Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi  (Przeczytany 5176 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Marcin Wiśniewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Posiadany samochód: C 5
[MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« dnia: Styczeń 11, 2011, 19:19:39 »
Mam problem. Cały czas lekko świeci trzecie światło stop, nie działa otwieranie tylnej szyby w bagażniku. Ostatnio przestało działać ogrzewanie szyby. Wiązka sprawdzona, nie jest nigdzie uszkodzona, ani złamana.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 12, 2011, 07:33:11 »
Co do otwierania to otwórz klapę, pościągaj kilka zaślepek trzymających tapicerkę ( na środku klapy ), wsadź rękę dośrodka i poszukaj palcami "popychacza" na który jest założona gumowa harmonijka. Popchnij go do góry i szyba powinna Ci odskoczyć. TAK PRZYNAJMNIEJ JEST W MKI Zdejmij obudowę wycieraczek i tam sprawdź gdzie Ci prąd NIE PŁYNIE.

Temat szyby był na forum więc lepiej poszukaj szczegółów.

Offline Adam Sokal

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 113
  • Skąd: Mysłowice
  • Posiadany samochód: C5 2.0 HDi Break NO_FAP 2002r
  • Miejscowość: Mysłowice
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 12, 2011, 08:48:05 »
Miałem podobnie z tym światłem STOP. Okazało się że woda dostała się do lampy LED STOP. W lampie od tyłu jest kwadratowy otwór zaślepiony gumową zaślepką przez którą przechodzą przewody przyłączeniowe. Ta zaślepka mi z jakiegoś powodu wypadła z obudowy i tamtędy podczas jazdy strumień wody spływający z dachu był "wtłaczany" w lampę.  PO wymyciu, wysuszaniu i ponownym uszczelnieniu wszystko działa jak trzeba :).  Być może u Ciebie też gdzieś się woda dostaje?

Pozdr.
Adam

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:11:19 »
przyznam że zaintrygował mnie ten temat i napiszę swoje spostrzeżenie , otwieram auto z pilota i zaczyna się minimalnie żarzyć właśnie to 3 światło stop. to normalne ?

Offline Łukasz Faruga

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 843
  • Skąd: Skoczów / Bielsko-Biała
  • Posiadany samochód: c4GP b+g 2008 1,8 16v ***C3 MK1 2003 1,4HDI
  • Miejscowość: Skoczów / Bielsko-Biała
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 15, 2011, 20:10:49 »
Ja mam inny problem - otwieram centralny zamek to otwiera się też szyba w klapie! Zaś jak chcę samodzielnie otworzyć szybę w klapie to za chiny nie mogę... Co z tym fantem zrobić?

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 15, 2011, 23:26:09 »
Mam to samo łukaszu ;) Jeszcze objawa się gdy jest wilgotno albo zimno?
Moje diagnozy poszły na ten element, który jest w uchwycie wycieraczki - w losowych momentach zamyka obwód, co skutkuje otwarciem szyby, bo elektromagnes dostaje prąd..
Naprawa? Wymiana owego przełącznika - albo nowy (ale to chyba z całym ramieniem o ile dobrze pamiętam, jeżeli nie to rok temu nie brzmiało to za tanio), albo kontrakton + kawałek magnesu. gdzieś z 8-9miesięcy temu był o tym wątek - zaczyna się chyba od postu 10, albo ciut wcześniej.. Generalnie poczytaj, na pewno pomoże i sporo rozjaśni (Bogu dzięki za zakładki w przeglądarce!)
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Michał Suchecki

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 749
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: Citroen C5 Break GT by Suchy
  • Miejscowość: Sosnowiec
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2011, 15:38:19 »
Michał - to normalne, jeśli zauważalne jest tylko po zmroku... ja tak mam od nowości C-piatki :)

Offline Marcin Tucharz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 4
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C5 MK II 2005r
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2011, 19:56:21 »
Witam.
Co do problemów z otwieraniem tylnej szyby to może to być włącznik który dostępny jest z podstawką dolną w cenie ok 195zł.
Zanim dojdziecie do podstawy dolnej trzeba  zdjąć pokrywkę w tym celu trzeba cienkim śrubokrętem odblokować zatrzask, a następnie ciągnąc do góry zdemontować pokrywkę. Podstawkę odkręca się kluczem nasadowym 22 po uprzednim zdemontowaniu ramienia wycieraczki, ale uprzedzam, że jeśli dawno nikt nic nie robił z wycieraczką to może się zakończyć koniecznością wymiany ramienia koszt ok 100zł bez pióra wycieraczki. Jak będziesz miał zdemontowane ramię to warto zsunąć z ośki obrotowej ramienia zawleczkę i wysunąć te ośkę w głąb bagażnika aby ją dobrze wyczyścić wraz z otworem. Przed złożeniem dobrze nasmarować.

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:21:37 »
Ja się tu podepnę, bo mam problem właśnie z trzecim światłem stop, mianowicie przestało działać od jakiegoś czasu i nie wiem, co się stało. I teraz jest taki problem, że u mnie nie otwiera się ta tylna szyba, a jak rozumiem, żeby dostać sie do tego światła trzeba ją otwoerzyć, bo chyba inaczej się nie da (chyba że się mylę?). I teraz nawet jak bym chciał kupić nowe światło i jes wstawić, to nie ma jak się do niego dostać?

Offline Dariusz Dusznikiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6 HDI EX 2008r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2011, 21:43:41 »
Cytuj

Michał Suchecki napisał:
Michał - to normalne, jeśli zauważalne jest tylko po zmroku... ja tak mam od nowości C-piatki :)



Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym.Widziałem na mieście C5-ki z normalnie działającym 3. stopem.  Widziałem także jedną z takim stopem żarzącym się. Zwracam na to uwagę od kiedy zauważyłem to zjawisko u siebie, :) . U mnie dodatkowo część LED-ów nie świeciła.Lampę zdemontowałem-okazało się, że woda uszkodziła płytkę z LED-ami i część z nich. Po wymianie 8 sztuk LED stop działa cały,ale lampa dalej żarzy się po otwarciu samochodu przez jakiś czas. Po zamknięciu z żarzącym się światłem, po 1-2 minutach gaśnie.
Były: 126p(1987-1992), Łada Samara 1500s (1992-1997), ZX 1.4i 1995r(1997-2005), Xantia Mk2 1.8i 16v 1999r(2005-2009), C5 MkII 2.0i 16V SX Break 2005r(2009-2012).

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 18, 2011, 00:05:20 »
Łukaszu - zobacz do mojego wcześniejszego postu w tym wątku (post numer 6) - tam dałem link do naprawy owej nieszczęsnej szyby. Dobrze piszesz - do stopu dostaniesz się dopiero po otwarciu szyby (chyba że chcesz się pozbyć całego tylniego spojlera, wtedy możęsz go pociąć, ale żeby nowy założyć i tak musisz szybę otworzyć).
Marcinie - zamiast nowego włącznika można użyć patentu z kontaktronem - jak przyjdzie wiosna sam się za to wezmę, bo szyba już mi na nerwy działa, jak się otwiera za każdym razem..
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Łukasz Wiśniewski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 419
  • Skąd: Świdnik
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 16V LPG kombi 2001r.
  • Miejscowość: Świdnik
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 18, 2011, 21:54:38 »
No właśnie, tylko nie wiem, czy jest sens się za to zabierać, bo nie chcę mieć znowu takich problemów jak koledzy, ze im się cały czas ta szyba otwiera. To może lepiej już tej szyby nie ruszać i jeździć bez tego 3. światła stop?

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 18, 2011, 23:11:31 »
W teorii bez 3ciego stopu jezdzic mozesz.. w praktyce wole jak auto przede mna ma 3ci stop..

Co do samoczynnego otwierania sie szyby - to nie zdarza sie zawsze. A nawet jak masz ten problem a nie potrzebne Ci otwieranie szyby - rozlaczasz jedna kosteczke na szybie (po otwarciu szyby pod plastikiem od wnetrza) i juz szyba Ci sie nei otworzy, bo obwod bedzie zawsze otwarty. Rozlaczenie tej kostki to przy otwartej szybie minuta pracy (z czego 80% zajmie zdjecie tego plastika).
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Piotr Malaca

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: Poznań
  • Posiadany samochód: C5 MkII 1.6 HDI kombi 2004
  • Zainteresowania: Paralotnie motoryzacja militaria
  • Miejscowość: Poznań
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2011, 22:57:09 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
przyznam że zaintrygował mnie ten temat i napiszę swoje spostrzeżenie , otwieram auto z pilota i zaczyna się minimalnie żarzyć właśnie to 3 światło stop. to normalne ?


Nie wiem czy normalne ale ja mam tak samo, widać to po zmroku. Uspokoiło mnie to że kolega w nissanie ma to samo :).

Ap-ropo LEDowe lampki choinkowe na zewnątrz po wyłączeniu potrafią się żarzyć jeszcze pół nocy :)
Malpi

Offline Dariusz Dusznikiewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 89
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 1.6 HDI EX 2008r
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 05, 2011, 22:41:44 »
Wydawało mi się, że temat jest zamknięty, ale zakupiłem ostatnio zamienniki żarówek H6W (przednie pozycje), złożone z 5-ciu diod SMD, zamontowałem, i co zobaczyłem??? Żarzą się i gasną identycznie jak 3-ci STOP !!!
Były: 126p(1987-1992), Łada Samara 1500s (1992-1997), ZX 1.4i 1995r(1997-2005), Xantia Mk2 1.8i 16v 1999r(2005-2009), C5 MkII 2.0i 16V SX Break 2005r(2009-2012).

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2011, 13:25:22 »
to się nazywa prąd szczątkowy po chwili przestaną się żarzyć te ledy
mam tak samo w swoim z przodu w postojówkaich i z tył

Offline pawel sabala

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 182
  • Skąd: warszawa/ZIELONKA
  • Posiadany samochód: C5 1.6 HDI 2005 SX KOMBI
  • Miejscowość: warszawa/ZIELONKA
Re: [MkII] Lampa stop LED i otwierana tylna szyba kombi
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2011, 15:10:53 »
witam


- dokładnie tak właśnie
- u mnie led postojówki i 3-ci stop
- normalna sprawa


pozdro
pawson
___________________________
Pawson  [ Parkujący-Dwa-Razy ]
C5 1.6 HDI 2005 SX KOMBI
___________________________