Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Dziwne objawy a w głowie pusto!!!A kasy szkoda na Lipiarzy!  (Przeczytany 940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Mroczkowski

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 43
  • Skąd: Giżycko
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4I
  • Miejscowość: Giżycko
Dziwne objawy a w głowie pusto!!!A kasy szkoda na Lipiarzy!
« dnia: Marzec 07, 2011, 23:13:38 »
Witam od pewnego czasu wlacze z citroenem zx 1.4 wtrysk 1 punktowy! Wymieniłem cały monowtrysk! Podmieniłem sondę lambde i dalej kicszka silnik ma przerywania w obrotach jak sie zapali na zimnym obroty sa na posiomie 1500 - 2000 ale to normalne bo to ssanie,Natomiast jak opadna zaczyna falowac obrotomierz  i na wolnych obrotach silnik gasnie dopóki nie nastapi przepływ w silniku płynu z chłodniy a jak silnik pochodzi czuje w samochodzie wyrażny smórd spalin szczypiacych w oczy - pod maska nic nie widze tylko jak nawiewy włacze to czuc spalinami i na dodatek sie zapala kontrolka przy rozgrzanym silniku zdjecie  w załaczniku jak widać i pytanie co moze ta kontrolka wykazywac i jakie ozne ona zczytac błedy z tego klekota, bo jak sie wkurze o naprawde wjade nim do wisły  bo juz mnie to zczyna wkurzac ostatnio chodzil jak zegarczeka az tu reaz po mrozach wyskoczyło ustrojstwo! Co moze sygnalizować ta kontrolka czy warto jechac na diagnostykę komputerowa ? Dowiem sie coś?
Pozdrawiam.cekam na odpowiedzi
A moze to filt paliwa bo czasem traci moc -  ale ma kopniecie !

1.
[img=http://www66.zippyshare.com/thumb/83152665/file.html][/img]


2.
[img=http://www66.zippyshare.com/thumb/33580098/file.html][/img]

Offline Krzysztof Gross

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: warszawa
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4i 1993r benz/gaz
  • Miejscowość: warszawa
Re: Dziwne objawy a w głowie pusto!!!A kasy szkoda na Lipiarzy!
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2011, 21:08:26 »
Ja mam podobne objawy.
Rano podczas odpalania na benzynie po chwili chcę ruszyć a że mam gaz sekwencję to jak dodam gazu to przy 2.000 obr automatycznie przełącza się na gaz- ale nie u mnie. Po ruszeniu i przełączeniu się na gaz silnik gaśnie. Po kilku powtórzeniach tej czynności odpala na benzynie ... i po chwili pracy przygazuję i przełączy się na gaz i zaczyna pracować normalnie.
Nie wiem czy może u mnie chodzi o to żeby silnik był ciepły zanim przełączy się na go na gaz?
Po przejechaniu około 5 km zapala mi się ta sama kontrolka silnika w prawym dolnym rogu, ale gaśnie po minucie. Nie mam pojęcia co oznacza ten sygnał i co go powoduje. Może ktoś podpowie?

[email protected]