Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Wymiana wkładki zamka co i jak.  (Przeczytany 1554 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz Jerzewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Było: BX 1,9 GTi ,XM 3V6 Jest C5MKII 1,6 HDi Kombi
  • Miejscowość: Wrocław
Wymiana wkładki zamka co i jak.
« dnia: Luty 09, 2020, 15:12:30 »
Objaw: kluczy kreci się razem z wkładką i nie otwiera drzwi co w przypadku padnięcia sterownika będzie sporym problemem ( już raz tak otwierałem auto drutem za przeciwległą klamkę bo zostawieniu kluczyków w bagażniku :) no ale był prąd i zamki odklikneły się.)
Pomyślałem, iż doraźnie wymienię tylko wkładkę zamka z kluczykiem aby w razie "W" była opcja otwarcia auta i zamknięcie przy wyjęciu aku. (np: https://allegro.pl/oferta/stacyjka-kluczyk-wkladka-korek-citroen-c5-ii-8106941591)

Próbowałem dziś zdemontować wkładkę zamka aby zobaczyć jak wygląda i utknąłem - odkręcone nakrętki x2 i śruba w słupku od tej plastikowej prowadnicy szyby ... i nie wiem co dalej?
Poprowadźcie krok po kroku jak dostać się do zawleczki wkładki?

Offline Dariusz Jerzewski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 6
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Było: BX 1,9 GTi ,XM 3V6 Jest C5MKII 1,6 HDi Kombi
  • Miejscowość: Wrocław
Odp: Wymiana wkładki zamka co i jak.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2020, 19:20:03 »
Siedzę i szukam po internetach, wnioskuje że dałem ciała, bo po odkręceniu śrub 1 i 2 wystarczyło wyjąc cięgno 3 i klamka by wyszła bez problemy na zewnątrz?

Bondik

  • Gość
Odp: Wymiana wkładki zamka co i jak.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 19, 2020, 16:34:57 »
Żeby odkręcić klamkę trzeba zrobić to od strony wewnętrznej drzwi. Co powoduje konieczność ściągnięcia boczku drzwi. Te 2 śruby, które wskazujesz przykręcone są nakrętką do metalowej części pod plastikową klamką. W metalową część wsunięta jest wkładka zablokowana zawleczką (pręcik). Tak najlepiej chyba bo nic nie połamiesz.