Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Zamek klapy bagażnika  (Przeczytany 2361 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz Krynicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Brzozów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i Break, 2000 r.
  • Miejscowość: Brzozów
Zamek klapy bagażnika
« dnia: Marzec 02, 2011, 18:39:46 »
Witam i prosze o radę.
Zauważyłem ostatnio że centralny zamek nie zamyka mi klapy bagażnika (Xsara Break), tzn. siłownik działa bo słychać go wyraźnie, ale zamek jest otwarty. Kluczyka w zamku nie dam rady przekręcić. Wlałem już sporo WD-40 i nie pomogło.
Nie wiem jak dostać się do zamka i gdzie szukać usterki. Czy trzeba wymieniać zamek, czy wkładkę?
Bardzo proszę o pomoc i przepraszam jeśli temat był już omawiany - nie znalazłem wyszukiwarką.

Offline Łukasz Golba

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 135
  • Skąd: Mielec i okolice
  • Posiadany samochód: C5 Tourer 2.0 HDI '10, była Xsara I Break 1.4 '98
  • Miejscowość: Mielec i okolice
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2011, 20:21:50 »
Jeżeli chodzi o xsarę I.
Z tego co rozumiem,to musisz ściągnąć maskownice klapy i zaślepkę od zamka, wtedy będziesz widział siłownik od centralki, koniec siłownika jest zamontowany do zamka, w zamku jest coś takiego że możesz przekręcić o 90 stopni, tylko nie pamiętam w którą stronę. Może być z tym związane. Pamiętam że majstrowałem coś przy tym, bo klapa też mi się nie zamykała z pilota, okazało się że kabel w przelotce między klapą a budą się urwał i trza było lutować.
Mam nadzieje dobrze koledze wytłumaczyłem.

Offline Tomasz Krynicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Brzozów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i Break, 2000 r.
  • Miejscowość: Brzozów
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 03, 2011, 20:08:17 »
Dzieki za odpowiedź. Tak czy siak muszę to najpierw rozebrać, a dalej - zobaczymy

Offline Tomasz Krynicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Brzozów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i Break, 2000 r.
  • Miejscowość: Brzozów
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 03, 2011, 20:08:25 »
Dzieki za odpowiedź. Tak czy siak muszę to najpierw rozebrać, a dalej - zobaczymy

Offline Seweryn Tomaszewicz

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 30
  • Skąd: Wałbrzych
  • Posiadany samochód: Xsara Kombi 99r 1,4 benzyna / C5 2002r HDI
  • Miejscowość: Wałbrzych
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 10, 2011, 16:49:39 »
Dzisiaj stwierdziłem taką samą usterkę kluczyk się nie przekręca w zamku i nie ma mowy o otwarciu klapy centralnym. Jeśli miał już ktoś taką przygodę proszę o poradę  :-(

Offline Marek Bednarczyk

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 134
  • Skąd: Ostrołęka
  • Posiadany samochód: Xsara 1,4 + LPG
  • Miejscowość: Ostrołęka
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2011, 12:51:25 »
Miałem. Powodem był uszkodzony siłownik centralnego. Otworzyć klapę można po zdjęciu tapicerki klapy i pociągając za cięgło.
W moim siłowniku ułamany był plastikowy element (siłownik jest nierozbieralny - sklejony). Kupiłem używany i jest OK.
Klapy z kluczyka też nie mogę otworzyć.

Offline robert swieczka

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 82
  • Skąd: kozlica
  • Posiadany samochód: xsara 98r
  • Miejscowość: kozlica
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 14, 2011, 21:42:28 »
nie koniecznie siłownik koledzy.miałem taki problem i wina była w tym ze na siłowniku był taki plastik który spadł i nie zamykało ,było słychac ja strzela a nie zamykał ,musisz rozkrecic i poszukac bo napewno bedzie tam gdzies w klapie ,kumpel go palcami wyciagnał i załozył i smiga ,wygladało to mniej wiecej jak jakis plastikowy stozek ok 5centymetrowy

Offline Tomasz Krynicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Brzozów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i Break, 2000 r.
  • Miejscowość: Brzozów
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 16, 2011, 20:50:08 »
Witam
Dzisiaj dopiero zabrałem się za rozebranie tapicerki klapy i okazało się, że biały plastik przy siłowniku jest nieuszkodzony, natomiast sam siłownik działa tak, że zamyka i natychmiast z powrotem otwiera zamek. Nie wiedziałem za bardzo co zrobić, więc odłączyłem kable i odkręciłem siłownik. Po dokonaniu odkrycia, że siłownik jest nierozbieralny - zamontowałem go z powrotem, podłączyłem kabel i... zaczął działać tak jak trzeba. Teraz zamyka i otwiera razem z resztą zamków. Nie wiem czy coś się w nim "zawiesiło" i odłączenie zasilania pomogło? Może wystarczyło odłączyć akumulator, podłączyć i obeszło by się bez rozkręcania tapicerki.
Tak czy siak - naprawione. Dla wszystkich mających podobny kłopot - podpowiadam aby najpierw odłączyć zasilanie i sprawdzić czy nie pomogło.
Pozdrawiam

Offline Tomasz Krynicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Brzozów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i Break, 2000 r.
  • Miejscowość: Brzozów
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 16, 2011, 20:54:53 »
Witam
Dzisiaj dopiero zabrałem się za rozebranie tapicerki klapy i okazało się, że biały plastik przy siłowniku jest nieuszkodzony, natomiast sam siłownik działa tak, że zamyka i natychmiast z powrotem otwiera zamek. Nie wiedziałem za bardzo co zrobić, więc odłączyłem kable i odkręciłem siłownik. Po dokonaniu odkrycia, że siłownik jest nierozbieralny - zamontowałem go z powrotem, podłączyłem kabel i... zaczął działać tak jak trzeba. Teraz zamyka i otwiera razem z resztą zamków. Nie wiem czy coś się w nim "zawiesiło" i odłączenie zasilania pomogło? Może wystarczyło odłączyć akumulator, podłączyć i obeszło by się bez rozkręcania tapicerki.
Tak czy siak - naprawione. Dla wszystkich mających podobny kłopot - podpowiadam aby najpierw odłączyć zasilanie i sprawdzić czy nie pomogło.
Pozdrawiam

Offline Tomasz Krynicki

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 39
  • Skąd: Brzozów
  • Posiadany samochód: Citroen Xsara 1.4i Break, 2000 r.
  • Miejscowość: Brzozów
Re: Zamek klapy bagażnika
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 16, 2011, 20:55:37 »
Witam
Dzisiaj dopiero zabrałem się za rozebranie tapicerki klapy i okazało się, że biały plastik przy siłowniku jest nieuszkodzony, natomiast sam siłownik działa tak, że zamyka i natychmiast z powrotem otwiera zamek. Nie wiedziałem za bardzo co zrobić, więc odłączyłem kable i odkręciłem siłownik. Po dokonaniu odkrycia, że siłownik jest nierozbieralny - zamontowałem go z powrotem, podłączyłem kabel i... zaczął działać tak jak trzeba. Teraz zamyka i otwiera razem z resztą zamków. Nie wiem czy coś się w nim "zawiesiło" i odłączenie zasilania pomogło? Może wystarczyło odłączyć akumulator, podłączyć i obeszło by się bez rozkręcania tapicerki.
Tak czy siak - naprawione. Dla wszystkich mających podobny kłopot - podpowiadam aby najpierw odłączyć zasilanie i sprawdzić czy nie pomogło.
Pozdrawiam