Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?  (Przeczytany 9433 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 21, 2011, 15:35:01 »
więc przypuszczalnie sprawca albo częściowy sprawca wyższego spalania został ujęty.
okazało się że przez uszkodzony manometr od kompresora na stacji miałem 1,7bar w oponach. przez jakiś czas manometr pokazywał że mam 2.5bar ale okazało się wczoraj że kompresor był uszkodzny. po nabicu do 2.5bar skasowałem licznik z średnim spalaniem i po dojechaniu dziś do pracy pojawiło się 5.6L .
sprawę będe dalej monitorował

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 22, 2011, 20:02:50 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
skasowałem licznik z średnim spalaniem i po dojechaniu dziś do pracy pojawiło się 5.6L .
sprawę będe dalej monitorował


To jest spananie! Ja dzisiaj rano zatankowałem, komputer skasowany, pojeździłem sporo po mieście, w sumie wyszło jakieś 30km, ruch typowo miejski tj. raz wolno ze światłami a raz szybciejiej na dwupasmówce...średnie spalanie po powrocie do domu?! 10,4l/100km  :-| Chyba trzeba kupić coś oszczędniejszego bo takiego diesla jeszcze nie miałem.

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 22, 2011, 20:09:35 »
Cytuj

Łukasz Czarny napisał:
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
skasowałem licznik z średnim spalaniem i po dojechaniu dziś do pracy pojawiło się 5.6L .
sprawę będe dalej monitorował


To jest spananie! Ja dzisiaj rano zatankowałem, komputer skasowany, pojeździłem sporo po mieście, w sumie wyszło jakieś 30km, ruch typowo miejski tj. raz wolno ze światłami a raz szybciejiej na dwupasmówce...średnie spalanie po powrocie do domu?! 10,4l/100km  :-| Chyba trzeba kupić coś oszczędniejszego bo takiego diesla jeszcze nie miałem.




Mój po mieście potrafi i 12 łyknąć teraz zimą, także twój nie jest taki tragiczny ;-) Jednakże na trasie 5l raz udało się zejść nawet na 4,9

Offline Tomek Czajka

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 476
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: C6 3.0 V6 Benzyna
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 22, 2011, 20:34:30 »
No Panowie 12L przy dieslu to bym sie chyba pociął. Ja swoim malo jeżdżę, ale tato jeżdżąc po mieście i potem do domu za miasto 7km, prędkości małe max. 60 za miastem i tak co chwile skrzyżowanie, światła więc żadna trasa. Przy silniku 3.0L V6 w automacie od 11.5 do 12.5. Rocznik 2003.

Offline Łukasz Czarny

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 760
  • Skąd: Wrocław
  • Posiadany samochód: Citroen C5 III 2.0HDI Exclusive, Citroen C4 Cactus 1.2 Shine
  • Miejscowość: Wrocław
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 22, 2011, 21:01:33 »
Cytuj

Tomek Czajka napisał:
No Panowie 12L przy dieslu to bym sie chyba pociął. Ja swoim malo jeżdżę, ale tato jeżdżąc po mieście i potem do domu za miasto 7km, prędkości małe max. 60 za miastem i tak co chwile skrzyżowanie, światła więc żadna trasa. Przy silniku 3.0L V6 w automacie od 11.5 do 12.5. Rocznik 2003.


No niestety...potrzebowałem auta pakownego i wygodnego ale i względnie oszczędnego, trafiła się C5-tka w HDI więc kupiłem. Co prawda planowałem nią pojeździć 1-2lata ale chyba będę musiał rozejrzeć się za czymś innym wcześniej.
Diesli specjalnie nie wielbię ale po Accordzie 2.2-ctdi (140KM i spalanie w mieście max 8l/100km) czy Megane 1.5dci (w mieście max 5.5l/100km) ta Cytryna w HDI spalaniem bardzo rozczarowuje.

Offline Piotr Sobczak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 6 835
  • Skąd: Warszawa
  • Miejscowość: Warszawa
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 22, 2011, 22:50:30 »
Masz cos zrypane, u mnie w firmie ani zadne z wielu C4 Grand Picasso 2.0HDi MCP ani zadne z trzech C5 III 2.0HDi Excl czy to w automacie czy w manualu nie pala po miescie 10L! Naprawde trzeba zero-jedynkowo obslugiwac pedal gazu w C5 2.0HDi 16V i to w automacie aby dojsc do spalania 10L w miescie.
Piotrek
kiedyś: Saxo 1.1i SX, Xsara I VTS 1.8i 16V, Xsara II VTS 2.0i 16V, Xantia II 2.0i 16V SX+, C4 by Loeb 2.0i 16V, Berlingo B9 1.6HDi Multispace i XTR

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 22, 2011, 23:27:32 »
Wtryski? FAP który chce się wypalić? Pryzblokowany EGR walący spalinami do silnika? Opcji może być trochę..
Po weekendzie widze, ze jednak czyszczenie wtryskow srodkiem daje sporo, auto od razu lata lepiej.. Moze poczesci przez to ze przegonione wypalilo sadze i osady, bo 3tys od swieta przekraczalem i chwilowo.. Ale teraz bedzie trzeba czesciej mu zrobic kuracje :D
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Jan Edward

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Posiadany samochód: C5
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2011, 21:23:33 »
moja C5   2.2HDI rocznik 2001
jak było _2-5 stopni pow zera komp po mieście pokazywał 7,4-7,7   teraz ( -13 do -6stopni ) pokazuje 8,3-8,5 l

noga lekko ciężka lobię jak zrywa się do "walki" ale potem jazda spokonja
C5 2.2HDI   2001r

  • Gość
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 24, 2011, 10:43:30 »
2.0 HDI '01 codziennie ok 30 km z pod Warszawy, potem jakieś 15 w mieście spalnie 6,5 l/100km wyliczone z paliwa i km. Auto stoi w garażu, więc jest nieco cieplejsze. Co ciekawe, mam wrażenie że jak zacząłem tankować na Orlenie, jakieś 2-3 m-ce temu, to spdło spalanie w porównaniu do wcześniejszych pobrań na Shell'u. Jeżdżę normalnie, nie jak emeryt, nie jak Loeb...

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2011, 15:56:10 »
Nie ma co się sugerować spalaniem w mieście jakie mają dwie różne C5 bo musiałyby być jeżdzone w tych samych warunkach przez tych samych kierowców i na tych samych odcinkach. Mi przez ostatnie 10 dni (było dosyć mroźno) i przejechaniu 350 km spalanie (tylko miasto) wg kompa wyszło 12,2L a na stacji 11,5L, średnie z 2tys. km 50/50 trasa/miasto wyszło 8L. Natomiast jak zresetowałem licznik i przejechałem w ciągu godziny w różnych sprawach na mieście 25km na ciepłym silniku to komp pokazywał srednie 7,8L i raczej nie jeździłem delikatnie więc widać różnicę jaka jest w spalaniu na zimnym i ciepłym silniku. Nie ma co porównywać spalania kogoś kto codziennie za jednym razem robi 30 km z tym co robi odcinki 3-6 km na zimnym silniku. Najbardziej miarodajne jest spalanie na trasie, wtedy przy średniej prędkości przejazdu powinno wyjść książkowo. A wg mnie spalanie 10L w C5 2.0 hdi w automacie jest jak najbadziej możliwe i trzeba się cieszyć, że tylko tyle. Teściu miał audi 80 z 1,9 tdi 90KM, który uchodził za bardzo oszczędny i w automacie na mieście w lecie palił mu 10L a na trasie poniżej 5L. Kolega ma Audi a4 2,5 tdi w automacie i w zimie ponizej 12-13L mu nie schodzi na mieście a Audi jest jakieś 200kg lżejsze od C5. A jeszcze odnośnie spalania to wolę aby jeździł bezawaryjnie i trochę więcej palił niż wydawać kupe kasy na ciągłe awarie.

Offline Piotr Śliwiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5[MkII]
  • Miejscowość: Łódź
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 25, 2011, 14:31:20 »
Cytuj

Michał Władyniak napisał:
ostatnio codziennie jadę do pracy obwodnicą , jadę z stałą prędkością 110 kmów. dziennie obwodnicą jadę 40km i 10 kmów normalną drogą i ku mojemu zdziwieniu spalanie wychodzi w okolicach 6,8 L czy to nie dużo ?? wydawało mi się że tak jadąć powinien spalić 6L. no chyba że za dużo wymagam od swojego auta :D
dodam iż nie ciskam go itp jadę bardzo spokojnie i wydaje mi się że ekonomicznie



Jeśli nie ma przestojów na światłach to dużo, mi pali tak 6,2 - 6,3.

Średnio np trasa łódź - Nowy Targ  ( trasa do Częstochowy i potem zwykłą już na nowy targ ) Na trasie od 110 do 140, na tamtej tak do 90 maksymalnie spalił mi 5,9.

Za to kiedy jadę po mieście to boje się chwalić, ale wtedy się mocno wk*#$*& i pali mi czasami od 9 do 11 :) a normalnie to tak 7,5 do 8 :)
Lex 3 - pp-2 diagnostyka Łódź i okolice.

Szukasz tanio olej pisz, legalnie sprowadzam z Niemiec, paragon, faktura. Możliwa wymiana tylko w Łodzi / Bełchatów, w kosztach zakupu oleju.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 25, 2011, 16:16:41 »
tylko ostatnio to on się grzeje z 20km no ale jest po -12st a ja daje od razu ogrzewanie.
dzis jexdziłem Hyundai ix35 2,0 CRDi 136ps 4x4 średnie spalanie 12l więc uważam że jednak mój nie pali tak dużo

Offline Piotr Śliwiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5[MkII]
  • Miejscowość: Łódź
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 25, 2011, 16:35:51 »
Podam Ci przykład twojego grzania.

Wcześniej miałem volvo s40 1.9 Tdi.
Do pracy mam 5,5km, nawet zimą przy ostrych mrozach po 3-4 kilometrach już był nagrzany ( już normalnie do połowy wskazówka ) , w citroenie nawet wskazówka nie drgnie muszę przynajmniej przejechać 10km żeby zaczęła się ruszać.

Chyba tak już musi być.
Lex 3 - pp-2 diagnostyka Łódź i okolice.

Szukasz tanio olej pisz, legalnie sprowadzam z Niemiec, paragon, faktura. Możliwa wymiana tylko w Łodzi / Bełchatów, w kosztach zakupu oleju.

Offline Michal Wladyniak

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 2 993
  • Skąd: Kraków
  • Posiadany samochód: Renault Megane Grandtour Limited 2015/C4GP 2.0 HDI EAT6 Shine 2017
  • Miejscowość: Kraków
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 25, 2011, 16:59:31 »
szkoda że nie mam webasto

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 26, 2011, 18:57:16 »
Cytuj

Piotr Śliwiński napisał:
Podam Ci przykład twojego grzania.

Wcześniej miałem volvo s40 1.9 Tdi.
Do pracy mam 5,5km, nawet zimą przy ostrych mrozach po 3-4 kilometrach już był nagrzany ( już normalnie do połowy wskazówka ) , w citroenie nawet wskazówka nie drgnie muszę przynajmniej przejechać 10km żeby zaczęła się ruszać.

Chyba tak już musi być.


To raczej coś masz skopane. Sprawdź sobie czy działają Ci dodatkowe grzałki w nagrzewnicy. Mój po 5 km przy -12C już jest ok. 80% nagrzany a po 7 km wskazówka jest na połowie skali a olej też już ma jakieś 70C. Oczywiście mówię o jeździe miejskiej i czasie nagrzewania ok. 10 minut.

Offline Marcin Golonka

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 1 513
  • Skąd: Puławy
  • Posiadany samochód: Citroёn C5 SX Automatic 2.0 HDi Break 2003r
  • Miejscowość: Puławy
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 26, 2011, 19:09:27 »
Artur, nie twierdź, że kolega coś ma nie tak bo ja mam identycznie. Po za tym ja jak i moi znajomi z C5 mają tak samo. Jak płyn chłodniczy szybko się grzeje to oznacza, że olej nie ma swoich właściwości i w silniku jest za mocne tracie. Diesle nagrzewają się wolno i to nie tylko ja tak twierdzę.

Offline Jan Edward

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 16
  • Posiadany samochód: C5
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 27, 2011, 08:45:35 »
fakt .za to ciepełko trzymają dłużej.

uaktualniam spalanie: HDI 2.2   rok 2001
parę razy przydusiłem gazu
komputer wskazuje od 3 dni spalanie 7.2l/100

trasa  po mieście + 2x obwodnica ( tu nie żałowałem koni)
C5 2.2HDI   2001r

Offline Tadeusz Lorkiewicz

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 111
  • Posiadany samochód: honda logo, '99 i C5 mkII 2.0 HDI
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 27, 2011, 12:18:26 »
nowoczesne silniki są konstruowane coraz bardziej wydajnie. Ciepło wydzielane przez silnik jest produktem ubocznym, wykorzystywanym co prawda do ogrzewania samochodu, ale jednak ubocznym.
Silnik jest po to aby zamieniać energię paliwa przez energię posuwisto-zwrotną tłoków  do napędu pojazdu. (w tym przypadku).
Moja C5 też wolno się nagrzewa, (choć w środku cipeło robi się szybko) tak samo jak firmowy kangoo z silnikem 1,5 dci. Z kolei moja honda, czy służbowe Vito - tam wskazówka temp cieczy rusza już po 2 km w górę.

pozdr
pozdr.
Tadeusz

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 27, 2011, 12:53:15 »
Zgadzam się z tym, ze diesle nagrzewają się wolniej, ale bez przesady, żeby wskazówka zaczynała się ruszać po 10 km. Moja koleżanka ma nową mazde 5 2.0 w dieslu i na postoju przy lekkim dodawaniu gazu potrzebuje 6-8 minut aby silnik się zagrzał. Hdi to też nie stare klekoty, które z 2 litrów osiągały 60 KM i nie było tam żadnego obciążenia dla silnika. Są to dość wyżyłowane silniki, które posiadają dodatkowe grzałki elektryczne w nagrzewnicy, egr, dzięki któremu między innymi też silnik szybciej się nagrzewa zwłaszcza na biegu jałowym a w przypadku posiadania fapa równiez dodatkowy kolektor dolotowy z ciepłym powietrzem (powietrze dolotowe w miarę potrzeby ogrzewane jest płynem chłodniczym) a świece żarowe grzeją jeszcze do kilku minut po odpaleniu zimnego silnika. Jeśli ktoś ma niesprawny termostat, niedziałające grzałki, zaslepiony egr to silnik rzeczywiście będzie się nagrzewał bardzo długo. Teoria o braku właściwości smarnych oleju jest po prostu śmieszna bo wtedy silnik by się przegrzewał a w moim przypadku nigdy nic takiego nie miało miejsca - nawet przy jeździe w mieście w ponad 30 stopniowych upałach wskazówka zawsze jest na środku (zarówno płynu jak i oleju). Zresztą kolega co miał wcześniej Volvo S40 pisał, że 1,9 tdi nagrzewał mu sie po 5km więc nie ma w tym nic szczególnego.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 27, 2011, 15:57:15 »
Dosyć wyżyłowane? Na pewno nie te z MkI.. Fakt, mają 110KM (nie mówię o tej samej wersji 90KM bo to już wogóle przycięty silnik), ale można z nich spokojnie wyciągnąć 140KM nie szkodząc im i nie skrócając żywotności.. A w trochę nowszej konstrukcji (MkIII) z tej samej pojemności, ale 16 zaworów masz ponad 160 (163?)KM.. Więc do wyżyłowania naszym w MkI dalek ojeszcze ;)

Nagrzanie faktycznie zajmuje sporo, zimą, takie by spokojnie deptać do końca to nawet 20km, ale mowa tu też o nagrzaniu oleju do 1/3 wskaźnika (a połowę osiąga przy jeździe >170). Nie mniej, jak się go odstawi na -10 na 15-20min (zjesc obaid w trasie), to niby plyn chlodniczy znowu zimny, ale po 1-2km spowrotem cieply - po prostu cale cieplo akumuluje sie w silniku, a chlodzenie jest wydajne ;)
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline krzysztof kulesza

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 83
  • Skąd: wysokie mazowieckie
  • Posiadany samochód: citroen C5 2001r 2.0 HDI
  • Miejscowość: wysokie mazowieckie
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 27, 2011, 18:58:50 »
Moje poprzednie auto to CC 700 i jak się przesiadłem do C5 to szok grzeje jak szalony, cienias zaczynał troche dmuchać ciepłem po okolo 5 kilometrach :)

Moje C5 dzisiaj -10 wskazóka temperatury płynu drgnęłą między niebieskie kreski po przejechaniu 2 kilometrow i zaczęło lecieć ciepło więc też uważam, że z ogrzewaniem w Twoim samochodzie jest coś nie tak.

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #46 dnia: Luty 27, 2011, 21:28:53 »
Ja też mam na codzień audi a4 1,8 benzyna i tam gdzie w cytrynie jest już ciepło w kabinie to w audi zaczyna dopiero lecieć ciepłe powietrze chociaż niby silnik powinien się szybciej nagrzewać bo benzyna (termostat był wymieniony bo wydawało mi się że coś jest nie tak). Tutaj zaletą C5 HDI są dodatkowe grzałki w nagrzewnicy. Dzisiaj zrobiłem cepiątką test przy 0C i po 5 km miałem płyn na połowie skali (ok. 90C) a olej pomiędzy niebieskimi kreskami, po 6 km olej był powyżej drugiej kreski a po ośmiu km był trochę poniżej połowy. Moja rada to sprawdź co masz niesprawne bo na pewno nie jest to normalne, że silnik tak się długo nagrzewa. Kolega Krzysiek też zresztą napisał, że jego C5 się szybko nagrzewa więc nie jest to jakiś ewenement. Zacząłbym od sprawdzenia termostatu.

Offline Paweł Szczepaniak

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 831
  • Skąd: Poznań/Szczecin
  • Posiadany samochód: Skoda Octavia 2.0TDI 170KM/400Nm
  • Zainteresowania: Góry, wspin
  • Miejscowość: Poznań/Szczecin
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #47 dnia: Luty 27, 2011, 23:39:44 »
Termostat czasem świrował i dopiero później otwierał się, bo na początku grzał szybko, a potem nagle otwierał całość i nagle wskazówka leciała.. Nie mniej przegrzać się nie przegrzał nawet przy upale +30, po jeździe baną, w korku.. Więc nie działa jedynie w stronę grzania, chłodzenie no problem.
predzej z grzaniem, ale jakos chwilowo, patrzac na to ze za oknem mniejsze minusy, nie przejmuje sie tym. Moze w wolnej chwili, latem pogrzebie i zobaczę co jest nie halo ;)
Było: C5 MKI 2.0HDI break '02. Do tego obecnie 2 C5 w rodzinie: Mk I2.0 Pb '03 oraz C5 MkIII 1.6THP '08.
Skoda wygrała z Cytryna - brak hydro rekompensuje cala masa innych pozytywow ;)

Offline Artur Juchniewicz

  • Kierowca bombowca
  • ****
  • Wiadomości: 3 902
  • Skąd: Kielce
  • Posiadany samochód: Był C5, 2,2 HDI, 2001; jest MKIII tourer 3.0 HDI 2011
  • Miejscowość: Kielce
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #48 dnia: Luty 28, 2011, 09:08:16 »
Jeżeli termostat świrował w lecie to jest duża szansa, że w zimie się nie zamyka do końca i dlatego tak długo się silnik nagrzewa. Najprostszy test to uruchomic zimny silnik i trzymając na lekkim gazie sprawdzać kiedy górna rura od chłodnicy zacznie robić się ciepła. Powinno to nastąpić gdy wskazówka od temp. płynu zacznie dochodzić do połowy. Jeśli zaczyna wczesniej robic się ciepła to termostat do wymiany. Przy zakupie nowego dobrze jest sprawdzić temperatury otwarcia i zamknięcia bo nie wiem jak w C5, ale w VW taki sam wizualnie termostat mógł mieć 3 różne zakresy pracy.
Dzisiaj przy -11C przy włączonym obiegu zamknietym ogrzewania płyn zagrzał mi się po 6 km (połowa skali) a olej po 7 km był 5 mm powyżej drugiej niebieskiej kreski więc można powiedzieć, że silnik był w pełni nagrzany. Przy tak nagrzanym silniku spalanie spada mi prawie o połowę, ale niestety wtedy z reguły kończę już jazdę :)

Offline Piotr Śliwiński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 27
  • Skąd: Łódź
  • Posiadany samochód: Citroen C5[MkII]
  • Miejscowość: Łódź
Re: [mkII 2005] 2.0 HDi ile powinien palić ?
« Odpowiedź #49 dnia: Luty 28, 2011, 12:38:45 »
Cytuj

Artur Juchniewicz napisał:
Cytuj

Piotr Śliwiński napisał:
Podam Ci przykład twojego grzania.

Wcześniej miałem volvo s40 1.9 Tdi.
Do pracy mam 5,5km, nawet zimą przy ostrych mrozach po 3-4 kilometrach już był nagrzany ( już normalnie do połowy wskazówka ) , w citroenie nawet wskazówka nie drgnie muszę przynajmniej przejechać 10km żeby zaczęła się ruszać.

Chyba tak już musi być.


To raczej coś masz skopane. Sprawdź sobie czy działają Ci dodatkowe grzałki w nagrzewnicy. Mój po 5 km przy -12C już jest ok. 80% nagrzany a po 7 km wskazówka jest na połowie skali a olej też już ma jakieś 70C. Oczywiście mówię o jeździe miejskiej i czasie nagrzewania ok. 10 minut.



Mam laptop z oprogramowaniem i nie zgłasza błędów żadnych.

To samo u ojca w 406 2.0 hdi tylko tym starszym też długo się bydle grzeje i też błędów nie ma :)



Dwa ciepłe powietrze z nawiewu leci mi już po 1-2 km więc draki nie ma :)
Lex 3 - pp-2 diagnostyka Łódź i okolice.

Szukasz tanio olej pisz, legalnie sprowadzam z Niemiec, paragon, faktura. Możliwa wymiana tylko w Łodzi / Bełchatów, w kosztach zakupu oleju.