Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: regeneracja glowica  (Przeczytany 3030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline darek radomski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: stargard szczeciński
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4i 75 km z lpg
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: stargard szczeciński
regeneracja glowica
« dnia: Styczeń 30, 2011, 16:35:06 »
witam moze wiecie ile kosztuje regeneracja glowicy w citroenie zx 1.4 z lpg

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: regeneracja glowica
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 31, 2011, 12:54:54 »
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Cytuj

darek radomski napisał:
witam moze wiecie ile kosztuje regeneracja glowicy w citroenie zx 1.4 z lpg


Remont  glowicy wyjdzie od 200 do 300zl. W zależności od zakładu bo tak się ceny wahają przynajmniej u mnie



 Ale jaki remont? Planowanie, wymiana zaworów, obróbka osiowość wałka, wymiana dzwigienek, uszczelniaczy i co tam jeszcze? Każda głowica jest inaczej zużyta i wymaga innych zabiegów i co za tym idzie nakładów finansowych. I oczywiście podałeś cenę dla silnika 1.4 bo w 16v byłoby cena x2. Więc co można naprawić w głowicy od TU3M za 200zł w twojej okolicy? Powiedz dokładnie zeby nowy klubowicz wiedział na czy stoi i ewentualnie że cena będzie wyższa jeżeli ma zużyte coś o czym nie podąłeś w kosztorysie. I trzeba dodać jeszcze że cena którą podajesz jest bez demontażu/montażu żeby była pełna jasność.

Offline Krzysztof Szymczak

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 918
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Jest: Citroen Zx 2.0i 16v "Wisienka" 1994 Był: Citroen Zx 3D 1.6i 1996
  • Zainteresowania: siatkówka, psychologia, ekonomia
  • Miejscowość: Kutno
Re: regeneracja glowica
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 31, 2011, 14:30:47 »
Cytuj

michał Kamiński napisał:
Cytuj

Krzysztof Szymczak napisał:
Cytuj

darek radomski napisał:
witam moze wiecie ile kosztuje regeneracja glowicy w citroenie zx 1.4 z lpg


Remont  glowicy wyjdzie od 200 do 300zl. W zależności od zakładu bo tak się ceny wahają przynajmniej u mnie



 Ale jaki remont? Planowanie, wymiana zaworów, obróbka osiowość wałka, wymiana dzwigienek, uszczelniaczy i co tam jeszcze? Każda głowica jest inaczej zużyta i wymaga innych zabiegów i co za tym idzie nakładów finansowych. I oczywiście podałeś cenę dla silnika 1.4 bo w 16v byłoby cena x2. Więc co można naprawić w głowicy od TU3M za 200zł w twojej okolicy? Powiedz dokładnie zeby nowy klubowicz wiedział na czy stoi i ewentualnie że cena będzie wyższa jeżeli ma zużyte coś o czym nie podąłeś w kosztorysie. I trzeba dodać jeszcze że cena którą podajesz jest bez demontażu/montażu żeby była pełna jasność.


Dzieki za uzupelnienie moje wypowiedzi...ja podalem srednia cenę za planowanie glowicy czyli jej splanowanie,docieranie zaworow....Oczywiscie w przypadku demnotazu i montazu cena rosnie

Offline Mariusz Ilicki

  • Administrator Globalny
  • ******
  • Wiadomości: 1 942
  • Skąd: Warszawa
  • Posiadany samochód: C4 GP 2.0 BlueHDi 14r., Pug 306 1.6 8v 00r., Xsara Picasso 1.8 16v 04r.
  • Miejscowość: Warszawa
Re: regeneracja glowica
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 31, 2011, 21:56:46 »
Ależ ty pieerdolisz Krzysiu...

Przepraszam za offtop.

A co do tematu, to u mnie robiona była czapka ale koszta nie będą dobrym wyznacznikiem gdyż nie robiłem tego w zwykłym zakładzie.

Z tego co pamiętam z informacji Artura Kaczmarczyka to koszt obróbki (wydaje się ze podstawowy czyli bez wymian zaworów itp - samo szlifowanie i docieranie + planowanie z demontażem i montażem w przypadku 2.0 16V  to było jakieś 800 złotych w Warszawie.

Offline Artur Bryński

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 456
  • Skąd: Turek
  • Posiadany samochód: Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
  • Zainteresowania: motoryzacja, komputery
  • Miejscowość: Turek
Re: regeneracja glowica
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 31, 2011, 22:45:27 »
wymiana uszczelki pod glowica razem z planowaniem glowicy w TurboD to koszt 600 zl u mnie , pewnie znalazlbym taniej ale mam dobrego i sprawdzonego mechanika i wiem ze auto odbieram zawsze sprawne. Nie wiem jak w 1.4 podejrzewam ze taniej
Renault Laguna 3ph1 2.0 DCI Initiale
Citroen C4 Picasso 1.6 HDI 109 `10r.
Peugeot Boxer 2.8 HDI `05r.
Citroen Jumper 2.8 HDI `06r.

Offline Artur Paul

  • Moderator
  • **
  • Wiadomości: 771
  • Skąd: Kutno
  • Posiadany samochód: Citroën C5 3.0i V6 24v EXCLUSIVE
  • Zainteresowania: motoryzacja :D
  • Miejscowość: Kutno
Re: regeneracja glowica
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2011, 23:47:49 »
kurde w firmowym 1,6hdi jak pasek rozrządu pękł przy 238 tys km po zmienionym pasku przy 170 tys to 1800 zł chcieli za robotę.... ale to diesel to co innego :)

Offline Sławomir Dobosiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Skąd: Różan
  • Posiadany samochód: był citroen zx 2.0 16v 94r. jest furio 93r.>2.0i , renault megane
  • Zainteresowania: moja cytryna, stare zegarki
  • Miejscowość: Różan
Re: regeneracja glowica
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 01, 2011, 20:01:06 »
Cytuj

Mariusz Ilicki napisał:
Ależ ty pieerdolisz Krzysiu...

Przepraszam za offtop.

A co do tematu, to u mnie robiona była czapka ale koszta nie będą dobrym wyznacznikiem gdyż nie robiłem tego w zwykłym zakładzie.

Z tego co pamiętam z informacji Artura Kaczmarczyka to koszt obróbki (wydaje się ze podstawowy czyli bez wymian zaworów itp - samo szlifowanie i docieranie + planowanie z demontażem i montażem w przypadku 2.0 16V  to było jakieś 800 złotych w Warszawie.

 Ja za podobną robotę w 16v, plus 5 zaworów dałem 1200 zł.