Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie  (Przeczytany 4114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Adrian Danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Warszawa-Serock
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Warszawa-Serock
Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« dnia: Styczeń 03, 2011, 00:36:22 »
Witam wszystkich , jestem tu nowy jak i moje doswiadczenia z Picasso tez nie sa za bogate poniewaz mam go 2 miesiące . Szukałem po wszystkich tematach jak i archiwów i niegdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z tym autem, a mianowicie : Do tej pory jezdiłem bez awaryjnie ( nie liczac wymiany trzech poduszek silnika hehe) po wczorajszy dzien . Auto nagle podczas jazdy straciło moc , zalwewa go , strzela z wydechy i ledwo co jedzie ( nie ma znaczenia czy jade na benzynie czy gazie ) świece wszystkie czarne , aparat podaje iskre , co dziwne zaczelo dziwnie syczeć pod maska ( jakby lewe powietrze gdzies brał , albo spadło podcicnienie gdzieś ) bezpieczniki całe , pompka podaje paliwo . Autko z 2000r silnik 1.8 benz+ lpg . Wydaje sie jak by palił tylko na 1 lub 2 cylindrach . Moje pytanie co mu dolega ? pod komputer jeszcze nie podłanczałem bo nie mam gdzie a nie chce zakładac najgorszego . Pozdrawiam i prosze o jakies porady .

Offline Leszek Lampart

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 662
  • Skąd: Rudna Mała
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara Picaso SX 1,6 16V 12.2005
  • Zainteresowania: sport, motoryzacja
  • Miejscowość: Rudna Mała
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2011, 07:51:12 »
Cytuj

Adrian Danielski napisał:
Witam wszystkich , jestem tu nowy jak i moje doswiadczenia z Picasso tez nie sa za bogate poniewaz mam go 2 miesiące . Szukałem po wszystkich tematach jak i archiwów i niegdzie nie znalazłem odpowiedzi na mój problem z tym autem, a mianowicie : Do tej pory jezdiłem bez awaryjnie ( nie liczac wymiany trzech poduszek silnika hehe) po wczorajszy dzien . Auto nagle podczas jazdy straciło moc , zalwewa go , strzela z wydechy i ledwo co jedzie ( nie ma znaczenia czy jade na benzynie czy gazie ) świece wszystkie czarne , aparat podaje iskre , co dziwne zaczelo dziwnie syczeć pod maska ( jakby lewe powietrze gdzies brał , albo spadło podcicnienie gdzieś ) bezpieczniki całe , pompka podaje paliwo . Autko z 2000r silnik 1.8 benz+ lpg . Wydaje sie jak by palił tylko na 1 lub 2 cylindrach . Moje pytanie co mu dolega ? pod komputer jeszcze nie podłanczałem bo nie mam gdzie a nie chce zakładac najgorszego . Pozdrawiam i prosze o jakies porady .

Po opisanych objawach - to wina cewki WN.
Poszukaj i poczytaj było dużo wątków na ten temat.
Pozdrawiam! :-)  ;-)

  • Gość
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:20:31 »
Potwierdzam na 100% cewka WN . Wymiana na nową rozwiąze problem  , no i przy okazji wymień świece oczywiscie

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2011, 09:22:59 »
problemom z cewka towarzyszy czesto blad komputera wyswietlany na desce rozdzielczej (antipolution fault)

mysle, ze jesli ktos nie mial dokladnie takich samych objawow jak autora - to podawanie przyczyny jest czystym 'wrozeniem z fusów'

pozostaje w pierwszej kolejnosci jednak podpiac pod komputer w celu identyfikacji problemu (z duzym prawdopodobienstwem)
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

Offline Adrian Danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Warszawa-Serock
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Warszawa-Serock
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2011, 12:30:49 »
Gdzie znajduje się cewka w tym samochodzie ? ale z drugiej strony jak by cewka padła to by nie podawał iskry na świecę ? i nie pokazuje żadnego błędu

Offline Adam Lokiec

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 522
  • Skąd: Tarnowskie Góry
  • Posiadany samochód: C-CROSSER Excl. 2.4l 16v MIVEC 170KM
  • Zainteresowania: foto, pies, auto, skituring, windsurfing i wiele innych
  • Miejscowość: Tarnowskie Góry
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2011, 15:36:36 »
w Picasso cewka umieszczona jest bezp. nad swiecami - jak odkrecales swiece, to zdejmowales moduł z cewką.

zobacz np. tu:
http://xallegro.pl/citroen-xsara-picasso-cewka-zaplonowa-1-8-16v-i1328454847.html
pozdr
Adam Lokiec
C-CROSSER Excl.2.4l 16v MIVEC 170KM - francuski samuraj ;)
C1 II 1.0 Shine blacktop
był:
Xsara Picasso 1.6i 16v - jajco w tonacji Gris Fer, 
C4 Berline 1.6i 16v - czarnula od czarnej roboty, 
Xsara II Break 1.6i 16v - zielona butelka
AX 1.5D

  • Gość
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2011, 12:56:49 »
Adamie żadne wrózenie z fusów , ja przerabialem juz 3 razy( tylko dlatego ze dwukrotnie kupowałem używki -- i nie wymienialem siwec )  ta usterkę . Żadnej informacji na desce , tylko nierówna praca , strzelanie z wydechu ( rzucanie silnikiem ) i praktycznie zero mocy . Iskra idzie wtedy na jeden lub na dwa cylindry .
Zaden z kolegów na forum przy okazji usterki cewki nie wspominal o komunikacie " fault engine " wiec takowy nie wsyetpuje w tym przypadku . Zamiast płacic za  podpiecie pod kompa , sugeruje udanie sie do najblizszego sklepu moto i podpiac nową cewkę ( warto umówic sie na zwort w razie błednej diagnozy )

Ale daje 100% diagnoze : TO CEWKA WN :)

Offline Adrian Danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Warszawa-Serock
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Warszawa-Serock
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 05, 2011, 04:13:47 »
Nie wiem czy to prawidłowy sposób na sprawdzenie cewki ale po wyjeciu jej i wsadzaniu swiecy w kazde gniazdo po koleji iskra była , do tego jeszcze jedno pytanie czy normalne jest zbieranie sie mazi w przepustnicy ? w tych silnikach . Zreszta szpeniu z warsztatu podepnie go w sobote pod komuter wiec dowiem sie przyczyny naszczescie koszt min bo 50zl . dziwi mnie tez swist z silnika czy to tez by był objaw wadliwej cewki ?

  • Gość
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 05, 2011, 08:58:14 »
Podejdz do sklepu , wez nową cewke wepnij do auta i zobaczysz ze zagra . Bedziesz mial 50 zł wiecej  w kieszeni na nową cewke . No ale skoro sie upierasz to twoja sprawa .

Offline Adrian Danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Warszawa-Serock
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Warszawa-Serock
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 05, 2011, 13:48:42 »
Panowie jeszcze jedno pytanko odnosnie kompresji czy 15,5-16 na każdym cylindrze to dobrze czy za dużo  ? a pod kompa i tak muszę podjechać skasować air bag ;) .

Offline Adrian Danielski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Warszawa-Serock
  • Posiadany samochód: Xsara Picasso 1.8
  • Miejscowość: Warszawa-Serock
Re: Silnik nie przepala mieszanki paliwa , strzela , gaśnie
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 08, 2011, 17:29:06 »
Jednak koledzy mieliście racje była to cewka zapłonowa ale do tego poszły mi obie sondy lambda . Problem rozwiązany proszę zamknąć temat .
Pozdrawiam.