Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: [MkII] 2.0i Słyszalna zmiana biegów  (Przeczytany 1714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciej Małasiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 16V
  • Miejscowość: Gdańsk
[MkII] 2.0i Słyszalna zmiana biegów
« dnia: Kwiecień 05, 2011, 09:54:46 »
Witam!

Jestem dośc swiezym uzytkownikiem C5 II 2.0i, skrzynia manualna. W ostatnim miesiącu, dwukrotnie w takich samych okolicznościach, po dłuższej jeździe w korku zauważyłem jakby głośniejszą pracę skrzyni biegów. Podczas zmiany biegów słychac jakby stuknięcie dochodzące spod maski po stronie kierowcy, równiez po wyłączeniu silnika i przerzucaniu biegów przy wciśniętym sprzęgle. Po około godzinnym postoju wszystko wraca do normy i pracuje cichutko. Nie zauważyłem żadnych innych niedogodności, biegi wchodzą bezproblemowo, nie zauważyłem też objawów charakterystycznych dla zużytych łożysk. Dziś specjalnie jechałem do pracy przy wyłączonym radiu i wyłączonych wentylatorach - zupełna cisza (oprucz trzeszczących plastików ;-). Macie może jakieś sugestie? Przebieg 50 tys. km.

Offline Emil Uzunow

  • Sponsor
  • ****
  • Wiadomości: 3 416
  • Skąd: Pruszków
  • Posiadany samochód: C5 MkII Break 2.2 BiTurbo BVA 2007 r. Exclusive
  • Zainteresowania: Od cytryny po ryby
  • Miejscowość: Pruszków
Re: Słyszalna zmiana biegów
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 05, 2011, 12:01:37 »
Cytuj

Maciej Małasiewicz napisał:
Witam!

Jestem dośc swiezym uzytkownikiem C5 II 2.0i, skrzynia manualna. W ostatnim miesiącu, dwukrotnie w takich samych okolicznościach, po dłuższej jeździe w korku zauważyłem jakby głośniejszą pracę skrzyni biegów. Podczas zmiany biegów słychac jakby stuknięcie dochodzące spod maski po stronie kierowcy, równiez po wyłączeniu silnika i przerzucaniu biegów przy wciśniętym sprzęgle. Po około godzinnym postoju wszystko wraca do normy i pracuje cichutko. Nie zauważyłem żadnych innych niedogodności, biegi wchodzą bezproblemowo, nie zauważyłem też objawów charakterystycznych dla zużytych łożysk. Dziś specjalnie jechałem do pracy przy wyłączonym radiu i wyłączonych wentylatorach - zupełna cisza (oprucz trzeszczących plastików ;-). Macie może jakieś sugestie? Przebieg 50 tys. km.


Witam nowego kolegę.
Tak na wstępie delikatna uwaga, żebyś dopiesał w temacie postu prefix [MkII] albo [Mk2], aby temat nie wylądował w koszu :)

Offline Maciej Małasiewicz

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 3
  • Skąd: Gdańsk
  • Posiadany samochód: Citroen C5 II 2.0 16V
  • Miejscowość: Gdańsk
Re: [MkII] 2.0i Słyszalna zmiana biegów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 05, 2011, 12:09:55 »
Trafna uwaga:) Zrobione.