Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza  (Przeczytany 113454 razy)

0 użytkowników i 8 Gości przegląda ten wątek.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #175 dnia: Luty 04, 2016, 22:01:46 »
Problem powtarza się z powodu suchości gniazd. Musi być zastosowany specjalistyczny smar,dostępny w Aso( pewnie nie tylko) inne się nie sprawdzają. Obudowy poszukaj telefonicznie , nie wystawiają bo niecodliwe a mają na stanie.
Naucz znajomego z Aso wymieniać klapy bez rozszczelnienia Klimy, nie trudne. Jest gdzieś na forum link do filmu, będziesz miał taniej i bez dylematu wtedy.

Offline Marcin Purcell

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 187
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: C5
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #176 dnia: Luty 05, 2016, 11:44:42 »
http://www.megart.pl/?oks-1155,149

Ten się nadaje, niekoniecznie tej marki. Po prostu adhezyjny smar silikonowy (taki stosowany jest fabrycznie) . Z pewnym zastrzeżeniem - jeśli gniazda klap są wyrobione (mają głębokie rysy, są pęknięte itp) to żaden smar nie pomoże na dłuższą metę. Konieczna jest wymiana pudła nagrzewnicy, lub obcięcie gniazd i zastąpienie ich tulejkami np z ptfe.

Offline Marek Pepłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Skąd: Pułtusk
  • Posiadany samochód: Santa Fe 2.7v6
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #177 dnia: Luty 06, 2016, 07:03:08 »
koleżanki i koledzy mam do Was pytanie, ostatnio jak naprawiałem klapę mieszalnika po stronie pasażera to musiałem zdemontować taki "kanał" jak by do ogrzewania. Po naprawieniu klapki chciałem ten kanał zamontować, ale on tak naprawdę do niczego nie jest podłączony. Co to może być? Do czego może służyć?
pozdrawiam

Offline Jakub Molczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Posiadany samochód: C5 1,8 125km 2007
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #178 dnia: Luty 27, 2016, 23:55:10 »
U mnie już po problemie, wymienione obie klapy, plus zmiana oleju i wszystkie filtry. Za części i robociznę mechanik policzył 850 zł, klapy wymienione poprzez demontaż deski. Klima opróżniona/odgrzybiona i nabita nowym czynnikiem. Ośka z tego co mówi wysmarowana jakimś specyfikiem z ASO, zobaczymy na ile wystarczy.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #179 dnia: Luty 28, 2016, 09:29:00 »
jeśli ten "kanał" jest krótki to jest do chłodzenia schowka.Z fotografią byłoby łatwiej pomóc.

Offline Szymon Świetlicki

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 2
  • Skąd: Legnica
  • Posiadany samochód: Citroen C5
  • Miejscowość: Legnica
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #180 dnia: Luty 28, 2016, 15:40:31 »
Witam mam problem z klapa po stronie kierowcy, nie ma cieplego powietrza :( pomozecie? moze ktos z okolic legnicy kto chcialby pomoc i podjac sie? albo instrukcje jak samemu zrobic?

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #181 dnia: Luty 28, 2016, 15:59:04 »
U mnie już po problemie, wymienione obie klapy, plus zmiana oleju i wszystkie filtry. Za części i robociznę mechanik policzył 850 zł,

850? Za całość? Klapy nowe czy klejone?

Offline Jakub Molczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Posiadany samochód: C5 1,8 125km 2007
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #182 dnia: Luty 28, 2016, 20:45:46 »
Materiały -  klapy nowe wzmacniane, filtry (powietrza, kabinowy, oleju, nie wiem czy paliwa gdyż chyba mam w zbiorniku) olej 5l Total 5w30 - dałem chyba około 480 zł, robocizna - wymiana klap, oleju i filtrów, nabicie klimy i odgrzybienie 350 zł. 20 zł napiwku. Szczerze powiedziawszy wolałem dopłacić niż jechać do Piotrkowa na cięcie. Czy drogo/tanio nie mnie oceniać

pablo042

  • Gość
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #183 dnia: Luty 28, 2016, 21:00:26 »
Witam mam problem z klapa po stronie kierowcy, nie ma cieplego powietrza :( pomozecie? moze ktos z okolic legnicy kto chcialby pomoc i podjac sie? albo instrukcje jak samemu zrobic?
                                                                                      Jak masz c5 przed fl to chętnie pomogę. Temat motoreduktora przerabialem kilka razy u siebie. Jestem z Legnicy

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #184 dnia: Luty 29, 2016, 05:59:29 »
Oceniam, że wręcz nieprzyzwoicie tanio :) ten Twój mechanik albo bezrobotny albo ma jakiś sentyment do Ciebie. Przy tej cenie za taki pakiet usług jest chyba bezkonkurencyjny w Pl

Offline Marek Pepłowski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 242
  • Skąd: Pułtusk
  • Posiadany samochód: Santa Fe 2.7v6
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Pułtusk
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #185 dnia: Luty 29, 2016, 06:55:07 »
jeśli ten "kanał" jest krótki to jest do chłodzenia schowka.Z fotografią byłoby łatwiej pomóc.
no właśnie zrobię fotkę i wstawię, ale wg mnie to nie jest chłodzenie schowka, nawet na pewno bo leci powietrze bez tego kanału
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 07:03:12 wysłana przez Marek Pepłowski »

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #186 dnia: Luty 29, 2016, 20:47:55 »
Chyba słabo zrozumiałam ostatni post :)

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #187 dnia: Luty 29, 2016, 22:12:12 »
Oceniam, że wręcz nieprzyzwoicie tanio :) ten Twój mechanik albo bezrobotny albo ma jakiś sentyment do Ciebie. Przy tej cenie za taki pakiet usług jest chyba bezkonkurencyjny w Pl
Albo czegoś nie zrobił fizycznie a tylko na papierze...



Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #188 dnia: Marzec 01, 2016, 07:08:58 »
Materiały -  klapy nowe wzmacniane, filtry (powietrza, kabinowy, oleju, nie wiem czy paliwa gdyż chyba mam w zbiorniku) olej 5l Total 5w30 - dałem chyba około 480 zł, robocizna - wymiana klap, oleju i filtrów, nabicie klimy i odgrzybienie 350 zł. 20 zł napiwku.

To chyba jakaś ściema...
350pln za robociznę?
Sama wymiana klap poprzez "cięcie" to ok 400pln a co dopiero demontaż dechy (a gdzie reszta?)

Offline Jakub Molczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Posiadany samochód: C5 1,8 125km 2007
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #189 dnia: Marzec 01, 2016, 07:56:10 »

To chyba jakaś ściema...
[/quote]

Oj chyba wrzuciłem granat do czyjegoś ogródka.
1.Wraz z odbiorem samochodu otrzymałem stare klapy (ułamana oś od pasażera) oraz filtr kabinowy wraz z resztą oleju, który nie wszedł
2. Na bagnecie olej czysty (mam więc prawo domniemywać że był wymieniany), nawiew chodzi tak jak powiniem zimno/ciepło po obu stronach(co nasuwa podejrzenie wymiany klap)
3. Proszę o wybaczenie ale wyciągu z konta nie będę wklejał, błędem było że pisałem o jakichkolwiek pieniądzach.

Offline Irek Bommersbach

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 2 029
  • Skąd: Sosnowiec
  • Posiadany samochód: C crosser 2010, 2.2hdi
  • Miejscowość: Sosnowiec
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #190 dnia: Marzec 01, 2016, 09:08:46 »
Nie obrażaj się od razu ;)
Chciałem tylko zaznaczyć, że cena jest śmiesznie niska w porównaniu do przeprowadzonych prac.
W mojej okolicy wymiana klap na nowe (poprzez demontaż deski + cena części) to koszt ok 900pln; serwis klimy ok 150pln.
U magika z Piotrkowa Tryb. naprawa klap poprzez klejenie (nie nowe) i wycinanie dziury w obudowie nagrzewnicy 500pln.
teraz rozumiesz moje zdziwienie co do ceny za robociznę...

Offline Jakub Molczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Posiadany samochód: C5 1,8 125km 2007
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #191 dnia: Marzec 01, 2016, 09:17:45 »
Jak najdalszy jestem od obrażania się. Dla mnie też cena była stosunkowo niska, jednak nie mam powodu powątpiewać w wykonaną pracę. Olej wymieniony, klapy chodzą - nie mam do czego się przypieprzyć :).

Offline Karol Kozłowski

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 945
  • Skąd: Dąbrowa Górnicza
  • Posiadany samochód: Citroen C5 3.0 V6 2004r. Renault Latitude 2.0DCi 2011r.
  • Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #192 dnia: Marzec 01, 2016, 10:03:15 »
Skoro tak to daj namiary na tego speca, może warto będzie nawet pojechać z dalsza...



Offline Jakub Molczyk

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 96
  • Posiadany samochód: C5 1,8 125km 2007
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #193 dnia: Marzec 01, 2016, 10:05:34 »
nie ma problemu, tylko auto odstawiane na 2-3 dni

Offline Jakub Adamus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Nowa Wies
  • Posiadany samochód: C5 MkII 1.8 16V
  • Miejscowość: Nowa Wies
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #194 dnia: Maj 04, 2016, 19:39:03 »
W mojej Mk2'ce nie dmuchają środkowe nawiewy, od samego zakupu auta w zeszłym roku. Po krótkiej lekturze forum uznałem iż prawdopodobnie są to właśnie słynne klapy mieszalnika i uznałem że szkoda mi się z tym babrać, puki obie strony grzeją/chłodzą równo. Jakiś czas temu szukając czegoś po ciemku w samochodzie, akurat mając latarkę pod ręką, przyświeciłem w te środkowe nawiewy. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się iż klapki, zlokalizowane zaraz za wylotem powietrza, są zamknięte i nie reagują na regulację pokrętłem. Czy ma ktoś z was może jakiś schemat, jak dobrać się do samego wywiewu?

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #195 dnia: Maj 04, 2016, 19:49:17 »
To nie są klapy mieszalnia, tylko kierunku nawiewu. Sprawdź leksją czy idzie sygnał na motoreduktory. Sprobuj  pchnąć je czymś, może się przycięły. Dziwne, że z obydwu stron, chyba że masz jednostrefową klimę. Wyjmij schowek, kilka torksików, motoreduktory są za nim. Jeśli padł silniczek to uzyska 15-30 zł i wymienisz sam.

Offline Jakub Adamus

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 59
  • Skąd: Nowa Wies
  • Posiadany samochód: C5 MkII 1.8 16V
  • Miejscowość: Nowa Wies
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #196 dnia: Maj 04, 2016, 20:05:51 »
Fakt ze obie nie wieją jakoś mnie nie dziwi, moim zdaniem szlag trafił samą regulację, bezpośrednio przy nawiewach. Przy kręceniu pokrętłem, wewnątrz nawiewu nic się nie dzieje. Świecąc w zewnętrzne nawiewy, widziałem ruchy ostatnich klapek.

Stąd też pytanie jak się dobrać do zaznaczonego na zdjęciu elementu. Z tego co widziałem, zewnętrzne się podważa i wyciąga. Wolę się nie zabierać metodą prób i błędów za środkowy element, z uwagi na jego rozmiary + fakt iż jest w bardzo wyeksponowanym miejscu.
Lakier na tych elementach, bardzo łatwo się zdziera.

Offline Joanna Luty

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 689
  • Posiadany samochód: citroen C5 MKII HDI,xsara picasso 04 2.0 HDI
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #197 dnia: Maj 04, 2016, 20:24:31 »
A to tylko w kratce masz defekt  .do kupienia za grosze.. Na pewno gdzieś na forum był poruszany ich demontaż. Musisz poszukać. W filmiki o z rzucaniu deski do klap chyba też było.

Offline Bartłomiej Drobniak

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 40
  • Skąd: Częstochowa
  • Posiadany samochód: Citroen C5 1.8
  • Miejscowość: Częstochowa
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #198 dnia: Czerwiec 02, 2016, 20:14:03 »
Witam wszystkich Klubowiczów - wraz z nadejściem wiosny i na moje klapy przyszła pora. W związku z tym miałbym prośbę: czy któryś z użytkowników mógłby zamieścić działający link do manuala wymiany tych klapek, lub tez podesłał na [email protected] ? Linki podawane w tym wątku wygasły. Będę bardzo wdzięczny za pomoc !

Offline piotr biniek

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 108
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: C5 Break 1.8 - 125 km
  • Miejscowość: Łódź
Odp: [MKII] Klapy mieszalnika powietrza
« Odpowiedź #199 dnia: Czerwiec 23, 2016, 09:36:46 »
Wycięcie lutownicą otworów??
Ktoś tak wymieniał ośki?? CAŁE??
Z całym szacunkiem, ale nie wróżę dobrze.
4 razy wybebeszałem już deskę, 3x kleiłem a za czwartym wymieniłem na nówki wzmocnione.
Jak już ktos wywali deskę to na prawdę NIE POLECAM KLEIĆ. 250 zeta za wzmocnione klapy mieszalnika to nie jest wiele, a nerwów   - uwierzcie mi - o wiele mniej, niż później przeklinanie, że znów pękło.
Cięcie czegokolwiek bez wybebeszania deski to można po najmnieszej lini oporu zrobić, jak ktos chyba na szybko musi "sprawne" auto sprzedać :)

PS. Jak ktoś z okolic Sosnowca potrzebowałby pomocy w wybebeszaniu deski to służę pomocą. :)

Tu się nie zgodzę, oczywiście jak ktoś posmaruje kropelką i sklei normalnie to sie posypie - sztuka polega na tym żeby wzmocnić to a nie odbudowac - w mojej wersji ma już 82kkm i 4,5 roku, ale ... czeka mnie chyba wybebeszenie bo skręcając to użyłem za dużo siły i przy samochodzie stojącym długo na zewnątrz i nagrzanym zacinają się klapy sterujące kierunkiem nawiewu