Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Uklad kierowniczy. Dziwne zachowanie.  (Przeczytany 803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mirosław Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Borne Sulinowo
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex 1,4 i
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Uklad kierowniczy. Dziwne zachowanie.
« dnia: Luty 28, 2011, 19:54:19 »
Witam serdecznie kolegów. Najmocniej przepraszam że Was nękam pytaniami z różnych dziedzin ale z francuskimi autami nigdy nie miałem doczynienia. Otóz problem dotyczy zachowania auta podczas pokonywania zakrętów(łuków) a także samego parkowania. Problem objawia się następująco: pokonuje łuk i wiadomo łagodnie delikatnie, ale gdy w momencie gdy trzeba troche dokręcić to auto jak gdyby gwałtownie skręca zaś w drugim przypadku podczas parkowania(zawsze parkuje tyłem) promień skrętu w prawo wydaje sie byc większy niz w lewo. Przejechalem nim przeszło 1000 km , opony w stanie idealnym , nie ściąga na luzie, podczas jazdy czy przy hamowaniu idzie idealnie na wprost. Da sie slyszec stukot lewej końcówki drążka kierowniczego. Czyzby od końcówki takie czary w aucie?  Problem sie nasilił gdy dziś napompowałem koła do 2,2(175/60/R13) Proszę o sugestie gdzie szukac przyczyny? Gorąco pozdrawiam. Mirek (DAZE)

Offline Krzysztof Stanisławski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 26
  • Skąd: Gorenice
  • Posiadany samochód: ZX 1,4i 1996
  • Zainteresowania: motoryzacja
  • Miejscowość: Gorenice
Re: Uklad kierowniczy. Dziwne zachowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2011, 19:34:26 »
Witaj
Po pierwsze, to wymień końcówkę drążka, bo sądzę że wypadła Ci zbieżność a w zakręcie koło "chodzi" jak chce i stąd takie uczucie. Jak nie wymienisz, to się nie dowiesz czy to od tego.

Pozdrawiam

Offline Mirosław Nowacki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 23
  • Skąd: Borne Sulinowo
  • Posiadany samochód: Citroen ZX reflex 1,4 i
  • Miejscowość: Borne Sulinowo
Re: Uklad kierowniczy. Dziwne zachowanie.
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2011, 20:58:22 »
I tak też zrobię. Dziękuję za informację. Nie omieszkam  opisac zachowania auta po wymianie końcówek. Również pozdrawiam.