Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana żarówki stopu, proszę o pomoc.  (Przeczytany 1373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jacek Klonowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: picasso 1.6 2001r
  • Miejscowość: łódź
wymiana żarówki stopu, proszę o pomoc.
« dnia: Styczeń 30, 2011, 18:41:27 »
Szukałem, szukałem i bez rezultatu. A temat banalny: wymiana żarówki świateł stopu. Jeśli ktoś już coś takiego przerobił i przeżył to bardzo proszę o wskazówki. Manualnie jestem dosyć sprawny (tak wydawało mi się do dzisiaj) a nie byłem w stanie przez to małe okienko dostępu do tyłu klosza nic zrobić. Pomocy!

jacekczewa1

  • Gość
Re: wymiana żarówki stopu, proszę o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2011, 18:59:46 »
tam jest dośc mocna sprężyna - blaszka, mozna pomóc sobie np wkrętakiem , odblokowac i wysunąc całą lampę na zewnatrz, a pózniej to juz tylko odpiąc podstawke od klosza i wymienic żarówke

Offline Jacek Klonowicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 33
  • Skąd: łódź
  • Posiadany samochód: picasso 1.6 2001r
  • Miejscowość: łódź
Re: wymiana żarówki stopu, proszę o pomoc.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2011, 19:12:20 »
Cytuj

Jacek Sabok napisał:
tam jest dośc mocna sprężyna - blaszka, mozna pomóc sobie np wkrętakiem , odblokowac i wysunąc całą lampę na zewnatrz, a pózniej to juz tylko odpiąc podstawke od klosza i wymienic żarówke



Dzięlki za podpowiedź, pytam bo blaszka ta wygląda dosyć delikatnie i bałem się czegoś urwać a palcy tam raczej nie wcisnę aby zrobić to z wyczuciem.

Offline Michał Fieńko

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 91
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: XP '03 1.8 (była), C3 Picasso '15 1.6 (od święta), C4 Picasso '17 1.2 (w dni powszednie)
  • Miejscowość: Łódź
Re: wymiana żarówki stopu, proszę o pomoc.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2011, 21:25:36 »
Cytuj

 pytam bo blaszka ta wygląda dosyć delikatnie i bałem się czegoś urwać a palcy tam raczej nie wcisnę aby zrobić to z wyczuciem.


Wystarczy w miarę szeroki, płaski śrubokręt którym należy ową blaszkę podważyć (w jej dolnej części) ku górze i w zasadzie gotowe.

BTW, pozdro dla krajana. ;)
Pozdrawiam.
Michał