Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: wymiana tarcz hamulcowych  (Przeczytany 1073 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marek Hofman

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Lublin/Wawa
  • Posiadany samochód: ZX 1,9D 'golas' '97r.
  • Miejscowość: Lublin/Wawa
wymiana tarcz hamulcowych
« dnia: Marzec 16, 2011, 21:34:35 »
Hej, nadchodzi czas wymiany tarcz hamulcowych, tzn muszę zmierzyć jaka jest grubość, ale na oko rant jest dość spory więc wnioskuję że dochodzi do wartości granicznej.
Czy jest to opłacalne (w sensie bezpieczeństwa oczywiście)?
Znalazłem na allegro tarcze ATE nawiercane itp za ok 170zł, zwykłe tarcze to ok 100. Czy macie jakieś modyfikacje w tej materii?
Może lepiej kupić zwykłe tarcze i zainwestować w jakieś lepsze klocki?
Zanim zakupie zestaw to chciałbym porównać doświadczenia.

Jeśli macie doświadczenie z modyfikacjami tarcz/klocków to zapraszam do wypowiedzi

Offline michał Kamiński

  • Wrzuca piąty bieg
  • ***
  • Wiadomości: 958
  • Skąd: Lublin
  • Posiadany samochód: peueot 205, 206 i 207
  • Miejscowość: Lublin
Re: wymiana tarcz hamulcowych
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 17, 2011, 10:08:25 »
Panie zwykłe tarcze trw i klocki trw to moja rada. Hamulce zmieniają się nie do poznania na + :). Będzie hamowało jak fabryka kazała albo i lepiej.
Inne sensowne modyfikacje to jedynie zmiana hamulców na większe np. od zx 16v albo na jeszcze większe od xsara vts.

Offline Marek Hofman

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Lublin/Wawa
  • Posiadany samochód: ZX 1,9D 'golas' '97r.
  • Miejscowość: Lublin/Wawa
Re: wymiana tarcz hamulcowych
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 17, 2011, 22:27:43 »
trw to lucas prawda? a nie piszczy ten zestaw? bo w necie znalazłem niezbyt ciekawe opinie i nie chodzi mi o skuteczność a o dźwięk... fajnie byłoby zaoszczędzić ale dziwnych ryków/pisków bym nie zdzierżył, tym bardziej w podróży ze śpiącym dzieckiem

pOzdrawiam kolege z lbn'a

apropos koloru auta: też mam białą strzałę i uważam że białe citroeny są najszybsze hehe

Offline Radosław Kostrzewa

  • Mistrz prostej
  • **
  • Wiadomości: 510
  • Skąd: Zaręby
  • Posiadany samochód: Była Xantia 1.9 TD XUD9TE, 1994r. bez HA, Jest Xantia 1999r. Seduction 2.0HDI
  • Zainteresowania: motoryzacja, motocykle
  • Miejscowość: Zaręby
Re: wymiana tarcz hamulcowych
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2011, 22:53:42 »
Jeśli chodzi o nawiercane tarcze to dobra inwestycja do auta po modach. Minus jest taki, że tarcza i klocek nierówno się zużywa. I po jakimś czasie skuteczność hamowania spada... Do Twojego autka TRW to wystarczający zestaw :)
Cena przystępna a jakościowo bez zastrzeżeń :D
Księżna HDI 146 KM 345 Nm :D

Napisałem, że mam belkę
to teraz mam rozterkę...
Za to zbieram ostrzeżenia
a dla Adminów ślę pozdrowienia  :evil:

  • Gość
Re: wymiana tarcz hamulcowych
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 17, 2011, 23:58:43 »
W dieslach montowane były te najsłabsze hamulce (pojedyńcze tarcze przód i bęben tył), czego nie włożysz to i tak hamulec szału robić nie będzie. Można zmienić zaciski do tarcz wentylowanych, tylko jeśli masz koła 13``(oryginalne) to już ich nie założysz na większy zacisk. Jedna modyfikacja ciągnie za sobą drugą.
Jeśli jednak zdecydujesz się na pozostanie przy fabryce, polecam TE klocki. Na każdej tarczy zahamują zadowalająco.

Offline Marek Hofman

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 47
  • Skąd: Lublin/Wawa
  • Posiadany samochód: ZX 1,9D 'golas' '97r.
  • Miejscowość: Lublin/Wawa
Re: wymiana tarcz hamulcowych
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 18, 2011, 23:31:53 »
Na nieskończonych modyfikacjach nie bardzo mi zależy... auto jak zatankuje pod korek podwaja swoją wartość ;) zatem nie bardzo to opłacalne, choć z drugiej strony nie ma ceny za bezpieczeństwo. Troche mnie zaskoczyliście wypowiedziami bo myślałem że będzie więcej "wariatów" skłonnych wydać dużą kase na drogie części. Opcja waszych wypowiedzi bardziej mi leży:)
Przy wymianie kół na letnie zmierzę dokładnie grubość tarczy i zobaczymy co z tematem się ruszy dalej... dzięki na razie za głosy:)