Klub Cytrynki
Francuskie.pl - Twoja codzienna
porcja aktualności na temat marki Citroen

Autor Wątek: Hamulce bębnowe  (Przeczytany 1127 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Krzysztof Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Bobrów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: Rajdy Samochodowe
  • Miejscowość: Bobrów
Hamulce bębnowe
« dnia: Kwiecień 18, 2011, 20:30:26 »
Witam wszystkich forumowiczów.
Mam pewien problem. Wymieniłem ostatnio szczęki hamulcowe ale nie wiem czy je dobrze złożyłem. Założyłem tak jak były założone poprzednie ale logika podpowiada mi że samoregulator powinien być na dole szczęk a nie na górze tuż pod cylinderkiem. Problem jest taki że poprzednie szczęki nie były zużyte ale nie hamowały nie mówiąc o hamulcu ręcznym. Drugi problem jest taki że po wciśnięciu pedał hamulca mniej więcej do 3/4 wchodzi bez oporu a kiedy zaczyna hamować to już nie ma gdzie go dalej wciskać. No i hamulce są słabe że nawet nie ma co gadać. Może ktoś z was miał podobne problemy albo wie co trzeba zrobić. Mile widziane byłyby fotki zamontowanych szczęk hamulcowych. Dodam tylko że hamulce są odpowietrzone a cylinderki są nowe.

Offline Piotr Grzymski

  • Byle do przodu
  • *
  • Wiadomości: 220
  • Posiadany samochód: Skoda Fabia
Re: Hamulce bębnowe
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:18:29 »
Samoregulatory mają być pod cylinderkiem. Co do słabego hamowania... trzeba podkręcić troszkę samoregulatory tak, aby szczęki lekko zaczęły brać.
Na koniec najważniejsze, trzeba wyregulować ręczny, inaczej nie będzie dobrego hamulca.

Offline jacek dembski

  • Nowy Użytkownik
  • Wiadomości: 1
  • Skąd: żary
  • Posiadany samochód: citroen zx 1.4, voyager 2.5 TD, xm kombi 2.0
  • Miejscowość: żary
Re: Hamulce bębnowe
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2011, 20:12:35 »
Witam,
Jestem nowy. Długo męczyłem się z hamulcami. Miałem objawy dokładnie takie same. Potwierdzam, że najważniejszą rzeczą jest regulacja hamulca ręcznego. Po regulacji może nie są to hamulce jak w XM-ie ale są i to jest najważniejsze. Regulacji dokonuje się poprzez dokręcenie śruby, która znajduje się pod pokrywą dźwigni hamulca ręcznego.
Pozdrawiam.

Offline Krzysztof Mazur

  • Przyspiesza
  • Wiadomości: 18
  • Skąd: Bobrów
  • Posiadany samochód: Citroen ZX 1.4i
  • Zainteresowania: Rajdy Samochodowe
  • Miejscowość: Bobrów
Re: Hamulce bębnowe
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 20, 2011, 11:37:56 »
Już naprawiłem. Wymieniłem linki hamulca ręcznego i wyregulowałem go i chula jak nowy:)