Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MK1] 2.0 16V - wyciek oleju przez bagnet - pukanie w silniki - popychacze?  (Przeczytany 2266 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Komar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Panowie,

Citroen C5, 2.0 16V LPG, 145 000 km

mam znowu problem. W środę przy -23 po przejechaniu 3-4km wywaliło olej przez bagnet, zaświeciła się kontrolka i był koniec jazdy - ile czasu po zaświeceniu STOP - tego nie wiem. Myślę, że 100-200m max.

Samochód sholowany na myjnie, żeby umyć silnik i od razu do serwisu. Wyczyścili odme, ale od razu mechanik mówi, że nie ma 100% pewności, że to właśnie była przyczyna wywalenia oleju. Wydaje mi się, że od jakiegoś czasu ucieka płyn chłodniczy - wydaję się - wycieku nie widać. Serwis sprawdził szczelność i stwierdził, że układ jest ok.

A teraz meritum: przy 2,8-3,1 tys. obrotów słychać metaliczny dźwięk z komory silnika. w ASO 11 Citroen Orłowo (nie polecam, największe zdzirusy jakich znam, 400 pln za kontrole - diagnoza - NIE WIEMY). Rozrząd wymieniony w ASO 1,5 roku temu jest ok. Samochód nie stracił mocy, pracuje równo, jakby dymiił na biało, ale może to moje odczucie, bo przewrażliwiony jestem. Pierwsza teza padła na popychacze, co myślicie?
ASO proponuje zdjęcie głowicy za 1300 pln celem dalszej diagnozy. Dodam, że nie sprawdzili ciśnienia w cylindrach, ciśnienia oleju itd. Pracownik mówi, że "PO CO???".

Proszę o pomoc, chce go zabrać do innego serwisu i nie wiem czy jest sens. CO radzicie, aby zrobić, co sprawdzić itd.

Z gór dzięki.
Citroen C5 02r. 2.0 16V Kat. Klima automat.

Offline Piotr Krawczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 375
  • Skąd: Bydgoszcz
  • Posiadany samochód: Citroen C5 2.0 HDi 2002r Kombi
  • Miejscowość: Bydgoszcz
Kolego zabierz go z ASO, znajdź dobrego mechanika, zobacz czy schodzi płyn ze zbiorniczka wyrównawczego, być może to uszczelka pod głowicą?

Marek_S

  • Gość
stuki to jedno a uszczelka do zdiagnozowania prosta . Zapalić silnik i pomacać węże jak silnie stwardnieją to może puszczać. A ASO nalepiej klocki i olej wymienia :D Jakaś nie mam przekonania to tych co znam w ASO  .

Offline Marek Komar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Ok, dzięki. Z ASO zabieram go z samego rana, od razu po ich telefonie i propozycji zdjęcia głowicy kazałem im zostawić samochód i nic nie ruszać.

Najbardziej to martwią mnie te stuki... Często się słyszy, że najpierw stuki, później generalny remont silnika, ehh.
Citroen C5 02r. 2.0 16V Kat. Klima automat.

Offline Tomasz Bytnar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 15
  • Posiadany samochód: C5 Break 2,0 16V LPG 2002r
Re: [MK1] 2.0 16V - wyciek oleju przez bagnet - pukanie w silniki - popychacze?
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2011, 22:20:40 »
dołączam się do wątku, Ja miałem dokładnie tak samo wywaliło mi olej przez bagnet - znajomy mechanik stwierdził że to zmarznieta odma ale w sumie następnego dnia juz było ok. Mnie też się wydaje że trochę ubyło mi płynu chlodzącego. Prosze o porady jak juz dojdziesz co się stało.

Offline Marek Komar

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 11
  • Posiadany samochód: Citroen C5
Re: [MK1] 2.0 16V - wyciek oleju przez bagnet - pukanie w silniki - popychacze?
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2011, 22:37:56 »
U mnie już rozbrajają samochód... Głowica, zawory, tłoki popychacze itd. całe. Teraz do sprawdzenia został wał i panewki ew. W ASO nic nie stwierdziły te gamonie, kasa poszła w błoto...

Nikt nie miał podobnych przygód?
Citroen C5 02r. 2.0 16V Kat. Klima automat.

Offline Damian Haltof

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 80
  • Skąd: Lubliniec
  • Posiadany samochód: C5 MK1 Break EXCLUSIVE 2.2 HDi .02
  • Miejscowość: Lubliniec
Re: [MK1] 2.0 16V - wyciek oleju przez bagnet - pukanie w silniki - popychacze?
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2011, 09:24:09 »
U mnie w PEUGEOT 406 2.o Hdi objawy takie same Przyczyną okazał sie pęknięty tłok na 2 cylindrze
Citroen C5 MK1 2.2 HDi 2002 Break EXCLUSIVE
Citroen C5 MK1 2.0 HDi 2004 Break
Citroen C5 MK2 1.8 16V 2006
PEUGEOT 406 2.0 HDi 2000
PEUGEOT Partner 2.0 HDi 2002 ZENITH
Alfa Romeo 156 Sportwagon 2.4 jtd CF3
SIERRA MK1 RS 500 Cosworth
[URL=http://i...

Offline Slawomir Szczepanski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 359
  • Skąd: Poznan, Colliers Wood
  • Posiadany samochód: C5 2.0 SX Break 2003, Peugeot 207 1.4 HDI Verve
  • Miejscowość: Poznan, Colliers Wood
Re: [MK1] 2.0 16V - wyciek oleju przez bagnet - pukanie w silniki - popychacze?
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 03, 2011, 21:16:48 »
w zeszlym tygodniu bylem w polsce przy duzych mrozach (-20) rano po odpaleniu ewidentnie bylo slychac stuki z silnika, ale to byly popychacze jak sie rozgrzal porzadnie to byl cicho. teraz jestem w domu i wszystko ok, a i na wymarznietym silniku z samego rana tez dymi na bialo.
Nie każdy myśli, ale każdy jada.  ;-)