km.Oleju jeszcze nie bierze ale słychać na zimnym zawory

A może czyta ktoś kto miał okazje jeździć samochodami z tymi silnikami ?

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 30, 2010, 23:19:48 »
Ja jeżdże 2.0 TCT.

1 W trasie 9 litrów w mieście 13-15.
2. Mam 160 tyś km na liczniku i jedyne co mi przeszkadza to to że ciepły potrafi mieć falujące obroty. No jest jeszcze coś. Na biegu jałowym mam nierówna pracę. Coś jakby czkawka co pare sekund. Doprowadza mnie do szału. Oleju ani kropli nie bierze - a myślałem że będzie jak kupowałem.  
3 Przyspieszenie zacne. Ja uważam że nawet lepsze niż 3.0 którym jechałem niestety tylko raz w życiu.
4. W trasie normalnie...po prostu się jedzie. Jak każde auto.      

Mnie osobiście podoba się bardziej TCT bo dźwięk silnika v6 i nie odpowiada. Wolę zdecydowanie gładszą pracę "dwójki"

Offline Mateusz Kaczorek

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 406
  • Skąd: Głogów
  • Posiadany samochód: XM 2.9V6 24v manual 2000r Exclusive 228KM, LPG , Orga:8578 ; CX Leader 2.5D 88r. ORGA 4369
  • Zainteresowania: hydro , muzyka
  • Miejscowość: Głogów
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2010, 00:35:46 »
Witam. Jeździłem 2.0 TCT ponad rok czasu i muszę przyznać że silnik przyzwoity.
1. Spalanie- autostrada miałem od 10l LPG przy 120km/h - 13,2l przy 160km/h ... Średnio spalał 10,5-11,5l LPG w mieszanym.
2. Silnik miałem dość wyeksploatowany bo ciągał auta zza granicy ale nie kopcił i moc też była.
3. 400km z prędklością 150-180km/h bez problemu.
4. Zrobione miałem niewiele ponad 300tyś (120tyś lpg). Oleju dolewałem ok 1,5l na 10tyś km (na wysokich obrotach lubiał wziąć i do tego lpg i zapocona miska olejowa)

Z tym przyspieszeniem Eryku bym się zastanawiał bo w turbo masz moment dmuchnięcia i on może trochę mylić co do ogółu przyspieszenia,a w V6 masz to bardziej "wygładzone" chociaż też zależy to od stanu silnika.

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2010, 00:52:48 »
Cytuj

Eryk Kozłowski napisał:
Ja jeżdże 2.0 TCT.

1 W trasie 9 litrów w mieście 13-15.
2. Mam 160 tyś km na liczniku i jedyne co mi przeszkadza to to że ciepły potrafi mieć falujące obroty. No jest jeszcze coś. Na biegu jałowym mam nierówna pracę. Coś jakby czkawka co pare sekund. Doprowadza mnie do szału. Oleju ani kropli nie bierze - a myślałem że będzie jak kupowałem.  
3 Przyspieszenie zacne. Ja uważam że nawet lepsze niż 3.0 którym jechałem niestety tylko raz w życiu.
4. W trasie normalnie...po prostu się jedzie. Jak każde auto.      

Mnie osobiście podoba się bardziej TCT bo dźwięk silnika v6 i nie odpowiada. Wolę zdecydowanie gładszą pracę "dwójki"


Zapraszamy na nasze lokalne spotkania. Będziesz miał możliwość przyjrzenia z bliska wszystkim wersją V6 (167, 194 i 200KM).

O ile ta najsłabsza może mieć osiągi zbliżone do TCT, o tyle te mocniejsze powinny być już zdecydowanie mocniejsze. 50 koni więcej, nie może pozostać niezauważone ;)
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'

Offline Artur Zamozny

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 902
  • Skąd: Herne DE
  • Posiadany samochód: XM 3.0V6-BX-C5mk1-C5mk1fl-C5x7-C6
  • Zainteresowania: TAK są
  • Miejscowość: Siewierz
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 31, 2010, 18:12:07 »
Mnie chodziło tylko i wyłącznie o porównanie V6 12v z 2.0TCT.Natomiast V6 24v to już inna bajka,dużo większa  moc i większy moment obrotowy.Nie ma co porównywać
 Z wypowiedzi kolegów wnioskuje że moje V6 12v to kloc wielki,nieekonomiczny a poza dźwiękiem V6 nie wiele więcej przyjemności

Offline Robert Mulewicz

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 800
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Nissan Terrano 3.0, C4 1,6HDI coupe Były:MG TF 1.8 16v ,XM V6 Zender,Saxo VTS, Renault Laguna GT 2.0 16v. CX25TRD Turbo II 1987 oraz wiele innych citroenów
  • Zainteresowania: szerokie
  • Miejscowość: Kraków
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 01, 2011, 21:51:58 »
Ja jednak wolę V6.Nie ma turbodziury ,ciągnie od dołu i równiej pracuje.Zeby jechał to wystarczy muśnięcie gazu.I nie wiem jak można powiedzieć że 4 cylindry pracują równiej od 6.Spalanie większe jak w TCT ale tylko niewiele.Z mechanicznego punktu widzenia też lepsze jest V6.Pomijając rozrząd to w turbo jest kupa podciśnień,wężyków i plątanina kabli.Nie ma też co ukrywać że auta mające tyle lat z dużą dozą prawdopodobieństwa mają zużytą turbinę.Można oczywiście trafić dobry egzemplarz,jednak na to nie ma co liczyć.Prostota i niezawodność V6 bardziej do mnie przemawia.Acha-instalka gazu też prostża
2,5 td-najgorszy parch wśród XM-ów

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:04:43 »
Ależ można tak powiedzieć Robercie. Nie ma w tym nic niedorzecznego. Miałem okazję obejrzeć kilkanaście Xm-ów przed zakupem obecnego i przysłuchiwać się ich silnikom. V6 12 a także V6 24 jak dla mnie zbytnio "bije", a dwójka działa gładko jak odkurzacz. Pomijając to co dotyczy mojego egzemplarza. Przy okazji dziękuję za zaproszenie...już od dawna mam zamiar pojawić się na jednym z nich. Podtrzymuję to co powiedziałem, że V6 12V przegrywa z 2.0 TCT w kwestii przyśpieszeń i nie odczuwam żadnych turbo dziur.  Nie wiem czy panowie pamiętacie skąd wzięła się nazwa Turbo CT. Ja pamiętam. Mogę się co najwyżej zgodzić że V6 12V w dobrym stanie jest tak samo szybki.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:45:05 »
Cytuj

Eryk Kozłowski napisał:
Podtrzymuję to co powiedziałem, że V6 12V przegrywa z 2.0 TCT w kwestii przyśpieszeń...  Nie wiem czy panowie pamiętacie skąd wzięła się nazwa Turbo CT. Ja pamiętam.


Cytuj

Robert Mulewicz napisał:   
Ja jednak wolę V6.Nie ma turbodziury ,ciągnie od dołu i równiej pracuje.Zeby jechał to wystarczy muśnięcie gazu.I nie wiem jak można powiedzieć że 4 cylindry pracują równiej od 6.Spalanie większe jak w TCT ale tylko niewiele.Z mechanicznego punktu widzenia też lepsze jest V6.Pomijając rozrząd to w turbo jest kupa podciśnień,wężyków i plątanina kabli.Nie ma też co ukrywać że auta mające tyle lat z dużą dozą prawdopodobieństwa mają zużytą turbinę.Można oczywiście trafić dobry egzemplarz,jednak na to nie ma co liczyć.Prostota i niezawodność V6 bardziej do mnie przemawia.Acha-instalka gazu też prostża


witam,
zdecydowanie zgadzam sie z Robertem. dodatkowo moc pojemnosciowa z jednego litra dla V6 to 55.6 KM/l a dla 2.0 TCT 73.5 KM/l a wiec mniej wysilona jednostka a co za tym idzie wieksza trwalosc. TCT to cos z w rodzaju staly wysoki moment obrotowy- ja tez pamietam. a dla amatarow mowienia, ze cos ma wieksze przyspieszenie(lub cokolwiek do porownania z rzeczy wymiernych) bez poparcia w analizie polecam watek http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=57124&forum=6&post_id=575220#forumpost575220 i post #53 no bo niby na jakiej podstawie mozna cos stwierdzic i wyciagnac wnioski bez obiektywnej oceny? dla mnie to jak dyskusja ze slepym o kolorach.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 01, 2011, 22:51:57 »
aha- jeszcze jedno. kiedys czytalem ksiazke nt. silnikow spalinowych- ew. moge poszukac i tam jest konkretnie napisane, ze im wiekszka ilosc cylindrow tym lepsza "kultura" pracy silnika.

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 02, 2011, 00:21:42 »
Wow to do wypowiadania własnych opinii potrzebna jest na tym forum konkretna książka na ich poparcie? Sorry...chyba nie przeczytałem reguł działu. Na tym polega różnica między nami że ja nie kieruję się tym co ktoś gdzieś napisał tylko swoimi odczuciami. I takie właśnie one są. Ponadto nigdzie nie napisałem też że 2.0 CT jest trwalszy. Przypominam że napisałem że wg. mnie V6 12V ma co najwyżej takie samo przyśpieszenie jak 2.0 CT oraz że V6 za bardzo jak dla mnie "dudni". Chodzi mi dokładnie o to: http://www.youtube.com/watch?v=6SJ0ysz1S24
Reszta to tylko błędna interpretacja moich słów. Brzmi to tak jakbym kategorycznie stwierdził że 2.0 CT to lepszy silnik od V6. Takiego stwierdzenia nie było.

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 02, 2011, 00:25:53 »
I chyba nawet w sprawie przyśpieszenia miałem racje. Kto by pomyślał.
http://www.autocentrum.pl/dane-techniczne/citroen/xm/ii.html

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 02, 2011, 00:41:59 »
Cytuj

Eryk Kozłowski napisał:
(...) oraz że V6 za bardzo jak dla mnie "dudni". Chodzi mi dokładnie o to: http://www.youtube.com/watch?v=6SJ0ysz1S24


TCT nie dudni zapewne dlatego, że turbina po części tłumi wylot spalin.

A co do przyspieszeń, to nie polecam opierać się na danych z portali typu autocentrum. Treści tam zawarte często nie mają za wiele wspólnego z rzeczywistością. Radzę zajrzeć tutaj:
http://www.klub.citroen.triger.com.pl/modules/articles/article.php?id=243
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 02, 2011, 01:30:36 »
A tutaj można:

http://www.citroenet.org.uk/passenger-cars/psa/xm/xm-08.html

P.S.

Miałem kiedyś wolnossące 2.0. Też był milszy dla ucha.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 02, 2011, 03:51:16 »
Cytuj
Eryk Kozłowski napisał post #13
A tutaj można:
http://www.citroenet.o ... xm-08.html

to co napisal Jedrzej a przypomne:
Cytuj
Treści tam zawarte często nie mają za wiele wspólnego z rzeczywistością
. moc 167(tak mam w dowodzie) a nie 170, spalanie w miescie do 17(automat) a nie 19.3, opony 205/65/r15(automat) a nie 205/60/r15. trzeba dobrze znac temat by cos cytowac celem potwierdzenia swoich racji. generalnie blad na bledzie. wiec nadal wiarygodne wartosci przyspieszenia? smiem watpic.



Cytuj

Eryk Kozłowski napisał post #10:
1- Wow to do wypowiadania własnych opinii potrzebna jest na tym forum konkretna książka na ich poparcie?
1.1- Sorry...chyba nie przeczytałem reguł działu.
2- Na tym polega różnica między nami że ja nie kieruję się tym co ktoś gdzieś napisał tylko swoimi odczuciami. I takie właśnie one są.
3- Ponadto nigdzie nie napisałem też że 2.0 CT jest trwalszy.
4- Przypominam że napisałem że wg. mnie V6 12V ma co najwyżej takie samo przyśpieszenie jak 2.0 CT...
5- Brzmi to tak jakbym kategorycznie stwierdził że 2.0 CT to lepszy silnik od V6.


ad1- wow, wole popierac swoja wiedze specjalistycznymi ksiazkami niz wiedza wujka googla. inni moga inaczej.
ad1.1- wow, chyba nie tylko.
ad2- wow, moje odczucia sa inne. i co wtedy? zaden argument. fakty tylko sie licza.
ad3- a czy ktos napisal, ze Ty napisales?
ad4- a post #2 i #7 napisal bronkowski, no chyba, ze nie(ponizej cytaty ze zgola innymi stwierdzeniami) bo stwierdzenia co
Cytuj
najwyzej takie samo
Cytuj
nawet lepsze
i
Cytuj
przegrywa
dla mnie maja troche inna wartosc logiczna. byc moze tylko dla mnie
ad5- patrz ad3

Cytuj
Eryk Kozłowski napisał post #2
Ja jeżdże 2.0 TCT.
3 Przyspieszenie zacne. Ja uważam że nawet lepsze niż 3.0 którym jechałem niestety tylko raz w życiu.

Cytuj

Eryk Kozłowski napisał post #7
Podtrzymuję to co powiedziałem, że V6 12V przegrywa z 2.0 TCT w kwestii przyśpieszeń i nie odczuwam żadnych turbo dziur.
1- Mogę się co najwyżej zgodzić że V6 12V w dobrym stanie jest tak samo szybki.

ad1- a to co? cztery kola i silnik. pewnie maluch w dobrym stanie tez jest tak samo szybki jak padniety 2.0tct. buhahaha. porownujmy cos co mozna porownac.

Offline Tomasz Nowak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 134
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: XM 2.9 V6 '98r
  • Miejscowość: Częstochowa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 02, 2011, 13:55:47 »
I po co te uszczypki? Mam wrażenie, że nie umiesz z ludźmi normalnie dyskutować, a już na pewno jak mają inne zdanie od Ciebie, i to zdanie wyrobione po śledzeniu wielu tematów...
Były: XM 2.1 TD 12V 93r
        Saxo 1.5 '97

Jest: XM 2.9 V6 + LPG Automat '98
        C4 1.6 16V + LPG '10

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 02, 2011, 14:58:19 »
Cytuj

Tomasz Nowak napisał:
I po co te uszczypki? Mam wrażenie, że nie umiesz z ludźmi normalnie dyskutować, a już na pewno jak mają inne zdanie od Ciebie, i to zdanie wyrobione po śledzeniu wielu tematów...


nie wiem o czym mam dyskutowac skoro ktos cos pisze a do konca nie wie co i nawet nie pamieta co napisal.
co do innego zdania- masz racje- o gustach sie nie dyskutuje ale o faktach jak najbardziej.
w takim razie oczekuje jedynie konstruktywnej dyskusji a nie to co powyzsze.
p.s.- niestety a moze na szczescie tez mam wyrobione zdanie co do merytorycznsci i jakosci niektorych wpisow.
p.s.1- w takim razie prosze o pokazanie braku kompetencji badz bledu w powyzszym watku w moich postach bo czlowiek uczy sie na bledach i do konca zycia i wiedzy nie wyssal z mleka matki.

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:28:22 »
Wow tyle złośliwości w jednym poście? No rzeczywiście...ktoś tutaj ma chyba zszargane nerwy. Macieju chyba zapomniałeś, że jesteśmy po twojej stronie. Nie sądzę aby ktokolwiek szukał  niekompetencji w twoich postach bo...nie o to chodzi. Ja nie dokonuję zamachu na twoją opinię więc nie musisz jej bronić za wszelką cenę. Myślisz że dlaczego napisałem, że jechałem 3.0 tylko raz w życiu? Bo chciałem dać czytającym sygnał, że mogę się mylić bo mam małe porównanie. Chyba napinałeś muskuły bez potrzeby bo nadal uważam, że 2.0 CT ma lepsze przyśpieszenie (maks. moment jest osiągany wcześniej) lub jak napisałem w kolejnym poście 3.0 12V ma najwyżej takie samo. Dlaczego? Bo nie da się złośliwością zmienić czyjejś opinii. Jak widzisz moje stwierdzenia są poprzedzone słowami: "Ja uważam, sądzę że...itp." Przed napisaniem posta nie zamierzam czytać książek i wertować katalogów tylko napiszę to co czuję bo od tego jest forum żeby każdy mógł powiedzieć swoje zdanie i opisać swoje odczucia tak jak ja to zrobiłem. Teraz już rozumiesz co my tu robimy?

Offline Jędrzej Patelski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 727
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: 2oo
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 02, 2011, 17:54:34 »
Panowie bez obrazy, ale jeżeli chcecie pisać o swoich uczuciach to polecam fora typu netkobiety.pl itp. Jesteśmy na forum technicznym, więc skupmy się na faktach!
Proponuje zorganizować pomiar przyspieszenia. W zasadzie można do tego wykorzystać taki oto program: http://www.tempes.com/ Wprawdzie pomiar nie bedzie zbytnio dokładny, ale myślę, że na nasze potrzeby wystarczający.
http://tinyurl.com/xmpower
Ojciec: XM V6 12V [ZPJ] 96'
Brat: XM Break V6 24V [ES9J4] 97'
Był: XM V6 24V [ZPJ4] 96', XM 2.0 8V 93'

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:38:41 »
Ups...a ja myślałem że panu Arturowi chodzi o nasze odczucia i obserwacje bo dane z tabel to jak napisał w pierwszym poście sam sobie już przeanalizował. Ja nie czuje w ogóle takiej potrzeby. W zasadzie Artur nawet o przyśpieszenie nie pytał.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 02, 2011, 18:45:01 »
tak. u nas tez padal snieg. ludzie jezdzili na sankach a jedna pani to sie nawet wywrocila. swieta, swieta i po swietach, nowy rok minal, koledy brzecza w uszach i tez odliczamy dni do wiosny. prezenty jakies nietrafione. kolega dostal warzywa pod choinke a jego zona owoce. ich dzieci nie dotrwaly do 24 w nowy rok. podobaly mi sie fajerwerki ale te w londynie. wujek przyslal mi sms'a z zyczeniami ale inny nie. nie lubie smerfow ale gargamela i klakiera tak. wczoraj ogladalem lectera ale nie zrozumialem filmu dlatego jutro czekam na klan- ciekawe co tam u nich? lubie mandarynki ale te slodkie, kwasne fuj, no i jeszcze przejrzale banany. ogladalem kiedys na tvn wybacz mi ale juz nie emituja. musze konczyc bo mi PKS do miasta ucieknie.
caluje.
Wasze RozoweSerduszkoBarbie.

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 02, 2011, 19:02:41 »
Wygląda na to że Panu Janowskiemu skończyły się już książki.
No widzi Pan , Panie Arturze. Tak oto chyba skończyła się dyskusja o  różnicach i podobieństwach między tymi silnikami.  Najpierw ktoś zapytał,  potem ktoś powiedział co o on sądzi a na koniec wszystko wyszydzono w szczególny dla siebie sposób. Oceny niech każdy dokona sam.

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 02, 2011, 19:15:00 »
odnosze wrazenie, ze Pan Kozlowski to chyba duzo w zyciu ksiazek nie przeczytal a jesli to chyba bez zrozumienia ale to nic dziwnego poniewaz traci szybko pamiec bo nie ogarnia co napisal. w jaki sposob odczules, ze skonczyly mi sie ksiazki?- wrozka, wszechwiedzma czy poczules w moczu?
Twoje RozoweSerduszkoBarbi caluje.
p.s. koncze ta dyskusje by nie obrazac Twojego nad wyraz rozwinietego zycia uczuciowego. cmok.

Offline Eryk Kozłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 120
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Citroen XM 2.0 TCT '98 Był: XM 2.0 8V '90
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 02, 2011, 21:04:27 »
W takich przypadkach pytanie brzmi zawsze "Gdzie popełniliśmy błąd?"

Offline Maciek Janowski

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 940
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: Xm Exclusive 3.0 12v,97'.CX Prestige 2400IE,82'.CX 25 GTi TURBO,84'.C4 VTS 2.0 16v,05'.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 02, 2011, 21:33:20 »
ja popelnilem blad w momencie pocalowania RozowegoSerduszkaBarbi. moje poprzednie zycie, wartosci i ocena rzeczywistosci prysnely jak delikatna, aksamitna, sfilcowana rozowa banka mydlana.
Twoje RozoweSerduszkoBarbi.

Offline Daniel Wolny

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 4 479
  • Skąd: Bytom
  • Posiadany samochód: C5 mk1 2003 2.0 16v BVM6
  • Miejscowość: Bytom
Re: Opinie porównawcze V612v kontra TurboCT
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 02, 2011, 23:13:09 »
Osobiste wycieczki to proszę prowadzić za pośrednictwem prywatnych wiadomości - tak, żebyśmy nie musieli czytać Waszych wypocin.

Tutaj dyskutujemy o samochodach, a nie o tym czy padał śnieg i kto przeczytał więcej porno gazetek.