Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: XUD9 odstawił numer  (Przeczytany 739 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemek Muszyński

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 74
  • Skąd: Otwock
  • Posiadany samochód: ZX 1.9D Avantage
  • Miejscowość: Otwock
XUD9 odstawił numer
« dnia: Marzec 06, 2011, 16:43:05 »
Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem silnika 1,9D. Miałem z nim jeden incydent, już jest wszystko ok. ale ciekaw jestem co się mogło stać.

Jakiś czas temu samochód stał na mrozie, zapalił jak zawsze, wstawiłem go do lekko ogrzewanego garażu. Po trzech godzinach, chce go zapalić; rozrusznik młóci, młóci i nic. Dolałem litr ropy na wszelki wypadek, ale grucha była twarda, więc raczej paliwo było. Sprawdziłem olej, płyn chłodzący wszystko ok, ale pod korkiew wlewu oleju było troszeczkę majonezu (paseczek 2x0,3cm2), a na bagnecie małe bezbarwne kropelki. Czwarta próba i odpalił, obroty urosły do 1,5K pewnie od niespalonej ropy i rozrząd rozpaczliwie głośno zaklekotał metalicznym dźwiękiem, jakby młotkiem w kowadło tłukł. Po chwili opadły i samochód zrobił tego dnia ze 120km jak gdyby nigdy nic. Następnego dnia też odpalił z trudem, ale tym razem za pierwszym. Od tamtego czasu wszystko jest ok, poziom oleju i płynu bez zmian, a majonez znikł po prostu.

Bałem się, że to uszczelka pod głowicą, ale płynu nie ubywa i majonezu też już nie ma. Jeżeli to woda w paliwie to skąd majonez był? Dodam, że przez 35 000km ani razu nic nie udało mi się spuścić z odstojnika. Co się mogło stać?  ;]

Pozdrawiam

Offline Grzegorz Kowalski

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 674
  • Skąd: Andrychów
  • Posiadany samochód: Citroen C4 B7 Exclusive, Scenic 2 1.9 dci
  • Miejscowość: Andrychów
Re: XUD9 odstawił numer
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 07, 2011, 20:33:59 »
Sprawdz:
1. Świece żarowe (czy nie są spalone)
2. Przekaźnik świec żarowych
Był: BX 1.9D (91r.), Xantia 2.0 16V (93r.)